2016 Voices Foundation Invitational

2016 — San Jose, CA, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Cupertino EQ
Ethan Qi
La Costa Canyon KL
Karissa Low
27.5 Qi 27.6 Low
College Prep ZD
Zoe Dove
Polytechnic JL
Jonathan Liu
28.9 Dove 28.4 Liu
Lynbrook NA
Nikhil Ajjarapu
Mountain View VP
Varun Paranjpe
29.3 Ajjarapu 29.5 Paranjpe
Dougherty Valley AY
Amanda Yang
Pingry AG
Akshina Gupta
28.5 Yang 28.7 Gupta
Marlborough GK
Grace Kim
Bentley KS
Katie Stamm-Kirk
28.7 Kim 27.9 Stamm-Kirk
Mission San Jose LS
Lavanya Singh
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
29.1 Singh 28.5 Tallapaneni
Del Mar Independent FK
Farzaan Kaiyom
Dougherty Valley AF
Andy Fan
28.5 Kaiyom 29 Fan
Harker RS
Rahul Shukla
Harvard-Westlake WP
William Park
28 Shukla 29 Park
Loyola LA
Luis Arbelaez
Peninsula KL
Kristen Lu
28.7 Arbelaez 28.3 Lu
Evergreen Valley AG
Anthony Gavrilchenko
Harker AC
Alycia Cary
28 Gavrilchenko 28.1 Cary
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Westview RS
Rohith Sudhakar
27 Mizrahi 27.5 Sudhakar
Brentwood LR
Lily Richman
Evergreen Valley SV
Shehbaz Virk
27.8 Liu 27 Virk
Peninsula SL
Sean Lipps
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
27 Lipps 28.7 Karavadi
Mission San Jose PB
Prachit Bhike
BASIS Independent SM
Samrit Mathur
29 Bhike 28 Mathur
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
Mountain View DZ
Derek Zhang
29 Chillappagari 30 Zhang
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
West Des Moines Valley CR
Carly Rieger
27.9 Kumaravel 28 Rieger
Harvard-Westlake AM
Anusha Mathur
Marlborough SD
Sophia Danielpour
28.4 Mathur 28.6 Danielpour
San Marino VL
Vincent Liu
Saratoga VL
Victor Liu
27.5 Liu 28 Liu
West Des Moines Valley WG
Will Golay
Dougherty Valley CS
Chaitanya Sayani
28 Golay 29 Sayani
Mountain View MS
Maya Sanghavi
Loyola AOv
Andrew Overing
28.8 Sanghavi 29.1 Overing
Peninsula IG
Ishan Gaur
Arcadia VL
Victor Luo
29.2 Gaur 28.8 Luo
Brentwood EL
Eve Levenson
Beckman KM
Kenichi Matsuo
28 Levenson 28.2 Matsuo
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
Meadows ERa
Edward Rastgoo
29.2 Dosch 28.9 Rastgoo
MV Independent BM
Brandon Ma
Loyola NT
Nathaniel Tran
27.6 Ma 27.9 Tran
West Ranch JW
Jong Hak Won
Brentwood ELi
Ethan Liu
29 Won 28 Liu
Del Mar Independent JC
Joshua Chung
San Marino ED
Eric Deng
28.9 Chung 29 Deng
Oakwood School - North Hollywood AB
Alex Bauman
Marlborough GN
Grace Nelson
28.2 Bauman 27.8 Nelson
Harker SP
Srivatsav Pyda
Northwood (CA) DC
David Choi
29.9 Pyda 29.3 Choi
Loyola AB
Alessandro Behney
West Des Moines Valley LG
Lauren Gilbert
28.3 Behney 28.4 Wu
Harvard-Westlake AF
Anjee Feng
Brentwood JDe
Jackson Deconcini
27.9 Feng 28.3 Deconcini
West Des Moines Valley AC
Anna Correa
BASIS Independent KS
Kabir Sawal
28 Correa 28.5 Sawal
University HS, Irvine JC
Jasun Chen
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
28 Chen 28.9 Chaudhary
Amador Valley TJ
Tiffany Jing
Oakwood School - North Hollywood AW
Arlo Weiner
27.5 Jing 28.5 Weiner
West Des Moines Valley KK
Kyle Kopf
Nueva AK
Adam Keller
28.4 Kopf 28.5 Keller
Clovis North RG
Ranpreet Gill
Dougherty Valley TS
Tristan Shaughnessy
28.7 Gill 28.6 Shaughnessy
Loyola HF
Holden Fraser
Mission San Jose JP
Julia Park
26 Fraser 27 Park
Lynbrook AP
Anya Poplavska
La Costa Canyon BC
Briana Courtney
28.6 Poplavska 27.2 Courtney
Saratoga DK
David Koh
College Prep DB
Deirdre Baker
27.4 Koh 27.5 Baker
La Costa Canyon AT
Abigail Tosheff
MV Independent OZ
Oliver Zhao
28.6 Tosheff 28.5 Zhao
Evergreen Valley AZ
Andrew Zhong
Santa Monica RE
Rex Evans
27 Zhong 28 Evans
MV Independent LH
Lucy Huang
Lynbrook YZ
Yichen Zhu
29.9 Huang 30 Zhu
Harker ML
Matthew Lee
Loyola GC
Graeme Collins
28.4 Lee 28.6 Collins
Harker EM
Emmiee Malyugina
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
29 Malyugina 28.1 Conrad-Mogin
Harker LF
Lauren Fu
North Hollywood JS
Jack Stern
28.1 Fu 28 Stern
Palo Alto (Independent) CF
Colin Fee
Albany EM
Evan Mallah
28.3 Fee 28.1 Mallah
Loyola JN
Joseph Namkung
Northwood (CA) VA
Viren Abhyankar
28 Namkung 28.1 Abhyankar
Harker CZ
Catherine Zhao
Lynbrook VV
Varun Venkatesh
28 Zhao 29.2 Venkatesh
Lynbrook NS
Nisarg Shah
Harker SS
Sachin Shah
29.3 Shah 28.1 Shah
PCDS PW
Parker Whitfill
Nueva JT
Jonathan Taylor
30 Whitfill 27 Taylor
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
La Canada AZ
Alex Zhao
29 Pandey 28.5 Zhao
BASIS Independent EK
Eish Kapoor
La Costa Canyon GC
Gabrielle Courtney
28.2 Kapoor 27.5 Courtney
Mission San Jose KG
Katherine Guo
Peninsula JL
Jonas Le Barillec
28.6 Guo 29.9 Le Barillec
Albany EK
Eden Kenney
Harker NT
Neha Tallapragada
28.5 Kenney 28 Tallapragada
Dougherty Valley NV
Neeharika Vogety
Carmel Valley Independent KL
Kevin Li
27.9 Vogety 28.3 Li
Harker RX
Ray Xu
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
28.9 Xu 28.1 Wolf-Valdes
Cupertino HK
Haritha Kumar
Salpointe independent EH
Emma Hagyard
28.5 Kumar 28 Hagyard
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
28.8 Berlin 28.5 Zhuang
Mountain View AR
Anika Ragnartz
Brentwood KM
Kiley McKay
27.3 Ragnartz 27.1 McKay
Harker KS
Kelly Shen
Marlborough AJ
Amy Jarkow
27.9 Shen 27.8 Jarkow
Mission San Jose AK
Armaan Kalyanpur
Saratoga SN
Satvik Narasimhan
27.5 Kalyanpur 27.6 Narasimhan
Meadows KS
Kobby Sarfo
Evergreen Valley AJ
Anushka Jogalekar
27 Sarfo 27.8 Jogalekar
San Marino KWu
Kirk Wu
Brentwood EB
Emma Blum
29.1 Wu 28.3 Blum
West Des Moines Valley BG
Brian Gu
Quarry Lane LL
Lori Luo
28.1 Gu 27.5 Luo
Loyola DK
Darren Kim
Brentwood KR
Katie Raphaelson
28.8 Kim 28.5 Raphaelson
Palo Alto (Independent) BH
Barry He
Lynbrook HW
Harrison Wang
29.5 He 29.7 Wang
Dougherty Valley NR
Nikita Redkar
San Marino KW
Kelly Wong
27.7 Redkar 28.7 Wong
Lynbrook CW
Chris Wang
Rowland Hall-St. Mark's KO
Kenzo Okazaki
28.5 Wang 28 Okazaki
Servite PA
Patrick Aimone
Oakwood School - North Hollywood LB
Logan Bauman
29.4 Aimone 29.1 Bauman