The Meadows Invitational

2015 — NV/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Juan Diego Catholic CS
Claire Smith
FSHA (Flintridge) CN
Christine Nguyen
26.1 Smith 24.3 Nguyen
Loyola ZMa
Zohair Madhani
La Costa Canyon JC
Jack Coyle
29.1 Madhani 28.6 Coyle
Lynbrook AP
Anya Poplavska
Loyola AP
Andrew Perez
29 Poplavska 29.1 PĂ©rez
La Canada AZ
Alex Zhao
Rowland Hall-St. Mark's KO
Kenzo Okasaki
29.4 Zhao 28.8 Okasaki
West MT
Michael Tao
Cambridge Rindge and Latin OS
Oliver Sussman
28.4 Tao 29.6 Sussman
Greenhill BE
Bennett Eckert
Harvard-Westlake CC
Cameron Cohen
29.5 Eckert 29.4 Cohen
West CC
Cynthia Chen
Clovis North RG
Ranpreet Gill
29.3 Chen 29.4 Gill
Crossroads NS
Noah Simon
Lynbrook NS
Nisarg Shah
29.3 Simon 28.8 Shah
Peninsula JL
Jonas Le Barillec
Interlake AL
Alisa Liu
27.8 Le Barillec 29 Liu
Clark AR
Angelo Robledo
Kinkaid VL
vivian liu
27.5 Robledo 28 Liu
Kinkaid SS
Sam Segal
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
28 Segal 27.9 Gross
Arcadia VL
Victor Luo
Palo Alto (Independent) ET
Ethan Teo
28.2 Luo 28.7 Teo
La Costa Canyon RL
Ryan Leigh
Kinkaid EH
emma hanan
29.1 Leigh 29 Hanan
Greenhill VA
Varad Agarwala
Harvard-Westlake WP
William Park
29.6 Agarwala 27.7 Park
Greenhill GB
Graham Baker
Harvard-Westlake CE
Connor Engel
29.2 Baker 28.8 Engel
FSHA (Flintridge) ML
Michele Liu
Brentwood LR
Lily Richman
26.4 Liu 26 Liu
Palo Alto (Independent) GC
Griffin Carlson
Lynbrook VV
Varun Venkatesh
28.6 Carlson 29 Venkatesh
Palo Alto (Independent) CF
Colin Fee
Brentwood RY
Ryan Younger
28 Fee 28.6 Younger
Loyola HF
Holden Fraser
Harvard-Westlake NP
Nick Platt
28 Fraser 30 Platt
West NC
Nithin Chalapathi
Marlborough MC
Mia Coates
28.6 Chalapathi 28.7 Coates
Loyola DW
Douglas Wickham
Sage Ridge SD
Sunny Dhindsa
28.2 Wickham 28 Dhindsa
Harker KQ
Karen Qi
Brentwood AR
Asher Radziner
28.5 Qi 27 Radziner
Lynbrook CW
Chris Wang
Loyola NT
Nathaniel Tran
28 Wang 27 Tran
Harker SL
Serena Lu
Lynbrook SS
Shailja Somani
28 Lu 27.5 Somani
Law Magnet DD
Dino De La O
Harvard-Westlake EE
Evan Engel
29 De La O 28.6 Engel
Loyola BS
Bo Slade
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
28.7 Slade 28.5 Zhuang
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
Albany EK
Eden Kenney
28.4 Dosch 28 Kenney
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
Kinkaid JY
jason yang
28.5 Chaudhary 29 Yang
Clements Indepedent FT
Felix Tan
Harvard-Westlake NS
Nick Steele
29.6 Tan 29.5 Steele
Sage Ridge AC
Ayden Crosby
La Reina ES
Elleora Svoboda
28 Crosby 28.5 Svoboda
Canyon Springs GG
Gavin Garcia
Law Magnet JM
Juan Martinez
30 Garcia 28.7 Martinez
Loyola GC
Graeme Collins
Brentwood WJ
Whit Jackson
28.6 Collins 28.5 Jackson
La Reina EP
Elizabeth Pavlath
Loyola JO
John Overing
29.7 Pavlath 29.8 Overing
Palo Alto (Independent) BH
Barry He
Harker EM
Emmiee Malyugina
27.7 He 28.5 Malyugina