Alta Silver and Black

2014 — UT/US
Round 5 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Renaissance ND Bingham WH
Taylor Almond
Neg
K Nichols
28.6
T Durbin
28.5
C Ward
28.6
Y Hellebuick
28.4
Green Valley HZ Glenbrook North JM
Michael Bausch
Aff
J Horn
29.2
G Zhang
28.8
J Jacobs
29.0
B Mnushkin
28.7
El Cerrito Independent MS Juan Diego Catholic MD
Cade Cottrell
Aff
C Mills
28.7
L Sugarman
28.8
M Dominguez
28.5
C McGraw
28.3
Palo Verde SS Hillcrest OO
Lev Asimow
Aff
J Stinnett
27.7
T Swett
27.5
G Owsley
27.4
A Olson
27.6
SF Roosevelt KK Copper Hills RB
Aff
J Kroger
28.6
S Kumar
28.3
D Bessey
27.8
A Raso
27.7
Green Valley SQ Lone Peak CM
Misty Tippets
Aff
O Qureshi
28.6
A Shah
28.7
J McPherson
27.7
A Cvetko
27.9
Glenbrook North ST El Cerrito Independent GC
Chris Stone
Aff
A Trufanov
28.8
R Spector
28.7
L Gould
28.4
L Corne
28.3
Palo Verde LQ Coronado RB
Skye Leis
Aff
R Quintana
25.7
G Lopez-Chavez
25.3
S Burdo
28.7
A Ryerson
28.3
West TR Gulliver Prep LP
Rachel Carlson
Neg
A Toydemir
27.0
J Rubio
26.9
A Lin
27.4
M Peiropan
27.3
Polytechnic MH Rowland Hall-St. Mark's WG
Ryan Cheek
Neg
R Hathaway
29.0
M Medrano
29.2
C Wang
28.9
E Gordon
29.4
Centennial KT Bingham SW
Scott Phillips
Neg
R Talamantes
27.1
M Koontz
27.0
D Stevens
27.3
O Whiteley
27.2
College Prep MR Ingraham BG
Scott Odekirk
Neg
S Raees
28.6
S Mardjuki
28.2
B Bennett
28.5
A Guthrie-Honea
28.4
Highland LL Copper Hills LA
Tyler Adams
Neg
E Likness
27.0
M Lloyd
27.0
A Archuleta
28.5
V Leon
28.3
West PB Centennial XM
Dylan Frederick
Neg
B Pearce
27.7
T Blot
27.6
A Xu
27.5
K Min
28.0
Polytechnic SX Green Valley SS
Corey Turoff
Neg
S Sehgal
27.0
M Xu
27.4
J Stransky
27.1
E Smith
27.6
Rowland Hall-St. Mark's RW Notre Dame CC
Elsa Givan
Aff
C Reed-Guevara
29.4
C Walrath
29.5
J Choe
28.6
J Carty
28.5
Rowland Hall-St. Mark's LK Notre Dame AP
Joshua Martin
Aff
E Kovnick
29.3
J Lessnick
29.1
R Powell
29.2
H Aaronson
29.0
Gulliver Prep CH George Washington AB
Kinsee Gaither
Neg
S Henry
28.0
C Cozad
28.1
T Angus
28.2
K Berlind
28.3
Bingham LW West AS
Bria Frame
Neg
T Lertsongkham
27.2
N Welch
27.4
K Aoki
28.0
A Sung
27.9
Hunter VB Hillcrest JM
Frank Walline
Neg
N Valencia_Garcia
26.0
H Benson
26.5
A Menon
27.0
M Joseph
27.5
Head Royce FC Kent Denver CG
Lindsay Vanluvanee
Aff
F Chen
28.3
R Fong
28.6
H Grier
28.2
C Chyung
28.1
Denver East MB Meadows NC
John Hines
Neg
E Byrne
27.3
E McSpirit
27.5
C Chapkis
28.5
W Neme-Micula
28.3
Renaissance GM Denver East WR
Khalid Sharif
Aff
N Gallegos
28.4
J Mohler
28.5
S Roberts
28.3
A Wilson
28.2
Highland BM Logan CS
Chris Hall
Aff
J Bradley
28.4
J Mullen
28.3
T Chang
28.7
V Stafford
28.6
Green Valley AD Meadows BL
BenJamin Soper
Neg
P Demetriou
27.8
R Amhaz
27.6
C Liu
27.9
C Bates
28.2
Notre Dame FS Timberline JF
Ian Dalton
Aff
E Fisher
28.5
S Schwartz-Lombard
28.6
D James
28.3
J Feldman
28.2
Lone Peak TS Skyview WN
Andrew Hayes
Aff
A Tonks
27.6
R Schettler
27.7
T West
27.5
M Nelson
27.4
Coronado AS Brighton BV
Cody Johnson
Aff
S Ali
29.0
L Shulman
27.0
H Bartnicki
25.0
S Vigh
25.0
Boise BM Skyview ML
Roman Kezios
Aff
F Brown
28.4
D Myers
28.5
C Martindale
28.6
H Lemon
28.2
Hunter MS Highland JL
Lester Wyer
Neg
K McKenzie
27.8
A Son
28.0
C Leavitt
28.2
C Johnston
28.0
College Prep HJ Harker MH
Michael Shackelford
Neg
E Hubinger
28.5
R Jiang
28.7
A Hughes
27.8
A Midha
29.0
George Washington MS Highland GO
Luke Cumbee
Aff
M Munro-Ehrlich
27.9
Z Stieneker
28.1
A Griffiths
27.5
N Obbard
28.6
Interlake HJ Head Royce TP
Brock Hanson
Aff
J Jiang
28.5
E Hall
28.4
N Tubach
28.2
W Phillips
28.3
Desert Vista BL Timberline WX
Andre Washington
Aff
M Borbon
28.7
A Lin
28.3
J Wyer
28.6
C Xu
28.0
Hillcrest RH Gulliver Prep SA
Spencer Culver
Neg
Y Hwang
28.4
S Rawson
28.3
J Soria
29.1
J Asilis
28.5
Highland RG Centennial HW
Kristi Weeks
Aff
G Romney
27.5
J Goble
27.0
A Hansen
26.5
A Welker
26.0
Juan Diego Catholic AZ College Prep PY
Hunter McFarland
Neg
L Andrews
28.8
A Zmyslo
28.5
D Ping
29.2
M Yamasaki
29.4
Copper Hills LR Notre Dame DP
Kristof Weakley
Neg
D Rawle
28.6
R Leon
28.5
Z Dille
29.2
V Pismarov
29.6
George Washington SF Rowland Hall-St. Mark's LF
Ashton Thorpe
Neg
K Sigler
28.0
F Franks
28.0
A Friedman
29.0
S Lemons
29.0
Logan TD Brighton AK
Callie Chappell
Aff
K Toledo
27.4
H Dennis
27.5
T Arthurs
27.5
S Kalisa
27.9
Denver East YO Ingraham DW
Kris Colen
Neg
M Younoszai
28.2
S Oberhausen
27.9
E Daszkiewicz
28.3
J Waataja
27.8
Salem Hills MT Brighton AT
Margeaux Lippman
Neg
J Taylor
26.5
E Miller
26.5
M Andrews
26.2
M Tauteoli
26.2
Denver East SM Juan Diego Catholic LB
Anne Olsen
Neg
D Salzman
28.7
A Martens
28.6
G Lewis
28.6
N Blaber
28.8