Barkley Forum for High Schools

2017 — Atlanta, GA/US
CON
Round 2 Results
Chamber Code Name Institution S1 – C Fielder S2 – S Sunkara
1 BroHS 572 Adam Shaham The Bronx High School Of Science 3 8
1 Suncoa 565 Adam Ebersole Suncoast 9 9
1 CypBay 577 Sara Fernandez Cypress Bay High School 9 9
1 Brentw 469 Sam Dowd Brentwood High School 6 9
1 NSUU 576 Logan Heller NSU University School 9 3
1 Hawken 1218 Cassandra Berlin Hawken 7 5
1 MadCen 467 Maeve Rigney Madison Central HS 9 9
1 WilG. 1108 Ameya Rao William G. Enloe High Independent 8 9
1 Western 433 Jacob Cimerberg Western High School 2 1
1 DesVis 593 Jackson Wakefield Desert Vista HS 9 4
1 Pennsb 463 Kelly Koob Pennsbury 5 9
1 ChaFla 558 Avery Reyna Charles W Flanagan HS 9 7
1 EasCha 405 Benjamin Lu East Chapel Hill High School 4 6
1 MiaBea 1096 Benjamin Burstein Miami Beach Senior High 1 2
1 Grapev 417 Drew Dehaven Grapevine High School 9 9
Chamber Code Name Institution S1 – E Schoonover S2 – W Tao
2 AmeHer 1091 Chase Freeman American Heritage 9 8
2 ChaLat 1268 Luke Tillitski Charlotte Latin School 5 1
2 StrHav 561 Lena Lofgren Strath Haven 3 2
2 SacHea 458 Virginia Sciolino Sacred Heart Catholic School 9 9
2 LakHig 421 Suchait Kahlon Lake Highland Preparatory 9 9
2 TriPre 455 Valerie Trapp Trinity Prep 1 3
2 Wester 435 Gabrielle Cabeza Western High School 2 4
2 SouCar 403 Sahaj Singh Southlake Carroll High School 4 5
2 PolPre 410 Nicholas DeVito Poly Prep Country Day School 7 6
2 NovSr 408 Riley Bakos Nova Sr 9 9
2 RufKin 499 Audrey O'Brien Rufus King 8 9
2 BroHS 567 Vishesh Anandjee The Bronx High School Of Science 9 9
2 DesVis 589 Monica Essig Aberg Desert Vista HS 6 7
2 Rivers 1190 Abby Hickey Riverside HS 9 9
2 Hawken 1223 Serena Singerman Hawken 9 9
Chamber Code Name Institution S1 – A Alter S2 – S D'Souza
3 SevLak 456 Jun-Yong Kim Seven Lakes High School 1 3
3 Hawken 1226 Jack Bukovnik Hawken 9 9
3 BroHS 570 Michael Miller The Bronx High School Of Science 4 5
3 NovSr 441 John Ocampo Nova Sr 9 9
3 Western 437 Mohammed Naeem Western High School 2 1
3 BelJes 430 Kevin Lemus Belen Jesuit Prep 3 4
3 DesVis 580 Margaret Braun Desert Vista HS 8 2
3 OxbAca 448 Henry Horgan Oxbridge Academy of the Palm Beaches 9 9
3 AmeHer 602 Rishab Jain American Heritage 9 7
3 OakGro 451 Abram Elmore Oak Grove HS 5 9
3 DreSch 497 Maya Levkovitz Dreyfoos School of the Arts 7 9
3 ActBox 870 Anirban Chakraborty Acton-Boxborough Regional HS 9 6
3 ArdKel 764 Lewis Dubrowski Ardrey Kell HS 6 9
3 Brentw 496 Caroline Overton Brentwood High School 9 9
3 Delbar 897 Alec Miller Delbarton School 9 8
3 ChaLat 689 Dilan Amin Charlotte Latin School 9 9
Chamber Code Name Institution S1 – E Elmore S2 – M Dalton
4 BelJes 454 Miguel Walsh Belen Jesuit Prep 9 9
4 DesVis 594 Ethan Xie Desert Vista HS 7 8
4 PemPin 494 Shreeya Singh Pembroke Pines Charter High School 3 4
4 SevLak 457 Preethi Kannan Seven Lakes High School 8 3
4 JamLog 1126 Pariswi Tewari James Logan High School 2 9
4 AmeHer 1088 Luca Zislin American Heritage 6 9
4 Wester 487 Benjamin Leach Western High School 1 7
4 NovSr 782 Bryce Rubens Nova Sr 4 9
4 Durham 1285 Ellie McGhee Durham Academy 9 9
4 Hawken 1225 Emma Sedlak Hawken 9 1
4 LakHig 425 Isabel Quililan Lake Highland Preparatory 9 2
4 Delbar 464 Thomas Bizub Delbarton School 9 6
4 ChaFla 559 Darren Roberts Charles W Flanagan HS 9 5
4 YorCat 468 Emma Poff York Catholic 9 9
4 AchFir 490 Riann Ramkissoon-Hardeen Achievement First Brooklyn HS 5 9
Chamber Code Name Institution S1 – D Dejesa S2 – M Goldstein
5 BocRat 419 Nicholas Cassese Boca Raton Community High School 9 4, 4 9
5 Montgo 584 Will Cousins The Montgomery Academy 9 3, 3 9
5 St.And 1144 Horace McMillon St. Andrew's Episcopal School 9 9
5 DesVis 595 Nathan Raju Desert Vista HS 7 5, 5 5
5 Wester 436 Giancarlo Cabeza Western High School 1 5, 5 8
5 King 492 Jack Fitzgerald King High School 5 3
5 Harker 486 Michael Tseitlin The Harker School 3 5, 5 9
5 Falmou 1082 Brendan Bayer Falmouth HS 6 4 1
5 Rossvi 1243 Shelby Stewart Rossview HS 9 4 9
5 MiaBea 1154 Jared Stein Miami Beach Senior High 8 4, 4 7
5 Stuyve 401 Niels Graham Stuyvesant HS 9 4, 4 9
5 Hawken 1216 Samia Menon Hawken 9 4, 5 2
5 LakHig 402 Griffin Leckie Lake Highland Preparatory 2 5 4
5 AmeHer 1087 Nicolas Fonseca American Heritage 4 5, 5 6
5 EasCha 473 Elizabeth Liang East Chapel Hill High School 9 5, 5 9
Chamber Code Name Institution S1 – E McCarley S2 – L Kannegieter
6 Wellto 483 Bennett Aikey Wellington HS 9 9
6 ChaPre 427 Alison Cohen Chandler Preparatory Academy 1 1
6 OakGro 452 Zachary Rogers Oak Grove HS 9 9
6 CypBay 407 Daniela Paretti Cypress Bay High School 6 2
6 ChaLat 690 Gavin Gwaltney Charlotte Latin School 4 6
6 Brentw 471 Aditya Pillai Brentwood High School 8 9
6 BelJes 442 Dominic Abreu Belen Jesuit Prep 9 9
6 AmeHer 502 Matthew McCullough American Heritage 9 9
6 EasCha 478 Sam Pritchard East Chapel Hill High School 9 7
6 Hawken 1212 Nayan Rao Hawken 2 4
6 NovSr 777 Jordan Cotterell Nova Sr 3 3
6 OxbAca 450 Madison McAuliffe Oxbridge Academy of the Palm Beaches 9 9
6 MadCen 598 Jessica Styres Madison Central HS 5 5
6 Wester 439 Eric Dilts Western High School 7 9
6 NewSen 472 Casey Schoonover Newport Senior High School 9 8
Chamber Code Name Institution S1 – H Lanham S2 – T Beusse
7 Western 440 Santiago Orozco Western High School 9 3
7 Montgo 585 Pio Jung The Montgomery Academy 6 5
7 DesVis 590 Ethan Fiber Desert Vista HS 5 1
7 Harker 485 Jason Huang The Harker School 7 7
7 OxbAca 446 Gregory Seabrooks Oxbridge Academy of the Palm Beaches 3 2
7 ArdKel 762 Meet Jain Ardrey Kell HS 1 4
7 BroHS 568 Aidan Gibbons The Bronx High School Of Science 8 6
7 AmeHer 697 Kenzo Kimura American Heritage 9 9
7 MadCen 431 Johnny Bethea Madison Central HS 9 9
7 NovSr 781 Anthony Walton Nova Sr 4 9
7 BelJes 516 Carlos Caballero Belen Jesuit Prep 9 9
7 NewTri 1276 Lily Warner New Trier High School 9 9
7 HunSch 488 Suchritha Patlolla Hun School of Princeton 2 9
7 Hawken 1211 Andrew Griffin Hawken 9 8
Chamber Code Name Institution S1 – M Osaba S2 – V Narayanaswamy
8 Stuyve 400 Asher Lasday Stuyvesant HS 2 1
8 BroHS 406 Sabrina Raouf The Bronx High School Of Science 9 6
8 Hawken 1213 Ella Attell Hawken 7 2
8 ArdKel 765 Vatsala Sachdeva Ardrey Kell HS 9 9
8 ChaFla 562 Jade Harris Charles W Flanagan HS 9 9
8 WilG. 462 Katherine1 Gan William G. Enloe High Independent 1 3
8 NovSr 779 Danish Arif Nova Sr 8 9
8 Souths 1246 Henry Lear Southside HS 9 9
8 DesVis 693 Elyssa Goswick Desert Vista HS 9 7
8 DreSch 418 Alexander Gordon Dreyfoos School of the Arts 5 5
8 NorMec 498 Marco Wertheimer North Mecklenburg H.S. 9 9
8 MadCen 416 Holland Dozier Madison Central HS 9 9
8 BelJes 622 Kevin Valido Belen Jesuit Prep 9 8
8 AmeHer 1089 Christopher Matei American Heritage 4 9
8 BocRat 413 Jack Shea Boca Raton Community High School 6 9
8 PhoCou 459 William Porter Phoenix Country Day School 3 4
Chamber Code Name Institution S1 – D Liu S2 – M Bulosan
9 ActBox 495 Deepak Balasubramanian Acton-Boxborough Regional HS 9 9
9 BelJes 444 Christopher Alvarez Belen Jesuit Prep 9 9
9 Baysid 465 Trent Kannegieter Bayside Academy 3 1
9 Rivers 1178 Dean Lage Riverside HS 8 9
9 Durham 429 Bhamini Vellanki Durham Academy 5 7
9 Hawken 1227 Amar Vyas Hawken 9 9
9 AmeHer 1092 Ian Bluth American Heritage 9 5
9 ChaFla 560 Jonathan Boulanger Charles W Flanagan HS 6 8
9 SouCar 404 Sunny Daggubati Southlake Carroll High School 9 9
9 DesVis 694 Tamira Daniely Desert Vista HS 9 9
9 Western 414 Scott Wasserman Western High School 1 4
9 LakHig 423 Jade Yagur Lake Highland Preparatory 4 2
9 Wellto 415 Caramen McDaniel Wellington HS 2 6
9 Hattie 527 Kelly Li Hattiesburg High School 9 9
9 NovSr 775 Nick Diprima Nova Sr 7 3
Chamber Code Name Institution S1 – F Ghannam S2 – R Freese
10 WilG. 517 Rohan Ray William G. Enloe High Independent 9 8
10 DesVis 592 Alex Wakefield Desert Vista HS 4 1
10 Apopka 411 Christopher Hamilton Apopka High School 8 9
10 MadCen 432 Parth Malaviya Madison Central HS 5 7
10 Wester 438 Mickenzie Donnelly Western High School 1 3
10 Hawken 1210 Michael Abramovich Hawken 6 9
10 NewTri 1282 Will Naviaux New Trier High School 9 9
10 NorAll 1283 Lindsey Shema North Allegheny Sr HS 9 9
10 LakHig 424 Hannah Verma Lake Highland Preparatory 9 6
10 King 1130 Govind Srikanth King High School 7 4
10 Montgo 586 Arju Reza The Montgomery Academy 9 9
10 BroHS 571 Raviv Sarch The Bronx High School Of Science 9 2
10 Harker 484 Avi Gulati The Harker School 2 5
10 OxbAca 449 Madi Bendeck Oxbridge Academy of the Palm Beaches 9 9
10 NovSr 772 Andy Chang Nova Sr 3 9