The Meadows Invitational

2015 — NV/US

Results

Aff Neg Judging Win Points/Ranks
FSHA (Flintridge) CN
Christine Nguyen
Marlborough MC
Mia Coates
27 Nguyen 28.5 Coates
Harker KQ
Karen Qi
Interlake AL
Alisa Liu
28.8 Qi 28.5 Liu
La Reina EP
Elizabeth Pavlath
Kinkaid VL
vivian liu
28.5 Pavlath 27.9 Liu
Palo Alto (Independent) BH
Barry He
Loyola JO
John Overing
28.3 He 29.3 Overing
Loyola ZMa
Zohair Madhani
Kinkaid SS
Sam Segal
28.5 Madhani 28.7 Segal
Lynbrook SS
Shailja Somani
La Canada AZ
Alex Zhao
28.4 Somani 29 Zhao
Peninsula JL
Jonas Le Barillec
Cambridge Rindge and Latin OS
Oliver Sussman
29.3 Le Barillec 29.4 Sussman
Harvard-Westlake MG
Matthew Gross
West CC
Cynthia Chen
27.6 Gross 27.5 Chen
Sage Ridge SD
Sunny Dhindsa
Albany EK
Eden Kenney
27 Dhindsa 27.5 Kenney
Clark AR
Angelo Robledo
Lynbrook NS
Nisarg Shah
27.3 Robledo 29.3 Shah
Palo Alto (Independent) FZ
Frances Zhuang
Harvard-Westlake EE
Evan Engel
28.1 Zhuang 29.6 Engel
Loyola GC
Graeme Collins
Juan Diego Catholic CS
Claire Smith
28.6 Collins 28.5 Smith
West MT
Michael Tao
La Costa Canyon RL
Ryan Leigh
28.3 Tao 28.7 Leigh
Harvard-Westlake NS
Nick Steele
Harker EM
Emmiee Malyugina
28.5 Steele 28.4 Malyugina
Greenhill BE
Bennett Eckert
Clovis North RG
Ranpreet Gill
29 Eckert 27 Gill
Harvard-Westlake CE
Connor Engel
Crossroads NS
Noah Simon
29.2 Engel 29.3 Simon
Immaculate Heart DD
Danielle Dosch
Kinkaid JY
jason yang
29 Dosch 29.1 Yang
Brentwood RY
Ryan Younger
Loyola DW
Douglas Wickham
29.6 Younger 29.5 Wickham
Rowland Hall-St. Mark's KO
Kenzo Okasaki
Harvard-Westlake WP
William Park
27.6 Okasaki 27.5 Park
Loyola AP
Andrew Perez
Brentwood WJ
Whit Jackson
28 Pérez 27.5 Jackson
Greenhill VA
Varad Agarwala
Law Magnet DD
Dino De La O
29.3 Agarwala 28.6 De La O
Lynbrook VV
Varun Venkatesh
Harvard-Westlake CC
Cameron Cohen
29 Venkatesh 29.4 Cohen
Arcadia VL
Victor Luo
La Reina ES
Elleora Svoboda
29 Luo 29.2 Svoboda
Greenhill GB
Graham Baker
Harvard-Westlake VC
Vishan Chaudhary
29 Baker 28.7 Chaudhary
Brentwood AR
Asher Radziner
FSHA (Flintridge) ML
Michele Liu
27.3 Radziner 26.5 Liu
Palo Alto (Independent) GC
Griffin Carlson
Loyola BS
Bo Slade
29.5 Carlson 29 Slade
Palo Alto (Independent) CF
Colin Fee
Harker SL
Serena Lu
27 Fee 28.6 Lu
Kinkaid EH
emma hanan
Palo Alto (Independent) ET
Ethan Teo
28.5 Hanan 28 Teo
Harvard-Westlake NP
Nick Platt
Loyola NT
Nathaniel Tran
29 Platt 28.8 Tran
Law Magnet JM
Juan Martinez
Lynbrook CW
Chris Wang
28.5 Martinez 28.4 Wang
Lynbrook AP
Anya Poplavska
Clements Indepedent FT
Felix Tan
28.4 Poplavska 29.4 Tan
La Costa Canyon JC
Jack Coyle
Sage Ridge AC
Ayden Crosby
28 Coyle 27 Crosby
Brentwood LR
Lily Richman
West NC
Nithin Chalapathi
27.5 Liu 28.8 Chalapathi
Loyola HF
Holden Fraser
Canyon Springs GG
Gavin Garcia
27.5 Fraser 27 Garcia