Loyola Invitational

2016 — Los Angeles, CA/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Elite of Irvine NM
Nikki Minagar
Harvard-Westlake JG
Jessa Glassman
27.6 Minagar 27.5 Glassman
Elite of Irvine CL
Caitlin Lee
Marlborough GN
Grace Nelson
28 Lee 28.2 Nelson
Brentwood WJ
Whit Jackson
San Marino VL
Vincent Liu
28.9 Jackson 28.5 Liu
MV Independent BM
Brandon Ma
Notre Dame DS
Dipashreya Sur
28.5 Ma 27.5 Sur
Brentwood EB
Emma Blum
San Marino AL
Alex Lunine
29.2 Blum 29 Lunine
Lynbrook AP
Anya Poplavska
Brentwood RY
Ryan Younger
29.4 Poplavska 29.2 Younger
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
Lynbrook SZ
Susan Zhou
28.1 Zhuang 28 Zhou
Northwood Independent DC
David Choi
Mountain View VP
Varun Paranjpe
27.7 Choi 27.5 Paranjpe
North Hollywood JS
Jack Stern
Lynbrook NA
Nikhil Ajjarapu
27.5 Stern 28.8 Ajjarapu
Chaminade CP JB
Jatin Batta
Peninsula DJ
Daniel Jung
27.7 Batta 27 Jung
Brentwood LR
Lily Richman
Socrates (Independent) AS
Alexander Shaikh
27.3 Liu 26.8 Shaikh
Lynbrook YZ
Yichen Zhu
Peninsula JL
Jonas Le Barillec
27.6 Zhu 28.6 Le Barillec
San Marino ED
Eric Deng
Albany EK
Eden Kenney
28 Deng 28.1 Kenney
Harvard-Westlake AM
Alexandra Mork
La Reina AC
Andrea Chow
28.5 Mork 27.1 Chow
Peninsula IG
Ishan Gaur
Polytechnic JL
Jonathan Liu
28.8 Gaur 28.5 Liu
Northwood Independent VA
Viren Abhyankhar
Palo Alto (Independent) BH
Barry He
27.8 Abhyankar 27.9 He
Oakwood School - North Hollywood AW
Arlo Weiner
Lynbrook HW
Harrison Wang
28.9 Weiner 28.6 Wang
Oakwood School - North Hollywood LB
Logan Bauman
Brentwood KM
Kiley McKay
28.1 Bauman 28 McKay
Harvard-Westlake KK
Kimberley Kimura
San Marino IC
Ian Chen
28.7 Kimura 28 Chen
Del Mar Independent JC
Joshua Chung
Oakwood School - North Hollywood AB
Alex Bauman
28 Chung 29 Bauman
Harvard-Westlake LM
Lauren Morganbesser
Peninsula SL
Sean Lipps
28 Morganbesser 27.2 Lipps
Immaculate Heart MC
Madeleine Conrad-Mogin
Elite of Irvine PB
Pradyun Biswas
28.5 Conrad-Mogin 27.3 Biswas
MV Independent LH
Lucy Huang
Harvard-Westlake CE
Connor Engel
28 Huang 28.7 Engel
Polytechnic EM
Esteban Mendoza
Del Mar Independent FK
Farzaan Kaiyom
27 Mendoza 28 Kaiyom
Quarry Lane SK
Saianurag Karavadi
West Ranch MK
Minjoon Kang
27.9 Karavadi 28 Kang
De Toledo JS
Jonathan Silver
Immaculate Heart LM
Lena Mizrahi
27 Silver 27.4 Mizrahi
De Toledo DS
Danielle Shulman
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
26.8 Shulman 28.3 Dosch
Harvard-Westlake EE
Evan Engel
La Canada AZ
Alex Zhao
29.1 Engel 29.3 Zhao
Northwood Independent KK
Karthik Krishnan
Peninsula YC
Yeji Cho
27.5 Krishnan 28 Cho
De Toledo RO
Ryan Ofman
Harvard-Westlake IP
Indu Pandey
28.3 Ofman 28.2 Pandey
Peninsula KL
Kristen Lu
Marlborough MC
Mia Coates
28.2 Lu 28.5 Coates
Elite of Irvine SS
Samuel Shih
Mountain View DZ
Derek Zhang
27.5 Shih 30 Zhang
Marlborough AJ
Amy Jarkow
Brentwood JD
Jackson Deconcini
28.1 Jarkow 28.5 Deconcini
Peninsula MG
Moon Sung Gwak
Brentwood KR
Katie Raphaelson
28.3 Gwak 28 Raphaelson
Lynbrook VV
Varun Venkatesh
West Ranch JW
Jong Hak Won
30 Venkatesh 29.5 Won
Quarry Lane LL
Lori Luo
MV Independent OZ
Oliver Zhao
28.2 Luo 28.7 Zhao
Quarry Lane PN
Priya Narain
Santa Monica RE
Rex Evans
28.8 Narain 28.5 Evans
De Toledo RF
Roni Farkash
Chaminade CP CC
Caroline Cha
27.1 Farkash 27 Cha
San Marino KWu
Kirk Wu
Harvard-Westlake JN
Jaya Nayar
28.4 Wu 28.3 Nayar
Harvard-Westlake WB
Will Berlin
Oakwood School - North Hollywood MW
Maximillian Wolf-Valdes
28.2 Berlin 28.1 Wolf-Valdes
Marlborough GK
Grace Kim
San Marino KW
Kyle Weng
28.2 Kim 26.9 Weng
Cajon IC
Isabel Cholbi
Brentwood ELi
Ethan Liu
25.5 Cholbi 26 Liu
Brentwood EL
Eve Levenson
Servite PA
Patrick Aimone
27.4 Levenson 28.5 Aimone
Crossroads NS
Noah Simon
Lynbrook CW
Chris Wang
29.1 Simon 28.8 Wang
Lynbrook NS
Nisarg Shah
San Marino BK
Brian Kam
28.8 Shah 28 Kam
Clovis North RG
Ranpreet Gill
Beckman KM
Kenichi Matsuo
28.3 Gill 26.9 Matsuo
Harvard-Westlake SK
Spencer Klink
Oakwood School - North Hollywood JW
Jack Wareham
27.9 Klink 29 Wareham