2016 Voices Foundation Invitational

2016 — San Jose, CA, CA/US
Round 2 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Mission San Jose KG Loyola AB
Ari Parker
Aff
29
28
La Costa Canyon GC Immaculate Heart MC
Travis Fife
Neg
28
28
BASIS Independent SM MV Independent BM
Paras Kumar
Neg
28
28
La Costa Canyon BC Marlborough SD
Michael Harris
Neg
28
29
Servite PA San Marino ED
Anne-Marie Hwang
Aff
29
29
Harker EM College Prep DB
Arjun Tambe
Aff
29
28
Palo Alto (Independent) FZ Marlborough GK
Vaishnavi Sinnarkar
Neg
30
30
Dougherty Valley AY PCDS PW
Monica Amestoy
Neg
28
30
West Ranch JW Aff BYE
Meadows KS Dougherty Valley TS
Travis Fife
Neg
28
29
Carmel Valley Independent KL Nueva AK
Shivani Mathur
Neg
27
28
Harker RX Harvard-Westlake AM
Michael Dittmer
Neg
28
27
Mission San Jose JP Mountain View MS
Ashan Peiris
Aff
28
28
Lynbrook NS West Des Moines Valley LG
Adam Bistagne
Aff
30
28
San Marino KW Bentley KS
christine tsai
Aff
28
28
Harker ML Harvard-Westlake WP
Adam Bistagne
Neg
28
28
Evergreen Valley SV Nueva JT
Jaymee Go
Neg
28
28
Dougherty Valley CS University HS, Irvine JC
Jeff Merrill
Neg
27
28
BASIS Independent EK Brentwood EB
John Overing
Neg
29
29
Dougherty Valley NV MV Independent LH
Ariel Shin
Neg
28
28
Immaculate Heart DD Santa Monica RE
Sakthi Ponnuswamy
Aff
29
30
Dougherty Valley PC Quarry Lane LL
Nithin Alexander
Neg
28
28
Marlborough AJ Harvard-Westlake AF
Shailja Somani
Neg
28
28
Albany EM Loyola LA
Scott Wheeler
Neg
26
27
Lynbrook VV Mountain View DZ
Rohith Krishna
Aff
30
29
West Des Moines Valley WG Saratoga SN
Michael Harris
Aff
29
28
Dougherty Valley AF Evergreen Valley AJ
Matt Conrad
Aff
29
28
West Des Moines Valley BG Cupertino EQ
Shivani Mathur
Aff
30
29
Peninsula JL Mission San Jose PB
Nicholas Rogers
Aff
30
29
Peninsula KL Amador Valley TJ
Shania Hunt
Aff
28
28
Salpointe independent EH Mission San Jose LS
John Overing
Neg
29
30
Del Mar Independent JC Harvard-Westlake WB
Ariel Shin
Neg
27
29
Dougherty Valley KK Northwood (CA) VA
Jeff Merrill
Neg
27
29
La Costa Canyon KL College Prep ZD
Jackson Lallas
Neg
28
28
Brentwood KM Harvard-Westlake IP
Tim Alderete
Neg
28
28
Mountain View VP Loyola JN
Anne-Marie Hwang
Aff
28
28
Saratoga DK Loyola HF
Ari Parker
Neg
28
28
Oakwood School - North Hollywood MW MV Independent OZ
Shivane Sabharwal
Aff
28
28
Harvard-Westlake VC San Marino VL
Kris Kaya
Aff
29
28
Brentwood LR Harker NT
Calen Smith
Neg
29
29
Albany EK Mission San Jose AK
Shayne Walton
Aff
30
28
La Canada AZ Brentwood EL
Scott Phillips
Aff
29
29
Harker KS Lynbrook YZ
Nick Steele
Neg
29
29
Evergreen Valley AG Harker CZ
Tinuola Dada
Neg
27
27
Peninsula IG Harker LF
Nicholas Rogers
Aff
29
28
Peninsula SL Lynbrook CW
David Dosch
Neg
28
28
Marlborough GN Loyola GC
Tim Alderete
Neg
27
28
Brentwood KR Saratoga VL
Shayne Walton
Neg
28
28
Arcadia VL Lynbrook NA
Karen Qi
Neg
29
29
Del Mar Independent FK West Des Moines Valley AC
Neil Tagare
Aff
28
28
Lynbrook AP Loyola AOv
Jaymee Go
Aff
29
28
Oakwood School - North Hollywood AW Harker SS
Michael O'Krent
Neg
28
28
Palo Alto (Independent) BH Mountain View AR
David Dosch
Aff
28
25
Westview RS Oakwood School - North Hollywood LB
Jack Coyle
Neg
28
28
Dougherty Valley PT Immaculate Heart LM
Heidi Chen
Aff
30
29
Oakwood School - North Hollywood AB Beckman KM
Shivane Sabharwal
Aff
29
28
Clovis North RG Meadows ERa
Kris Kaya
Neg
29
Brentwood ELi Harker AC
Scott Phillips
Aff
28
28
San Marino KWu Quarry Lane PN
Shania Hunt
Aff
30
28
West Des Moines Valley CR Harker SP
Shailja Somani
Neg
29
30
West Des Moines Valley KK North Hollywood JS
Arjun Tambe
Aff
28
28
Rowland Hall-St. Mark's KO Palo Alto (Independent) CF
Jack Coyle
Aff
29
28
BASIS Independent KS Harker RS
Scott Wheeler
Neg
28
29
Lynbrook HW Cupertino HK
Jackson Lallas
Aff
29
28
Quarry Lane SK Polytechnic JL
Paras Kumar
Neg
28
28
Brentwood JDe Loyola DK
Tinuola Dada
Aff
29
28
Pingry AG Loyola NT
Nick Steele
Neg
28
29
Dougherty Valley NR Evergreen Valley AZ
Nithin Alexander
Aff
28
27
Northwood (CA) DC La Costa Canyon AT
Calen Smith
Aff
28
28