The Meadows Invitational

2015 — NV/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
Marlborough MC
Mia Coates
Greenhill GB
Graham Baker
28 Coates 29.2 Baker
Interlake AL
Alisa Liu
Loyola ZMa
Zohair Madhani
29 Liu 28 Madhani
Kinkaid VL
vivian liu
Loyola GC
Graeme Collins
26.5 Liu 25 Collins
Brentwood RY
Ryan Younger
La Reina EP
Elizabeth Pavlath
27.9 Younger 28 Pavlath
Harvard-Westlake WP
William Park
Palo Alto (Independent) BH
Barry He
28.7 Park 28 He
Clovis North RG
Ranpreet Gill
Lynbrook AP
Anya Poplavska
27.8 Gill 27.9 Poplavska
Loyola JO
John Overing
La Canada AZ
Alex Zhao
29.1 Overing 29.5 Zhao
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
Palo Alto (Independent) GC
Griffin Carlson
28.2 Gross 28.4 Carlson
Albany EK
Eden Kenney
West NC
Nithin Chalapathi
27.5 Kenney 27.8 Chalapathi
Lynbrook NS
Nisarg Shah
La Costa Canyon RL
Ryan Leigh
28.7 Shah 28 Leigh
Harvard-Westlake EE
Evan Engel
Crossroads NS
Noah Simon
29.1 Engel 29.5 Simon
Brentwood AR
Asher Radziner
Juan Diego Catholic CS
Claire Smith
28 Radziner 27.5 Smith
Law Magnet JM
Juan Martinez
West MT
Michael Tao
28.4 Martinez 28.5 Tao
Harker EM
Emmiee Malyugina
FSHA (Flintridge) ML
Michele Liu
28 Malyugina 26 Liu
Rowland Hall-St. Mark's KO
Kenzo Okasaki
Greenhill BE
Bennett Eckert
28 Okasaki 29.8 Eckert
Harvard-Westlake CE
Connor Engel
Loyola BS
Bo Slade
29.1 Engel 29 Slade
Kinkaid JY
jason yang
Law Magnet DD
Dino De La O
28.3 Yang 28.4 De La O
Lynbrook VV
Varun Venkatesh
Peninsula JL
Jonas Le Barillec
28.8 Venkatesh 29.2 Le Barillec
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
28.8 Zhuang 28.7 Dosch
Kinkaid EH
emma hanan
Clark AR
Angelo Robledo
28.7 Hanan 28.5 Robledo
Brentwood WJ
Whit Jackson
Kinkaid SS
Sam Segal
29 Jackson 30 Segal
Harvard-Westlake CC
Cameron Cohen
Greenhill VA
Varad Agarwala
29.3 Cohen 29.2 Agarwala
Sage Ridge SD
Sunny Dhindsa
Arcadia VL
Victor Luo
28.6 Dhindsa 28.9 Luo
Harvard-Westlake NP
Nick Platt
Palo Alto (Independent) CF
Colin Fee
28.3 Platt 28.5 Fee
Lynbrook SS
Shailja Somani
Loyola HF
Holden Fraser
26 Somani 26.5 Fraser
La Costa Canyon JC
Jack Coyle
Loyola DW
Douglas Wickham
29.4 Coyle 29.3 Wickham
Palo Alto (Independent) ET
Ethan Teo
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
28 Teo 28.7 Chaudhary
Harvard-Westlake NS
Nick Steele
Harker KQ
Karen Qi
29 Steele 28.9 Qi
Loyola NT
Nathaniel Tran
West CC
Cynthia Chen
28 Tran 29 Chen
Loyola AP
Andrew Perez
Lynbrook CW
Chris Wang
29.3 PĂ©rez 29 Wang
Cambridge Rindge and Latin OS
Oliver Sussman
Clements Indepedent FT
Felix Tan
29.5 Sussman 30 Tan
FSHA (Flintridge) CN
Christine Nguyen
Sage Ridge AC
Ayden Crosby
27 Nguyen 27.5 Crosby
Brentwood LR
Lily Richman
Harker SL
Serena Lu
27.7 Liu 28.2 Lu
La Reina ES
Elleora Svoboda
Canyon Springs GG
Gavin Garcia
26 Svoboda 27 Garcia