2016 Voices Foundation Invitational

2016 — San Jose, CA, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Harvard-Westlake AM
Anusha Mathur
Northwood (CA) DC
David Choi
27.5 Mathur 28 Choi
Santa Monica RE
Rex Evans
San Marino KWu
Kirk Wu
28.5 Evans 29 Wu
Amador Valley TJ
Tiffany Jing
Evergreen Valley AG
Anthony Gavrilchenko
29.5 Jing 28.5 Gavrilchenko
Bentley KS
Katie Stamm-Kirk
West Des Moines Valley CR
Carly Rieger
27.7 Stamm-Kirk 27.5 Rieger
Harker NT
Neha Tallapragada
Westview RS
Rohith Sudhakar
28.3 Tallapragada 28.1 Sudhakar
University HS, Irvine JC
Jasun Chen
Brentwood KM
Kiley McKay
28.5 Chen 28 McKay
College Prep ZD
Zoe Dove
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
28.7 Dove 28.5 Wolf-Valdes
Harker RS
Rahul Shukla
Dougherty Valley NV
Neeharika Vogety
28.8 Shukla 28.3 Vogety
Marlborough SD
Sophia Danielpour
Pingry AG
Akshina Gupta
27.6 Danielpour 27.9 Gupta
Nueva AK
Adam Keller
Dougherty Valley PT
Pooja Tallapaneni
28 Keller 27.5 Tallapaneni
Quarry Lane LL
Lori Luo
Meadows KS
Kobby Sarfo
28.1 Luo 28 Sarfo
Meadows ERa
Edward Rastgoo
Albany EM
Evan Mallah
28.3 Rastgoo 28 Mallah
MV Independent LH
Lucy Huang
Oakwood School - North Hollywood AB
Alex Bauman
29 Huang 28.5 Bauman
Mountain View AR
Anika Ragnartz
La Canada AZ
Alex Zhao
27.8 Ragnartz 29.8 Zhao
Harvard-Westlake WP
William Park
Peninsula KL
Kristen Lu
29 Park 28 Lu
Saratoga SN
Satvik Narasimhan
Albany EK
Eden Kenney
28.2 Narasimhan 28.5 Kenney
College Prep DB
Deirdre Baker
BASIS Independent SM
Samrit Mathur
29 Baker 27.9 Mathur
Palo Alto (Independent) CF
Colin Fee
Lynbrook HW
Harrison Wang
28.8 Fee 29.3 Wang
Dougherty Valley TS
Tristan Shaughnessy
Oakwood School - North Hollywood AW
Arlo Weiner
27.8 Shaughnessy 28.8 Weiner
Harker CZ
Catherine Zhao
Brentwood KR
Katie Raphaelson
28 Zhao 27.5 Raphaelson
Loyola NT
Nathaniel Tran
Dougherty Valley AF
Andy Fan
28.4 Tran 28.5 Fan
Oakwood School - North Hollywood LB
Logan Bauman
Lynbrook AP
Anya Poplavska
28.3 Bauman 28.5 Poplavska
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
Dougherty Valley AY
Amanda Yang
27.4 Mizrahi 27.5 Yang
Polytechnic JL
Jonathan Liu
West Des Moines Valley WG
Will Golay
29 Liu 28.5 Golay
Nueva JT
Jonathan Taylor
BASIS Independent EK
Eish Kapoor
28 Taylor 27 Kapoor
Mountain View DZ
Derek Zhang
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
29.1 Zhang 28 Karavadi
Brentwood EB
Emma Blum
Dougherty Valley KK
Kavin Kumaravel
28.7 Blum 28.6 Kumaravel
Mission San Jose AK
Armaan Kalyanpur
Dougherty Valley PC
Pranav Chillappagari
27.3 Kalyanpur 27.4 Chillappagari
Loyola AB
Alessandro Behney
Dougherty Valley CS
Chaitanya Sayani
28.2 Behney 28.6 Sayani
Loyola GC
Graeme Collins
Lynbrook NS
Nisarg Shah
28.4 Collins 28.7 Shah
Harker AC
Alycia Cary
Mountain View VP
Varun Paranjpe
28 Cary 29.5 Paranjpe
Brentwood EL
Eve Levenson
Harker KS
Kelly Shen
28.3 Levenson 28.5 Shen
Amador Valley MS
Mayank Sharma
Harker ML
Matthew Lee
27 Sharma 28 Lee
Loyola DK
Darren Kim
Del Mar Independent FK
Farzaan Kaiyom
28.4 Kim 28.5 Kaiyom
West Des Moines Valley AC
Anna Correa
La Costa Canyon BC
Briana Courtney
28 Correa 28.5 Courtney
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Rowland Hall-St. Mark's KO
Kenzo Okazaki
28.5 Berlin 29.5 Okazaki
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
Peninsula IG
Ishan Gaur
28.9 Pandey 28.9 Gaur
MV Independent BM
Brandon Ma
Arcadia VL
Victor Luo
27.8 Ma 28.4 Luo
Evergreen Valley AZ
Andrew Zhong
Marlborough GN
Grace Nelson
27.1 Zhong 27.2 Nelson
Harker LF
Lauren Fu
Palo Alto (Independent) BH
Barry He
27.2 Fu 28.8 He
Lynbrook CW
Chris Wang
Brentwood LR
Lily Richman
28.8 Wang 28.9 Liu
Northwood (CA) VA
Viren Abhyankar
Brentwood JDe
Jackson Deconcini
28.5 Abhyankar 29.7 Deconcini
Harvard-Westlake AF
Anjee Feng
La Costa Canyon GC
Gabrielle Courtney
27.8 Feng 27.7 Courtney
La Costa Canyon AT
Abigail Tosheff
Mission San Jose KG
Katherine Guo
27.7 Tosheff 27.8 Guo
Harker SP
Srivatsav Pyda
Dougherty Valley NR
Nikita Redkar
29.9 Pyda 28 Redkar
MV Independent OZ
Oliver Zhao
Harker RX
Ray Xu
28.8 Zhao 28.9 Xu
Beckman KM
Kenichi Matsuo
Evergreen Valley SV
Shehbaz Virk
27.8 Matsuo 27.5 Virk
Lynbrook NA
Nikhil Ajjarapu
Del Mar Independent JC
Joshua Chung
28.1 Ajjarapu 27.6 Chung
Mission San Jose PB
Prachit Bhike
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
28.6 Bhike 28.8 Chaudhary
Saratoga VL
Victor Liu
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
27.8 Liu 29.1 Zhuang
Mountain View MS
Maya Sanghavi
Brentwood ELi
Ethan Liu
27.5 Sanghavi 29 Liu
Cupertino EQ
Ethan Qi
Lynbrook VV
Varun Venkatesh
27.7 Qi 29.4 Venkatesh
West Des Moines Valley LG
Lauren Gilbert
Servite PA
Patrick Aimone
28.2 Gilbert 28.7 Aimone
San Marino VL
Vincent Liu
Mission San Jose JP
Julia Park
28.9 Liu 28.7 Park
North Hollywood JS
Jack Stern
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
28.5 Stern 28.9 Dosch
PCDS PW
Parker Whitfill
San Marino KW
Kelly Wong
29.5 Whitfill 27.5 Wong
Loyola JN
Joseph Namkung
La Costa Canyon KL
Karissa Low
26.8 Namkung 26.7 Low
Loyola AOv
Andrew Overing
Harker EM
Emmiee Malyugina
28 Overing 29.1 Malyugina
Loyola HF
Holden Fraser
Peninsula JL
Jonas Le Barillec
27.9 Fraser 28.9 Le Barillec
Mission San Jose LS
Lavanya Singh
Saratoga DK
David Koh
27 Singh 27.5 Koh
Cupertino HK
Haritha Kumar
Carmel Valley Independent KL
Kevin Li
29 Kumar 28.9 Li
Marlborough GK
Grace Kim
West Des Moines Valley KK
Kyle Kopf
29 Kim 29.1 Kopf
Loyola LA
Luis Arbelaez
West Des Moines Valley BG
Brian Gu
28.1 Arbelaez 28.9 Gu
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Peninsula SL
Sean Lipps
28.5 Conrad-Mogin 28.2 Lipps
Quarry Lane PN
Priya Narain
Clovis North RG
Ranpreet Gill
28.4 Narain 28.5 Gill
Evergreen Valley AJ
Anushka Jogalekar
Salpointe independent EH
Emma Hagyard
27.7 Jogalekar 28 Hagyard
Lynbrook YZ
Yichen Zhu
BASIS Independent KS
Kabir Sawal
28.5 Zhu 28 Sawal
Harker SS
Sachin Shah
Marlborough AJ
Amy Jarkow
27.8 Shah 27.3 Jarkow
San Marino ED
Eric Deng
West Ranch JW
Jong Hak Won
28.5 Deng 29.4 Won