Cal Invitational UC Berkeley

2017 — CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Harker KS
Kelly Shen
Harvard-Westlake CE
Connor Engel
28.8 Shen 28.7 Engel
Newark Science BA
Brianna Aaron
Loyola RB
Ryan Beckman
29 Aaron 27.5 Beckman
Lynbrook DN
Divya Nelakonda
Harker AC
Alycia Cary
27.8 Nelakonda 27.9 Cary
Northland Christian JW
Jordan Wang
Loyola DW
Douglas Wickham
28 Wang 29 Wickham
Palo Alto (Independent) CF
Colin Fee
La Canada AZ
Alex Zhao
29.2 Fee 29.5 Zhao
Success Academy AB
Aida Bathily
Winston Churchill BY
Brennan Young
29.3 Bathily 28.9 Young
Kent Denver SL
Sarah London
Lynbrook NA
Nikhil Ajjarapu
28.3 London 28.6 Ajjarapu
Anderson IS
Isaac Swedlow
Peninsula JL
Jonas Le Barillec
28.7 Swedlow 29.4 Le Barillec
Marlborough ZW
Zoe Wasserman
Winston Churchill WC
William Coltzer
28.4 Wasserman 28.5 Coltzer
Beckman MS
Marva Shi
Mission San Jose PB
Prachit Bhike
27.3 Shi 29 Bhike
Mountain View VP
Varun Paranjpe
Dougherty Valley NR
Nikita Redkar
29.2 Paranjpe 26 Redkar
Lake Highland Prep MK
Muhammad Khattak
New Trier PT
Patrick Tolan
29.5 Khattak 27.5 Tolan
Loyola LA
Luis Arbelaez
Dougherty Valley AS
Albert Sun
29 Arbelaez 28.7 Sun
Kent Denver KC
Kevin Chyung
Harvard-Westlake LP
Landon Poon
28.4 Chyung 28.2 Poon
Elite of Irvine CL
Caitlin Lee
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
28.6 Lee 29 Conrad-Mogin
University RH
Ryan Hemnarine
Harker AMa
Akshay Manglik
29.3 Hemnarine 29 Manglik
Cherry Creek DC
David Camhi
Canyon Crest KL
Kevin Li
27.5 Camhi 28.6 Li
Lynbrook HW
Harrison Wang
Mission San Jose AS
Amit Sant
29.6 Wang 27.9 Sant
Loyola JC
John Choi
Brentwood HH
Hunter Heisz
28 Choi 27.8 Heisz
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
Canyon Crest CC
Catherine Cang
29.5 Pandey 28.9 Cang
Winston Churchill BR
Bianca Rathwick
Presentation AA
Afra Ahmed
29.5 Rathwick 29.3 Ahmed
Harvard-Westlake EE
Evan Engel
New Trier CK
Caity Kacena
29.6 Engel 28.4 Kacena
Lynbrook AP
Anya Poplavska
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
28.7 Poplavska 28.6 Glassman
Brentwood AJ
Alex Johnson
Newark Science OA
Oluwatosin Agboola
27.8 Epstein 29.5 Agboola
Brentwood RY
Ryan Younger
West Ranch JW
Jong Hak Won
29.5 Younger 29.6 Won
Lynbrook NS
Nisarg Shah
Harvard-Westlake JC
Jonathan Cosgrove
29.7 Shah 28.2 Cosgrove
Lynbrook CX
Cindy Xu
Newark Science OS
Osmane Sanogo
28 Xu 29.1 Sanogo
Lynbrook NF
Nisha Fernandes
Harker SX
Sidra Xu
28.2 Fernandes 28 Xu
Del Mar/Torrey Pines Independent FK
Farzaan Kaiyom
Dougherty Valley DS
David Si
29.2 Kaiyom 27.8 Si
Harvard-Westlake SN
Sophia Nunez
Archbishop Mitty LC
Liyang Chen
27 Nunez 27.2 Chen
Mountain View MS
Maya Sanghavi
Marlborough GN
Grace Nelson
27.3 Sanghavi 27 Nelson
Westwood RS
Rishabh Shah
Harvard-Westlake JI
Joanna Im
27.8 Shah 27.5 Im
Harker SL
Serena Lu
Brentwood KM
Kiley McKay
28.8 Lu 29 McKay
Presentation AS
Amy Santos
New Trier BS
Ben Schwabe
28.5 Santos 27.8 Schwabe
Brentwood JD
Jackson Deconcini
Westwood SN
Saavan Nanavati
29.5 Deconcini 30 Nanavati
Peninsula KL
Kristen Lu
Anderson SJ
Sesh Joe
28.6 Lu 28.8 Joe
Peninsula MG
Moon Sung Gwak
Winston Churchill JL
Jacob Lugo
28.5 Gwak 29 Lugo
Cherry Creek SM
Siddharth Mane
Polytechnic EM
Esteban Mendoza
28.3 Mane 28.4 Mendoza
Notre Dame DS
Dipashreya Sur
Harvard-Westlake JL
Jagger Lambert
28.1 Sur 28 Lambert
Flintridge Sacred Heart DG
Danielle Gurrola
Milpitas SL
Samantha Levy
29 Gurrola 28 Levy
Harvard-Westlake CK
Casey Kim
El Cerrito MT
Mahi Taban
28.2 Kim 27.9 Taban
Rowland Hall-St. Mark's KO
Kenzo Okazaki
College Prep MK
Michael Katari
28.6 Okazaki 28.5 Katari
Milpitas AD
Amandeep Dosanjh
Kent Denver AA
Ariana Aghevli
28.5 Dosanjh 28 Aghevli
Canyon Crest RuAg
Ruchi Agashe
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
28.2 Agashe 28.4 Kumaravel
Harvard-Westlake LM
Lauren Morganbesser
Flintridge Sacred Heart ER
Emilia Rucker
29.2 Morganbesser 28.7 Rucker
Miramonte EB
Eric Banisadr
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
27.3 Banisadr 28.5 Nayar
Harker CZ
Catherine Zhao
Canyon Crest ReAg
Reva Agashe
27 Zhao 27.5 Agashe
Flintridge Sacred Heart RL
Ruolin (Genesis) Li
Harvard-Westlake SP
Spencer Paul
28.4 Li 28.9 Paul
Winston Churchill BW
Benjamin Wolf
Westwood RM
Rohith Mandavalli
28 Wolf 29 Mandavalli
Harker SrPy
Srivatsav Pyda
Harvard-Westlake MA
Matthew Allana
Pyda Allana
Harker SuPa
Suraj Pakala
Overland MM
Mohammed Makkawi
28.7 Pakala 28 Makkawi
Nueva AK
Adam Keller
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
29.3 Keller 29 Gross
Harvard-Westlake SY
Sabina Yampolsky
Northland Christian KE
Kaitlyn England
Yampolsky England
Brentwood DW
Daniella Wilson
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
27.8 Wilson 28.3 Klink
Harvard-Westlake AGo
Andrew Gong
Loyola NT
Nathaniel Tran
26 Gong 28 Tran
Kent Denver DT
Dan Taro
Santa Monica RE
Rex Evans
27.5 Taro 27.6 Evans
Cherry Creek BK
Brian Kim
Marlborough MC
Mia Coates
27 Kim 28 Coates
Loyola GR
Grant Regen
Harvard-Westlake CL
Christina Lee
27.5 Regen 26 Lee
Loyola JN
Joseph Namkung
Brentwood HG
Harper Green
29.5 Namkung 29 Green
Canyon Crest NC
Nikhil Chilakapati
Harker AT
Aditya Tadimeti
28 Chilakapati 28.8 Tadimeti
Peninsula YCh
Yeji Cho
Canyon Crest EL
Edward Li
28.5 Cho 28.7 Li
Westwood JA
Jugal Amodwala
Katy Taylor CR
Claudia Ribera
28.8 Amodwala 28.6 Ribera
Dougherty Valley KD
Kabir Dubey
Cherry Creek TS
Tamara Sriram
28 Dubey 27 Sriram
Harker ML
Matthew Lee
El Cerrito CD
Charlotte Diamant
27.9 Lee 27.6 Diamant
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
Marlborough AJ
Amy Jarkow
28.8 Zhuang 27.8 Jarkow
Harvard-Westlake SC
Stephanie Cho
Harker EM
Emmiee Malyugina
27.8 Cho 28.8 Malyugina
Kent Denver GR
Gavin Rolls
Cherry Creek HL
Hamilton Lee
28 Rolls 28.2 Lee
Polytechnic JL
Jonathan Liu
Beckman KM
Kenichi Matsuo
28.4 Liu 28.2 Matsuo
Harker NT
Neha Tallapragada
Harvard-Westlake AMe
Athalia Meron
28.5 Tallapragada 28 Meron
Robert McQueen JC
Johnathon Crines
Success Academy SC
Sekou Cisse
26 Crines 30 Cisse
New Trier WT
William Thornton
Bingham KB
Kristina Bennett
28 Thornton 28.5 Bennett
Beckman JP
Jennifer Pan
Brentwood ELiu
Ethan Liu
29.1 Pan 29 Liu
Servite PA
Patrick Aimone
Harvard-Westlake EL
Emma Limor
29 Aimone 28.5 Limor
Harvard-Westlake MP
Matthew Paul
Kent Denver RC
Rory Callison
27.8 Paul 28 Callison
Harker AV
Aditi Vinod
West GG
Gideon Gomm
28.3 Vinod 28.8 Gomm
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
West MT
Michael Tao
28.5 Chillappagari 28.9 Tao
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
North Hollywood JS
Jack Stern
29.6 Dosch 29.2 Stern
Dougherty Valley CS
Chaitanya Sayani
Loyola AO
Andrew Overing
28.8 Sayani 28.5 Overing
Loyola CH
Colin Hatanaka
Lynbrook SZ
Susan Zhou
28 Hatanaka 29 Zhou
Loyola HF
Holden Fraser
Lynbrook VV
Varun Venkatesh
28.2 Fraser 29 Venkatesh
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
Cypress Bay SD
Shawn Dermer
28.3 Tallapaneni 28.5 Dermer
Canyon Crest VC
Victoria Chen
Robert McQueen KO
Kamryn Oman
27.5 Chen 28.4 Oman
Kinkaid VL
Vivian Liu
New Trier AP
Adam Peterson
28 Liu 27 Peterson
Lynbrook MB
Meera Balaji
College Prep AO
Aaron Ouyang
26.6 Balaji 26.5 Ouyang
Kinkaid JG
Jiya Ghei
Lynbrook YZ
Yichen Zhu
28.5 Ghei 27.8 Zhu
Kinkaid SS
Sam Segal
El Cerrito CS
Claire Sterling
30 Segal 29 Sterling
Mission San Jose JP
Julia Park
Cypress Bay KS
Kavya Sarin
28.5 Park 28 Sarin
Cupertino HK
Haritha Kumar
Nueva JT
Jonathan Taylor
29 Kumar 28.7 Taylor
Lynbrook SL
Selina Li
Kinkaid JY
Jason Yang
28.7 Li 29 Yang
Presentation JW
Jessica Wei
Cherry Creek MR
Maya Robbins
27.1 Wei 27.3 Robbins
St. Francis DJ
Deepankar Joshi
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
27.4 Joshi 27.7 Berlin
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
Bingham BL
Benjamin Lyons
29.1 Mork 28 Lyons
Brentwood LR
Lily Richman
Harvard-Westlake SM
Samantha McLoughlin
28.5 Liu 28.4 McLoughlin
Harvard-Westlake ALa
Allie Landecker
Brentwood ELev
Eve Levenson
28 Landecker 28.5 Levenson
Harvard-Westlake LK
Laura Kors
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
28.6 Kors 28.8 Mizrahi
Loyola AB
Alessandro Behney
Cypress Bay DR
Daniel Ruiz
28.8 Behney 28.6 Ruiz
Archbishop Mitty SP
Shree Mukilan Pari
Anderson JT
James Thomason
28 Pari 28.1 Thomason
Harker AM
Annie Ma
Canyon Crest JD
Julia Duo
29 Ma 28 Duo
Palo Verde MG
Madison Gardecki
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
27 Gardecki 28.3 Chaudhary
Harvard-Westlake JD
Jake Davidson
Kinkaid SM
Shreya Mehta
29.1 Davidson 28 Mehta
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Harker SS
Sachin Shah
27.4 Guo 28.8 Shah
Brentwood EBlum
Emma Blum
Kent Denver MN
Max Nelson
29.2 Blum 28.4 Nelson
Lynbrook HH
Hsin Yen Huang
Trinity Prep AS
Alexandre Spallone
28.5 Huang 28.3 Spallone
Meadows ER
Edward Rastgoo
New Trier CM
Caroline Martin
29 Rastgoo 29.2 Martin
West KN
Kenneth Nelson
Lynbrook CW
Chris Wang
29.6 Nelson 29.5 Wang
Lake Oswego GG
Gabriel Graville
Brentwood WJ
Whit Jackson
27 Graville 29.5 Jackson
Cypress Bay VR
Valeria Ruiz
Leland AG
Avantika Ghosh
29.9 Ruiz 28.5 Ghosh
Harvard-Westlake AbGa
Abraham Gallardo
Brentwood KR
Katie Raphaelson
27.9 Gallardo 28.3 Raphaelson