Cal Invitational UC Berkeley

2017 — CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points
Loyola JC
John Choi
Brentwood WJ
Whit Jackson
29.3 Choi 29.6 Jackson
Brentwood JD
Jackson Deconcini
Canyon Crest JD
Julia Duo
29 Deconcini 27.5 Duo
Flintridge Sacred Heart DG
Danielle Gurrola
Bingham BL
Benjamin Lyons
29 Gurrola 28 Lyons
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Lynbrook SZ
Susan Zhou
28.9 Nayar 28.7 Zhou
Marlborough GN
Grace Nelson
28.5 Nelson
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
Cherry Creek TS
Tamara Sriram
26.5 Chillappagari 25.9 Sriram
Kinkaid VL
Vivian Liu
Kent Denver RC
Rory Callison
28.4 Liu 27.8 Callison
Presentation AS
Amy Santos
Canyon Crest ReAg
Reva Agashe
29.7 Santos 28.7 Agashe
Loyola NT
Nathaniel Tran
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
27.9 Tran 28.9 Kumaravel
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Cypress Bay SD
Shawn Dermer
28.9 Gross 29.1 Dermer
Harvard-Westlake MA
Matthew Allana
Harker AT
Aditya Tadimeti
26.9 Allana 27 Tadimeti
Dougherty Valley CS
Chaitanya Sayani
Lynbrook HW
Harrison Wang
29.1 Sayani 29.3 Wang
Palo Alto (Independent) CF
Colin Fee
Canyon Crest KL
Kevin Li
28.2 Fee 28 Li
Harker AV
Aditi Vinod
Peninsula MG
Moon Sung Gwak
28.6 Vinod 28.9 Gwak
Cupertino HK
Haritha Kumar
Peninsula JL
Jonas Le Barillec
28.9 Kumar 29 Le Barillec
Canyon Crest VC
Victoria Chen
Winston Churchill BY
Brennan Young
26.5 Chen 28.9 Young
Northland Christian JW
Jordan Wang
El Cerrito CS
Claire Sterling
28.4 Wang 28.1 Sterling
Mission San Jose AS
Amit Sant
Harvard-Westlake AGo
Andrew Gong
28 Sant 29 Gong
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
29.2 Mork
Winston Churchill BW
Benjamin Wolf
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
28.9 Wolf 29 Dubey
Lynbrook NA
Nikhil Ajjarapu
Nueva AK
Adam Keller
29.4 Ajjarapu 29.2 Keller
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Presentation AA
Afra Ahmed
27.7 Paul 27.8 Ahmed
Brentwood ELiu
Ethan Liu
Canyon Crest CC
Catherine Cang
28.3 Liu 28 Cang
Cypress Bay VR
Valeria Ruiz
Success Academy SC
Sekou Cisse
29.2 Ruiz 29.3 Cisse
Katy Taylor CR
Claudia Ribera
Harvard-Westlake AbGa
Abraham Gallardo
28.5 Ribera 28 Gallardo
Overland MM
Mohammed Makkawi
St. Francis DJ
Deepankar Joshi
26.8 Makkawi 28.7 Joshi
Cypress Bay DR
Daniel Ruiz
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
28 Ruiz 28.5 Im
Cherry Creek BK
Brian Kim
Palo Verde MG
Madison Gardecki
29 Kim 28 Gardecki
Polytechnic JL
Jonathan Liu
Servite PA
Patrick Aimone
29 Liu 29.2 Aimone
Harvard-Westlake LM
Lauren Morganbesser
Lynbrook AP
Anya Poplavska
29.1 Morganbesser 29.3 Poplavska
Miramonte EB
Eric Banisadr
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
29.5 Banisadr 30 McLoughlin
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Brentwood KM
Kiley McKay
27.9 Chaudhary 28.1 McKay
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
Santa Monica RE
Rex Evans
28.6 Glassman 28.9 Evans
Beckman JP
Jennifer Pan
Westwood SN
Saavan Nanavati
28 Pan 29 Nanavati
Lynbrook CW
Chris Wang
Newark Science OS
Osmane Sanogo
29 Wang 28.4 Sanogo
Harvard-Westlake CE
Connor Engel
Rowland Hall-St. Mark's KO
Kenzo Okazaki
29.5 Engel 29.4 Okazaki
Harvard-Westlake JD
Jake Davidson
La Canada AZ
Alex Zhao
28.6 Davidson 28.7 Zhao
University RH
Ryan Hemnarine
Nueva JT
Jonathan Taylor
27.8 Hemnarine 28.5 Taylor
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
Winston Churchill JL
Jacob Lugo
29.6 Dosch 29.7 Lugo
Milpitas AD
Amandeep Dosanjh
Westwood RM
Rohith Mandavalli
28.5 Dosanjh 30 Mandavalli
Brentwood HG
Harper Green
Harker AMa
Akshay Manglik
28.7 Green 29.1 Manglik
Harvard-Westlake ALa
Allie Landecker
Kent Denver MN
Max Nelson
27.4 Landecker 27.5 Nelson
Brentwood RY
Ryan Younger
Dougherty Valley NR
Nikita Redkar
30 Younger 27 Redkar
Canyon Crest EL
Edward Li
Newark Science BA
Brianna Aaron
28.8 Li 29.3 Aaron
Brentwood AJ
Alex Johnson
27.5 Johnson
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
Kinkaid SM
Shreya Mehta
25 Cosgrove 26 Mehta
Harker KS
Kelly Shen
Anderson IS
Isaac Swedlow
28.5 Shen 28.4 Swedlow
Harvard-Westlake JL
Jagger Lambert
Canyon Crest NC
Nikhil Chilakapati
27 Lambert 26.5 Chilakapati
Harvard-Westlake EL
Emma Limor
Lake Oswego GG
Gabriel Graville
28 Limor 29 Graville
Kent Denver KC
Kevin Chyung
New Trier AP
Adam Peterson
27.5 Chyung 27.3 Peterson
Lynbrook NF
Nisha Fernandes
Cherry Creek MR
Maya Robbins
27.7 Fernandes 28.1 Robbins
Mission San Jose PB
Prachit Bhike
Westwood RS
Rishabh Shah
29.4 Bhike 29.1 Shah
Kinkaid JG
Jiya Ghei
Brentwood LR
Lily Richman
28.4 Ghei 28.5 Richman
Harvard-Westlake AMe
Athalia Meron
Flintridge Sacred Heart ER
Emilia Rucker
27 Meron 27.1 Rucker
Cherry Creek SM
Siddharth Mane
Cypress Bay KS
Kavya Sarin
27.5 Mane 27 Sarin
Winston Churchill BR
Bianca Rathwick
Del Mar/Torrey Pines Independent FK
Farzaan Kaiyom
29.6 Rathwick 29.5 Kaiyom
El Cerrito CD
Charlotte Diamant
Marlborough ZW
Zoe Wasserman
30 Diamant 29.5 Wasserman
Peninsula KL
Kristen Lu
Archbishop Mitty LC
Liyang Chen
28.4 Lu 28.3 Chen
Cherry Creek HL
Hamilton Lee
Lynbrook NS
Nisarg Shah
27.9 Lee 28.7 Shah
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
Loyola LA
Luis Arbelaez
29.8 Pandey 28 Arbelaez
Harker CZ
Catherine Zhao
West KN
Kenneth Nelson
29.4 Zhao 29.5 Nelson
Brentwood HH
Hunter Heisz
Loyola AO
Andrew Overing
28.4 Heisz 28.7 Overing
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Marlborough AJ
Amy Jarkow
28.4 Tallapaneni 28.5 Jarkow
Kent Denver SL
Sarah London
Robert McQueen JC
Johnathon Crines
28.5 London 28.4 Crines
Harvard-Westlake EE
Evan Engel
Brentwood ELev
Eve Levenson
29.6 Engel 29.4 Levenson
Lake Highland Prep MK
Muhammad Khattak
Marlborough MC
Mia Coates
29 Khattak 29.1 Coates
Harvard-Westlake CK
Casey Kim
Loyola DW
Douglas Wickham
28 Kim 29 Wickham
Bingham KB
Kristina Bennett
Meadows ER
Edward Rastgoo
29 Bennett 29.4 Rastgoo
Loyola JN
Joseph Namkung
Mountain View VP
Varun Paranjpe
28 Namkung 28.8 Paranjpe
Kent Denver DT
Dan Taro
Dougherty Valley AS
Albert Sun
28.5 Taro 28 Sun
Harvard-Westlake CL
Christina Lee
Flintridge Sacred Heart RL
Ruolin (Genesis) Li
28.5 Lee 28.3 Li
Lynbrook MB
Meera Balaji
College Prep MK
Michael Katari
27.4 Balaji 27 Katari
Harker SL
Serena Lu
Mission San Jose KG
Katherine Guo
28.7 Lu 28.6 Guo
Lynbrook HH
Hsin Yen Huang
Harker SuPa
Suraj Pakala
28.8 Huang 28.1 Pakala
Kinkaid JY
Jason Yang
Anderson JT
James Thomason
29.6 Yang 27.7 Thomason
Brentwood EBlum
Emma Blum
New Trier PT
Patrick Tolan
29.5 Blum 27 Tolan
Notre Dame DS
Dipashreya Sur
Polytechnic EM
Esteban Mendoza
28.7 Sur 28.4 Mendoza
Lynbrook CX
Cindy Xu
Brentwood DW
Daniella Wilson
26 Xu 27 Wilson
Presentation JW
Jessica Wei
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
28 Wei 29.3 Conrad-Mogin
Milpitas SL
Samantha Levy
Archbishop Mitty SP
Shree Mukilan Pari
23 Levy 25 Pari
New Trier BS
Ben Schwabe
Lynbrook DN
Divya Nelakonda
28.4 Schwabe 28.1 Nelakonda
West Ranch JW
Jong Hak Won
Mountain View MS
Maya Sanghavi
29.4 Won 29.5 Sanghavi
Kent Denver GR
Gavin Rolls
Lynbrook SL
Selina Li
28.4 Rolls 28.5 Li
West MT
Michael Tao
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
28.6 Tao 28.7 Klink
Harker EM
Emmiee Malyugina
Kinkaid SS
Sam Segal
29.5 Malyugina 29 Segal
Harvard-Westlake SC
Stephanie Cho
New Trier CK
Caity Kacena
28.6 Cho 28.4 Kacena
Cherry Creek DC
David Camhi
Leland AG
Avantika Ghosh
27.6 Camhi 27.5 Ghosh
Lynbrook VV
Varun Venkatesh
Dougherty Valley DS
David Si
29.5 Venkatesh 28.5 Si
Harker ML
Matthew Lee
Elite of Irvine CL
Caitlin Lee
28.4 Lee 27.6 Lee
Anderson SJ
Sesh Joe
Canyon Crest RuAg
Ruchi Agashe
28 Joe 27 Agashe
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
New Trier CM
Caroline Martin
28.9 Mizrahi 28.5 Martin
Harker SrPy
Srivatsav Pyda
Trinity Prep AS
Alexandre Spallone
29.5 Pyda 28.5 Spallone
New Trier WT
William Thornton
Harker AC
Alycia Cary
28.9 Thornton 27.2 Cary
Loyola HF
Holden Fraser
Brentwood KR
Katie Raphaelson
28.8 Fraser 29 Raphaelson
Mission San Jose JP
Julia Park
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
28.2 Park 28.7 Zhuang
Loyola AB
Alessandro Behney
Harker AM
Annie Ma
29 Behney 28.5 Ma
Harker SS
Sachin Shah
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
28.4 Shah 28.2 Poon
West GG
Gideon Gomm
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
29.4 Gomm 29.5 Berlin
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Winston Churchill WC
William Coltzer
28.8 Paul 28.5 Coltzer
Peninsula YCh
Yeji Cho
Harvard-Westlake LK
Laura Kors
28.7 Cho 28.5 Kors
Westwood JA
Jugal Amodwala
Newark Science OA
Oluwatosin Agboola
27.6 Amodwala 27.7 Agboola
North Hollywood JS
Jack Stern
Harker SX
Sidra Xu
24 Stern 27.9 Xu
Northland Christian KE
Kaitlyn England
Robert McQueen KO
Kamryn Oman
28 England 28.1 Oman
Success Academy AB
Aida Bathily
Loyola GR
Grant Regen
29.1 Bathily 29 Regen
Stoneman Douglas MBu
Michell Buehler
Harker NT
Neha Tallapragada
28.5 Buehler 29.3 Tallapragada
Beckman KM
Kenichi Matsuo
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
27.7 Matsuo 28 Aghevli