Cal Invitational UC Berkeley

2017 — CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
Harker AV
Aditi Vinod
30 Poon 29.7 Vinod
Katy Taylor CR
Claudia Ribera
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
28.8 Ribera 28.6 Tallapaneni
Canyon Crest KL
Kevin Li
Servite PA
Patrick Aimone
26.9 Li 29 Aimone
Milpitas SL
Samantha Levy
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
27.8 Levy 29 Dosch
Brentwood WJ
Whit Jackson
Polytechnic JL
Jonathan Liu
29 Jackson 29.1 Liu
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
Canyon Crest NC
Nikhil Chilakapati
28.5 Paul 27 Chilakapati
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
Loyola HF
Holden Fraser
28 Cosgrove 29 Fraser
La Canada AZ
Alex Zhao
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
29.5 Zhao 27 Paul
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Lynbrook MB
Meera Balaji
28.9 Gross 28.7 Balaji
Canyon Crest EL
Edward Li
Harvard-Westlake SN
Sophia Nunez
28.2 Li 27.8 Nunez
Marlborough MC
Mia Coates
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
28.9 Coates 28.6 Chillappagari
Peninsula JL
Jonas Le Barillec
St. Francis DJ
Deepankar Joshi
29.5 Le Barillec 28 Joshi
Kent Denver MN
Max Nelson
Harker SrPy
Srivatsav Pyda
27.6 Nelson 29.1 Pyda
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
Lynbrook CX
Cindy Xu
28.4 McLoughlin 28.2 Xu
Overland MM
Mohammed Makkawi
Palo Alto (Independent) CF
Colin Fee
29.9 Makkawi 30 Fee
Harker EM
Emmiee Malyugina
Brentwood EBlum
Emma Blum
29.1 Malyugina 29.3 Blum
Robert McQueen KO
Kamryn Oman
Marlborough ZW
Zoe Wasserman
27.5 Oman 27.7 Wasserman
Newark Science OA
Oluwatosin Agboola
Palo Verde MG
Madison Gardecki
28.6 Agboola 28 Gardecki
Santa Monica RE
Rex Evans
Stoneman Douglas MBu
Michell Buehler
28.5 Evans 29 Buehler
Mission San Jose AS
Amit Sant
Presentation AS
Amy Santos
28 Sant 28.7 Santos
Kent Denver RC
Rory Callison
Mission San Jose JP
Julia Park
27 Callison 27.1 Park
Anderson JT
James Thomason
Peninsula MG
Moon Sung Gwak
29.2 Thomason 28.7 Gwak
Brentwood ELev
Eve Levenson
Flintridge Sacred Heart RL
Ruolin (Genesis) Li
28.9 Levenson 28.2 Li
Lynbrook YZ
Yichen Zhu
Harvard-Westlake SC
Stephanie Cho
29 Zhu 28.2 Cho
Canyon Crest CC
Catherine Cang
Kent Denver GR
Gavin Rolls
28.5 Cang 27.5 Rolls
Nueva JT
Jonathan Taylor
Kent Denver DT
Dan Taro
27.2 Taylor 27.5 Taro
Success Academy SC
Sekou Cisse
Peninsula YCh
Yeji Cho
29.8 Cisse 28.2 Cho
Lynbrook SZ
Susan Zhou
Harvard-Westlake LK
Laura Kors
28.6 Zhou 27.3 Kors
Cherry Creek TS
Tamara Sriram
Harker SuPa
Suraj Pakala
27.2 Sriram 27.4 Pakala
Anderson SJ
Sesh Joe
Westwood RS
Rishabh Shah
29 Joe 29.3 Shah
Milpitas AD
Amandeep Dosanjh
29 Dosanjh
Loyola RB
Ryan Beckman
Cherry Creek BK
Brian Kim
29 Beckman 28.9 Kim
Cherry Creek HL
Hamilton Lee
Harker AM
Annie Ma
28 Lee 28.5 Ma
Kinkaid SM
Shreya Mehta
Loyola GR
Grant Regen
27.5 Mehta 27.8 Regen
Harvard-Westlake CL
Christina Lee
Lynbrook SL
Selina Li
28.5 Lee 29 Li
Northland Christian KE
Kaitlyn England
Loyola LA
Luis Arbelaez
28.4 England 28.6 Arbelaez
Marlborough AJ
Amy Jarkow
Cherry Creek DC
David Camhi
28.5 Jarkow 28.4 Camhi
Harvard-Westlake EL
Emma Limor
Harker KS
Kelly Shen
28.2 Limor 28.5 Shen
Lynbrook VV
Varun Venkatesh
Brentwood RY
Ryan Younger
29 Venkatesh 29.6 Younger
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
28.4 Kumaravel 28.9 Pandey
Newark Science OS
Osmane Sanogo
Archbishop Mitty SP
Shree Mukilan Pari
29.3 Sanogo 29.1 Pari
Flintridge Sacred Heart ER
Emilia Rucker
New Trier WT
William Thornton
28 Rucker 29 Thornton
Harker AT
Aditya Tadimeti
Westwood JA
Jugal Amodwala
27.9 Tadimeti 29.4 Amodwala
Loyola AO
Andrew Overing
Kinkaid JG
Jiya Ghei
28.5 Overing 28.6 Ghei
Winston Churchill WC
William Coltzer
Loyola AB
Alessandro Behney
28.5 Coltzer 28 Behney
Mission San Jose PB
Prachit Bhike
Kent Denver SL
Sarah London
29.3 Bhike 28.8 London
Harker AC
Alycia Cary
Newark Science BA
Brianna Aaron
28.5 Cary 29.6 Aaron
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Lake Oswego GG
Gabriel Graville
28.5 Chaudhary 28.2 Graville
Archbishop Mitty LC
Liyang Chen
Lynbrook AP
Anya Poplavska
28.2 Chen 28.4 Poplavska
Harker SS
Sachin Shah
Cypress Bay VR
Valeria Ruiz
28.8 Shah 28.9 Ruiz
Harker SX
Sidra Xu
Harvard-Westlake AbGa
Abraham Gallardo
29 Xu 27.8 Gallardo
Harker AMa
Akshay Manglik
Lynbrook HW
Harrison Wang
29 Manglik 29.5 Wang
New Trier PT
Patrick Tolan
Robert McQueen JC
Johnathon Crines
28.4 Tolan 28 Crines
Cypress Bay DR
Daniel Ruiz
Anderson IS
Isaac Swedlow
27.5 Ruiz 28 Swedlow
Loyola NT
Nathaniel Tran
Kinkaid SS
Sam Segal
26.4 Tran 26.5 Segal
New Trier CK
Caity Kacena
Lynbrook DN
Divya Nelakonda
28.3 Kacena 28.2 Nelakonda
Brentwood HH
Hunter Heisz
Canyon Crest RuAg
Ruchi Agashe
27 Heisz 28.6 Agashe
Westwood SN
Saavan Nanavati
Northland Christian JW
Jordan Wang
28.6 Nanavati 28 Wang
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
Harker CZ
Catherine Zhao
28.4 Aghevli 28.3 Zhao
Cherry Creek MR
Maya Robbins
Notre Dame DS
Dipashreya Sur
27 Robbins 28.5 Sur
New Trier AP
Adam Peterson
Flintridge Sacred Heart DG
Danielle Gurrola
28 Peterson 27 Gurrola
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Elite of Irvine CL
Caitlin Lee
28.3 Mizrahi 28.4 Lee
Loyola DW
Douglas Wickham
Dougherty Valley CS
Chaitanya Sayani
28.8 Wickham 28.9 Sayani
Polytechnic EM
Esteban Mendoza
Lynbrook NF
Nisha Fernandes
28 Mendoza 27.5 Fernandes
Canyon Crest ReAg
Reva Agashe
Harvard-Westlake AGo
Andrew Gong
28.5 Agashe 28 Gong
El Cerrito CD
Charlotte Diamant
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
28.1 Diamant 28 Dubey
Brentwood HG
Harper Green
Lynbrook NS
Nisarg Shah
27.5 Green 29.3 Shah
Mission San Jose KG
Katherine Guo
28.2 Guo
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Kinkaid VL
Vivian Liu
28.7 Klink 28.3 Liu
Marlborough GN
Grace Nelson
Harvard-Westlake LM
Lauren Morganbesser
27.9 Nelson 28.5 Morganbesser
Dougherty Valley AS
Albert Sun
Harvard-Westlake JD
Jake Davidson
28.9 Sun 29.1 Davidson
Canyon Crest JD
Julia Duo
Mountain View MS
Maya Sanghavi
25 Duo 29 Sanghavi
Harvard-Westlake JL
Jagger Lambert
Harker NT
Neha Tallapragada
28.3 Lambert 28.6 Tallapragada
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
Mountain View VP
Varun Paranjpe
29.7 Nayar 29.2 Paranjpe
Harvard-Westlake AMe
Athalia Meron
Winston Churchill BR
Bianca Rathwick
27.3 Meron 28.5 Rathwick
Lynbrook NA
Nikhil Ajjarapu
Brentwood JD
Jackson Deconcini
28.5 Ajjarapu 28 Deconcini
West Ranch JW
Jong Hak Won
University RH
Ryan Hemnarine
29 Won 28.5 Hemnarine
Harvard-Westlake MA
Matthew Allana
Peninsula KL
Kristen Lu
28.2 Allana 28.4 Lu
New Trier BS
Ben Schwabe
Harker ML
Matthew Lee
29 Schwabe 28.8 Lee
Brentwood KR
Katie Raphaelson
Nueva AK
Adam Keller
29 Raphaelson 29.1 Keller
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Del Mar/Torrey Pines Independent FK
Farzaan Kaiyom
28 Berlin 29 Kaiyom
Brentwood ELiu
Ethan Liu
Meadows ER
Edward Rastgoo
28.5 Liu 28.9 Rastgoo
Dougherty Valley NR
Nikita Redkar
Canyon Crest VC
Victoria Chen
28 Redkar 27.9 Chen
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Lake Highland Prep MK
Muhammad Khattak
28.5 Conrad-Mogin 29 Khattak
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
Brentwood LR
Lily Richman
28.8 Im 28.9 Richman
Dougherty Valley DS
David Si
Brentwood AJ
Alex Johnson
27.4 Si 27 Johnson
Kinkaid JY
Jason Yang
Cherry Creek SM
Siddharth Mane
29.7 Yang 26 Mane
West GG
Gideon Gomm
Success Academy AB
Aida Bathily
28.7 Gomm 29.1 Bathily
North Hollywood JS
Jack Stern
Cupertino HK
Haritha Kumar
28.4 Stern 28.8 Kumar
College Prep MK
Michael Katari
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
28 Katari 29.5 Zhuang
West MT
Michael Tao
Harvard-Westlake CK
Casey Kim
28.6 Tao 28 Kim
Beckman KM
Kenichi Matsuo
West KN
Kenneth Nelson
28.6 Matsuo 29.2 Nelson
Cypress Bay KS
Kavya Sarin
Presentation JW
Jessica Wei
27 Sarin 27.5 Wei
Westwood RM
Rohith Mandavalli
Loyola JC
John Choi
29.5 Mandavalli 28.4 Choi
Lynbrook CW
Chris Wang
Harvard-Westlake ALa
Allie Landecker
29.4 Wang 28.6 Landecker
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
Brentwood DW
Daniella Wilson
28.5 Glassman 28.4 Wilson
Cypress Bay SD
Shawn Dermer
Loyola JN
Joseph Namkung
28.4 Dermer 28 Namkung
Bingham KB
Kristina Bennett
Harvard-Westlake EE
Evan Engel
28.6 Bennett 29.3 Engel
Brentwood KM
Kiley McKay
Loyola CH
Colin Hatanaka
28.9 McKay 28.5 Hatanaka
Winston Churchill JL
Jacob Lugo
Kent Denver KC
Kevin Chyung
28.8 Lugo 27.6 Chyung
Leland AG
Avantika Ghosh
Beckman JP
Jennifer Pan
28 Ghosh 29 Pan
New Trier CM
Caroline Martin
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
28.5 Martin 29.1 Mork
Harvard-Westlake CE
Connor Engel
29.1 Engel
Presentation AA
Afra Ahmed
Harker SL
Serena Lu
28.5 Ahmed 29 Lu
El Cerrito CS
Claire Sterling
Miramonte EB
Eric Banisadr
28 Sterling 28.5 Banisadr