2016 Voices Foundation Invitational

2016 — San Jose, CA, CA/US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Dougherty Valley PT Loyola JN
Paras Kumar
Neg
27
27
Harvard-Westlake VC Lynbrook NS
Jaymee Go
Neg
29
29
Rowland Hall-St. Mark's KO Harvard-Westlake AF
Anne-Marie Hwang
Aff
29
29
San Marino KW Peninsula IG
Shania Hunt
Neg
28
29
Peninsula KL Palo Alto (Independent) CF
Vaishnavi Sinnarkar
Neg
28
29
Mountain View VP Servite PA
Vaishnavi Sinnarkar
Aff
30
29
Brentwood KR West Des Moines Valley AC
Sasha Narain
Neg
28
29
Dougherty Valley AF Immaculate Heart DD
Shania Hunt
Neg
28
29
Mountain View DZ Immaculate Heart LM
Jackson Lallas
Aff
30
28
Lynbrook YZ Harker SP
Ryan Leigh
Neg
28
29
Polytechnic JL BASIS Independent EK
David Dosch
Aff
29
27
Palo Alto (Independent) FZ MV Independent BM
Michael O'Krent
Aff
30
28
Harker NT Oakwood School - North Hollywood AB
Ryan Leigh
Neg
28
29
Harvard-Westlake WP PCDS PW
Scott Wheeler
Neg
29
29
Quarry Lane LL Lynbrook AP
Nicholas Rogers
Neg
28
28
BASIS Independent KS Dougherty Valley AY
Paras Kumar
Neg
28
28
Loyola NT Dougherty Valley PC
Scott Phillips
Aff
29
28
Brentwood KM Evergreen Valley AZ
Nick Steele
Neg
28
27
West Des Moines Valley LG Dougherty Valley NR
Ariel Shin
Neg
27
28
Salpointe independent EH Clovis North RG
Arjun Tambe
Neg
28
Oakwood School - North Hollywood LB Harker CZ
Scott Wheeler
Aff
29
29
Pingry AG Brentwood LR
Neil Tagare
Aff
28
28
Lynbrook HW College Prep ZD
David Dosch
Aff
29
28
Marlborough GN Harker ML
Scott Phillips
Neg
28
28
Bentley KS West Des Moines Valley WG
Calen Smith
Neg
28
28
La Costa Canyon GC Dougherty Valley NV
Shivani Mathur
Aff
27
27
MV Independent OZ San Marino VL
Jack Coyle
Aff
28
28
Quarry Lane SK Harvard-Westlake AM
christine tsai
Aff
28
28
La Costa Canyon KL Loyola AB
christine tsai
Neg
27
28
Oakwood School - North Hollywood MW Evergreen Valley AG Aff BYE Neg FFT
Oakwood School - North Hollywood AW Mission San Jose KG
Michael Harris
Aff
29
28
Beckman KM Marlborough GK
Adam Bistagne
Neg
28
28
North Hollywood JS Del Mar Independent JC
Michael Dittmer
Aff
28
27
Saratoga SN Loyola DK
Tim Alderete
Neg
27
27
Westview RS Dougherty Valley KK
Matt Conrad
Neg
28
28
Saratoga VL MV Independent LH
Nick Steele
Aff
28
28
Mission San Jose JP West Ranch JW
Kris Kaya
Neg
28
29
Marlborough AJ Peninsula SL
Michael Dittmer
Aff
28
27
Northwood (CA) VA Harker RS
Nicholas Rogers
Neg
28
28
Meadows ERa Quarry Lane PN
Shivane Sabharwal
Aff
28
28
Brentwood EB Harker KS
Adam Bistagne
Aff
28
28
Lynbrook VV Albany EK
Monica Amestoy
Aff
29
29
Harker SS Loyola LA
Sakthi Ponnuswamy
Aff
29
29
Albany EM Mission San Jose AK
Ari Parker
Neg
28
29
Brentwood ELi Harker RX
Shailja Somani
Neg
28
29
Nueva JT Palo Alto (Independent) BH
Shailja Somani
Neg
28
29
La Canada AZ San Marino KWu
Abbey Chapman
Aff
29
29
Immaculate Heart MC Lynbrook NA
Anne-Marie Hwang
Neg
28
29
Carmel Valley Independent KL Brentwood EL
Michael O'Krent
Aff
28
27
Peninsula JL Lynbrook CW
Travis Fife
Aff
30
29
Arcadia VL Mountain View AR
Kris Kaya
Aff
27
26
Nueva AK Harker EM
Tinuola Dada
Neg
29
29
Northwood (CA) DC University HS, Irvine JC
Li-Ren Chang
Neg
28
29
La Costa Canyon BC Loyola HF
Jackson Lallas
Neg
28
28
College Prep DB West Des Moines Valley KK
Michael Harris
Neg
29
29
Loyola GC Del Mar Independent FK
Travis Fife
Aff
28
28
Santa Monica RE Harvard-Westlake WB
Chris Harris
Neg
28
29
Dougherty Valley TS Harker LF
Tim Alderete
Aff
28
27
Evergreen Valley AJ Cupertino HK
Monica Amestoy
Neg
28
29
Harker AC Cupertino EQ
Calen Smith
Neg
29
28
Evergreen Valley SV Mountain View MS
Sathvik Gowda
Neg
26
28
Marlborough SD Harvard-Westlake IP
Karen Qi
Neg
29
29
BASIS Independent SM La Costa Canyon AT
Shivane Sabharwal
Neg
28
28
West Des Moines Valley CR Mission San Jose PB
Shayne Walton
Neg
28
30
Loyola AOv Saratoga DK
Arjun Tambe
Aff
28
28
Dougherty Valley CS Mission San Jose LS
Karen Qi
Neg
29
30
Brentwood JDe West Des Moines Valley BG
Neil Tagare
Aff
30
30
San Marino ED Meadows KS
Shayne Walton
Aff
29
28