Cal Invitational UC Berkeley

2017 — CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Marlborough AJ
Amy Jarkow
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
28.6 Jarkow 29.1 Chaudhary
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
Cherry Creek SM
Siddharth Mane
28.5 Im 28 Mane
Robert McQueen KO
Kamryn Oman
Polytechnic JL
Jonathan Liu
27.8 Oman 28.7 Liu
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Harvard-Westlake LM
Lauren Morganbesser
28.8 Conrad-Mogin 29 Morganbesser
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Westwood JA
Jugal Amodwala
27.5 McLoughlin 28.5 Amodwala
Kinkaid SS
Sam Segal
Anderson SJ
Sesh Joe
29 Segal 29.5 Joe
Westwood RM
Rohith Mandavalli
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
28.7 Mandavalli 28.5 Mizrahi
Kent Denver MN
Max Nelson
North Hollywood JS
Jack Stern
27.7 Nelson 29.2 Stern
Loyola DW
Douglas Wickham
Kinkaid JG
Jiya Ghei
29.6 Wickham 29.4 Ghei
Newark Science BA
Brianna Aaron
Milpitas AD
Amandeep Dosanjh
28.5 Aaron 27.5 Dosanjh
Lynbrook SL
Selina Li
Harker SS
Sachin Shah
28 Li 28.5 Shah
Cypress Bay KS
Kavya Sarin
Loyola CH
Colin Hatanaka
29.3 Sarin 29.5 Hatanaka
Brentwood KM
Kiley McKay
Presentation AS
Amy Santos
29.3 McKay 29.5 Santos
College Prep AO
Aaron Ouyang
Loyola HF
Holden Fraser
28 Ouyang 28.9 Fraser
Harker SuPa
Suraj Pakala
Dougherty Valley CS
Chaitanya Sayani
28.7 Pakala 29.2 Sayani
Mountain View MS
Maya Sanghavi
Mission San Jose PB
Prachit Bhike
28.4 Sanghavi 29.5 Bhike
Lynbrook NS
Nisarg Shah
Kinkaid JY
Jason Yang
29.2 Shah 29.1 Yang
Marlborough ZW
Zoe Wasserman
Stoneman Douglas MBu
Michell Buehler
28.6 Wasserman 28.5 Buehler
Canyon Crest RuAg
Ruchi Agashe
Brentwood ELiu
Ethan Liu
28.3 Agashe 28.5 Liu
Lynbrook DN
Divya Nelakonda
Peninsula YCh
Yeji Cho
28.2 Nelakonda 28.9 Cho
Canyon Crest CC
Catherine Cang
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
30 Cang 29.5 Cosgrove
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
Lynbrook HH
Hsin Yen Huang
28.6 Zhuang 28.3 Huang
Bingham BL
Benjamin Lyons
New Trier BS
Ben Schwabe
27 Lyons 27.3 Schwabe
Winston Churchill JL
Jacob Lugo
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
29.5 Lugo 29.1 Paul
Harker AT
Aditya Tadimeti
Success Academy AB
Aida Bathily
29 Tadimeti 29.1 Bathily
Anderson IS
Isaac Swedlow
Harvard-Westlake JD
Jake Davidson
27.8 Swedlow 29.4 Davidson
New Trier CK
Caity Kacena
Harvard-Westlake EL
Emma Limor
27.9 Kacena 28 Limor
Brentwood WJ
Whit Jackson
Lynbrook YZ
Yichen Zhu
29.4 Jackson 29 Zhu
Canyon Crest KL
Kevin Li
Harvard-Westlake CK
Casey Kim
29 Li 28.5 Kim
Harvard-Westlake SN
Sophia Nunez
University RH
Ryan Hemnarine
27.5 Nunez 27.8 Hemnarine
New Trier AP
Adam Peterson
Kent Denver SL
Sarah London
27.1 Peterson 28.5 London
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
28.7 Kumaravel 29.3 Dosch
Kent Denver RC
Rory Callison
Brentwood JD
Jackson Deconcini
28 Callison 28.5 Deconcini
West KN
Kenneth Nelson
Lynbrook NA
Nikhil Ajjarapu
28.5 Nelson 29.4 Ajjarapu
Dougherty Valley NR
Nikita Redkar
Loyola JC
John Choi
27.6 Redkar 29 Choi
Winston Churchill WC
William Coltzer
Kent Denver KC
Kevin Chyung
28.7 Coltzer 28.4 Chyung
Peninsula JL
Jonas Le Barillec
Kinkaid VL
Vivian Liu
29.7 Le Barillec 29 Liu
Brentwood DW
Daniella Wilson
Northland Christian KE
Kaitlyn England
28.8 Wilson 28.7 England
Canyon Crest JD
Julia Duo
Cypress Bay DR
Daniel Ruiz
27.5 Duo 29 Ruiz
Loyola AO
Andrew Overing
Miramonte EB
Eric Banisadr
29 Overing 28.6 Banisadr
Lynbrook AP
Anya Poplavska
Harker ML
Matthew Lee
29.7 Poplavska 29.2 Lee
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Cupertino HK
Haritha Kumar
28.5 Berlin 29.5 Kumar
Polytechnic EM
Esteban Mendoza
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
28 Mendoza 29.2 Nayar
Harvard-Westlake AGo
Andrew Gong
West GG
Gideon Gomm
26.5 Gong 28 Gomm
Cherry Creek TS
Tamara Sriram
Mission San Jose AS
Amit Sant
27.9 Sriram 27.5 Sant
Dougherty Valley AS
Albert Sun
Harvard-Westlake MA
Matthew Allana
28.8 Sun 28.6 Allana
Harker SX
Sidra Xu
Bingham KB
Kristina Bennett
24 Xu 26 Bennett
Canyon Crest ReAg
Reva Agashe
Lynbrook VV
Varun Venkatesh
28 Agashe 28.2 Venkatesh
College Prep MK
Michael Katari
Milpitas SL
Samantha Levy
28.5 Katari 29 Levy
Leland AG
Avantika Ghosh
Overland MM
Mohammed Makkawi
27.5 Ghosh 27.6 Makkawi
Harvard-Westlake LK
Laura Kors
Canyon Crest VC
Victoria Chen
28 Kors 27.3 Chen
Palo Verde MG
Madison Gardecki
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
28.5 Gardecki 28 Paul
Harker AC
Alycia Cary
Loyola NT
Nathaniel Tran
28.5 Cary 28.7 Tran
Harker NT
Neha Tallapragada
Lynbrook CW
Chris Wang
28.5 Tallapragada 29.3 Wang
Archbishop Mitty SP
Shree Mukilan Pari
Cherry Creek BK
Brian Kim
25.3 Pari 26.5 Kim
Cypress Bay SD
Shawn Dermer
Brentwood RY
Ryan Younger
29 Dermer 28.5 Younger
Peninsula MG
Moon Sung Gwak
Kent Denver DT
Dan Taro
29 Gwak 30 Taro
Lynbrook HW
Harrison Wang
Harker SrPy
Srivatsav Pyda
29 Wang 29.3 Pyda
Nueva AK
Adam Keller
Mission San Jose JP
Julia Park
29.1 Keller 28.5 Park
Canyon Crest NC
Nikhil Chilakapati
Harvard-Westlake ALa
Allie Landecker
28 Chilakapati 28.2 Landecker
Harker AMa
Akshay Manglik
Presentation JW
Jessica Wei
29.2 Manglik 28.2 Wei
Brentwood ELev
Eve Levenson
Winston Churchill BR
Bianca Rathwick
28.8 Levenson 29 Rathwick
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Cherry Creek HL
Hamilton Lee
28.8 Raphaelson 26.8 Lee
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Palo Alto (Independent) CF
Colin Fee
28.9 Paranjpe 30 Fee
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Loyola JN
Joseph Namkung
28.3 Poon 28.5 Namkung
El Cerrito CS
Claire Sterling
Harvard-Westlake AMe
Athalia Meron
27.5 Sterling 27.6 Meron
Rowland Hall-St. Mark's KO
Kenzo Okazaki
Canyon Crest EL
Edward Li
29.3 Okazaki 28.2 Li
La Canada AZ
Alex Zhao
Katy Taylor CR
Claudia Ribera
29.5 Zhao 28.2 Ribera
Loyola RB
Ryan Beckman
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
28.5 Beckman 29.5 Glassman
Archbishop Mitty LC
Liyang Chen
El Cerrito CD
Charlotte Diamant
26 Chen 27 Diamant
New Trier PT
Patrick Tolan
Harker KS
Kelly Shen
28.6 Tolan 28.7 Shen
Marlborough MC
Mia Coates
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
28.5 Coates 29.5 Mork
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Harker SL
Serena Lu
27.8 Klink 27.5 Lu
Winston Churchill BY
Brennan Young
Brentwood EBlum
Emma Blum
29 Young 29.3 Blum
St. Francis DJ
Deepankar Joshi
Beckman KM
Kenichi Matsuo
27 Joshi 27.5 Matsuo
Presentation AA
Afra Ahmed
Kent Denver GR
Gavin Rolls
28 Ahmed 27.5 Rolls
Del Mar/Torrey Pines Independent FK
Farzaan Kaiyom
Flintridge Sacred Heart DG
Danielle Gurrola
28.4 Kaiyom 27.8 Gurrola
New Trier CM
Caroline Martin
Brentwood AJ
Alex Johnson
29.5 Martin 28 Epstein
Brentwood LR
Lily Richman
Harker EM
Emmiee Malyugina
28.7 Liu 29.2 Malyugina
Harvard-Westlake AbGa
Abraham Gallardo
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
28 Gallardo 28.6 Tallapaneni
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Beckman JP
Jennifer Pan
28.3 Sanogo 28 Pan
Flintridge Sacred Heart ER
Emilia Rucker
Harvard-Westlake CL
Christina Lee
26.9 Rucker 27.4 Lee
Dougherty Valley DS
David Si
Northland Christian JW
Jordan Wang
28.4 Si 28.3 Wang
Harker AM
Annie Ma
Harvard-Westlake JL
Jagger Lambert
28.5 Ma 27 Lambert
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
West Ranch JW
Jong Hak Won
28.8 Dubey 29.2 Won
Loyola GR
Grant Regen
Harvard-Westlake CE
Connor Engel
28 Regen 29 Engel
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
28.4 Mehta 28.5 Chillappagari
Newark Science OA
Oluwatosin Agboola
Notre Dame DS
Dipashreya Sur
29 Agboola 28.9 Sur
Trinity Prep AS
Alexandre Spallone
Cherry Creek DC
David Camhi
28.5 Spallone 28 Camhi
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
28.2 Aghevli 28.5 Gross
Servite PA
Patrick Aimone
Peninsula KL
Kristen Lu
28.8 Aimone 28 Lu
Westwood SN
Saavan Nanavati
Loyola AB
Alessandro Behney
30 Nanavati 27 Behney
Anderson JT
James Thomason
Harvard-Westlake EE
Evan Engel
28 Thomason 29.4 Engel
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Marlborough GN
Grace Nelson
28.2 Guo 27.8 Nelson
Lynbrook SZ
Susan Zhou
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
28.5 Zhou 29.6 Pandey
Loyola LA
Luis Arbelaez
West MT
Michael Tao
29 Arbelaez 28.8 Tao
Robert McQueen JC
Johnathon Crines
Brentwood HG
Harper Green
28.5 Crines 29 Green
Success Academy SC
Sekou Cisse
New Trier WT
William Thornton
30 Cisse 29 Thornton
Cherry Creek MR
Maya Robbins
Cypress Bay VR
Valeria Ruiz
28.5 Robbins 28 Ruiz
Nueva JT
Jonathan Taylor
Lake Highland Prep MK
Muhammad Khattak
29.3 Taylor 29.4 Khattak
Meadows ER
Edward Rastgoo
Harker AV
Aditi Vinod
29 Rastgoo 28.4 Vinod
Westwood RS
Rishabh Shah
Lynbrook MB
Meera Balaji
29 Shah 27.5 Balaji
Santa Monica RE
Rex Evans
Harker CZ
Catherine Zhao
28.5 Evans 27.5 Zhao