2016 Voices Foundation Invitational

2016 — San Jose, CA, CA/US
Round 6 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Harker RX San Marino KWu
Arjun Tambe
Aff
29
28
Oakwood School - North Hollywood LB Immaculate Heart DD
Michael Harris
Neg
28
29
Albany EK College Prep ZD
Tinuola Dada
Aff
29
29
Brentwood EL Quarry Lane LL
Shania Hunt
Aff
28
28
Oakwood School - North Hollywood AB PCDS PW
Karen Qi
Neg
29
29
Harvard-Westlake IP San Marino ED
Ellen Ivens-Duran
Aff
30
29
Peninsula JL Harker SP
Adam Bistagne
Neg
30
30
Harker CZ Rowland Hall-St. Mark's KO
Todd Newkirk
Neg
28
30
Mountain View VP Loyola AOv
Shayne Walton
Aff
29
28
Harvard-Westlake VC West Des Moines Valley AC
Adam Bistagne
Aff
28
28
La Costa Canyon KL Albany EM
Rohith Krishna
Aff
27
27
Dougherty Valley PT Marlborough SD
Chris Harris
Aff
30
30
Mission San Jose PB Saratoga VL
Karen Qi
Aff
30
29
San Marino KW Palo Alto (Independent) FZ
Michael Harris
Neg
28
29
Mountain View DZ West Des Moines Valley WG
Shivane Sabharwal
Aff
30
29
Harker LF Marlborough GN
Michael Dittmer
Neg
28
28
Brentwood KM Peninsula KL
Sean Fee
Neg
28
28
Harker ML Dougherty Valley KK
Kris Kaya
Neg
28
28
Harker SS La Costa Canyon AT
Nick Steele
Aff
28
28
Oakwood School - North Hollywood AW Meadows ERa
Jaymee Go
Neg
30
29
Cupertino HK Dougherty Valley NR
Tracey Brown
Aff
28
27
Northwood (CA) DC BASIS Independent EK
Jaymee Go
Aff
28
28
Brentwood JDe Dougherty Valley AY
Shivani Mathur
Aff
30
30
Arcadia VL Del Mar Independent FK
Tinuola Dada
Neg
28
29
Polytechnic JL West Ranch JW
Travis Fife
Neg
28
29
Palo Alto (Independent) BH Lynbrook VV
Ariel Shin
Neg
29
29
Loyola JN Quarry Lane SK
David Dosch
Aff
28
28
La Canada AZ Harker EM
Nicholas Rogers
Aff
30
29
Westview RS West Des Moines Valley CR
Sasha Narain
Neg
28
29
Dougherty Valley TS Brentwood KR Aff BYE Neg FFT
Mountain View MS Mission San Jose KG
Paras Kumar
Neg
27
27
Loyola HF Harker KS
Neil Tagare
Aff
29
28
Beckman KM Carmel Valley Independent KL
Ellen Ivens-Duran
Neg
25
27
Lynbrook AP Brentwood EB
Shania Hunt
Aff
29
29
Harvard-Westlake WP MV Independent OZ
Shailja Somani
Aff
29
29
Servite PA Palo Alto (Independent) CF
Travis Fife
Neg
28
28
Northwood (CA) VA Lynbrook YZ
David Dosch
Neg
29
29
BASIS Independent SM
North Hollywood JS BASIS Independent KS
Matt Conrad
Aff
28
28
Harker AC Dougherty Valley NV
Sean Fee
Neg
27
28
Lynbrook CW Loyola AB
Arjun Tambe
Aff
28
27
Lynbrook HW Loyola NT
Shayne Walton
Aff
30
28
College Prep DB Evergreen Valley AZ
Sasha Narain
Aff
29
26
Del Mar Independent JC Peninsula SL
Li-Ren Chang
Aff
26
26
Saratoga DK Brentwood LR
Matt Conrad
Neg
29
29
Oakwood School - North Hollywood MW Pingry AG
christine tsai
Neg
27
28
Santa Monica RE La Costa Canyon GC
Rohith Krishna
Aff
28
26
Marlborough AJ Nueva JT
Chris Harris
Neg
29
29
Quarry Lane PN MV Independent BM
Jack Coyle
Neg
28
28
Cupertino EQ Peninsula IG
Vaishnavi Sinnarkar
Neg
28
29
MV Independent LH University HS, Irvine JC
Anne-Marie Hwang
Neg
28
28
Salpointe independent EH Mission San Jose JP
Marcela Shaughnessy
Aff
28
26
Immaculate Heart LM Bentley KS
Scott Wheeler
Aff
29
28
West Des Moines Valley BG Immaculate Heart MC
Jack Coyle
Aff
29
28
Evergreen Valley AJ Mountain View AR
Nathan Leal
Aff
28
27
Loyola DK Evergreen Valley SV
Kanya Vendantam
Aff
29
28
West Des Moines Valley KK Clovis North RG
Ariel Shin
Neg
28
Harvard-Westlake WB Dougherty Valley AF
Todd Newkirk
Aff
29
29
Dougherty Valley PC Meadows KS
Vaishnavi Sinnarkar
Neg
28
28
Harker NT Lynbrook NA
Nick Steele
Neg
28
28
Nueva AK Marlborough GK
Shailja Somani
Aff
29
29
La Costa Canyon BC Harvard-Westlake AM
Shivani Mathur
Neg
27
28
Saratoga SN Harvard-Westlake AF
Neil Tagare
Aff
30
28
San Marino VL Brentwood ELi
Shivane Sabharwal
Aff
28
28
West Des Moines Valley LG Mission San Jose AK
Anne-Marie Hwang
Neg
28
28
Harker RS Dougherty Valley CS
Kris Kaya
Aff
29
29
Lynbrook NS Mission San Jose LS
Nicholas Rogers
Aff
30
29