Alta Silver and Black

2014 — UT/US
Round 2 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Denver East WR Head Royce TP
Roman Kezios
Neg
S Roberts
28.6
A Wilson
28.5
N Tubach
28.7
W Phillips
28.8
Skyview ML Coronado RB
Andrew Hayes
Aff
C Martindale
28.5
H Lemon
28.0
S Burdo
27.5
A Ryerson
27.4
Notre Dame FS Juan Diego Catholic AZ
Lindsay Vanluvanee
Aff
E Fisher
28.5
S Schwartz-Lombard
28.1
L Andrews
28.0
A Zmyslo
28.4
College Prep PY Palo Verde SS
Michael Shackelford
Aff
D Ping
28.4
M Yamasaki
28.5
J Stinnett
27.2
T Swett
27.7
Copper Hills LA Glenbrook North JM
BenJamin Soper
Neg
A Archuleta
28.0
V Leon
28.0
J Jacobs
29.0
B Mnushkin
29.0
Copper Hills LR Centennial XM
Robin Jensen
Aff
D Rawle
30.0
R Leon
28.0
A Xu
25.0
K Min
29.0
Kent Denver CG Coronado AS
Margeaux Lippman
Aff
H Grier
28.3
C Chyung
28.2
S Ali
26.2
L Shulman
26.0
Highland GO Hillcrest OO
Ian Dalton
Aff
A Griffiths
27.9
N Obbard
27.9
G Owsley
27.5
A Olson
27.6
Green Valley SQ Centennial KT
Rachel Carlson
Aff
O Qureshi
27.5
A Shah
27.6
R Talamantes
27.4
M Koontz
27.3
Brighton AT Renaissance ND
Taylor Waterman
Neg
M Andrews
28.0
M Tauteoli
27.5
K Nichols
29.5
T Durbin
30.0
Brighton BV Green Valley AD
Kris Colen
Neg
H Bartnicki
S Vigh
P Demetriou
R Amhaz
Notre Dame CC Juan Diego Catholic LB
Tyler Adams
Neg
J Choe
28.0
J Carty
28.2
G Lewis
29.0
N Blaber
29.5
Harker MH Bingham SW
Khalid Sharif
Aff
A Hughes
28.8
A Midha
29.5
D Stevens
28.2
O Whiteley
28.4
Rowland Hall-St. Mark's RW Gulliver Prep LP
Michael Kurtenbach
Aff
C Reed-Guevara
29.1
C Walrath
29.3
A Lin
27.0
M Peiropan
26.8
Juan Diego Catholic MD Hunter MS
Anne Olsen
Aff
M Dominguez
28.9
C McGraw
29.0
K McKenzie
28.1
A Son
27.8
Rowland Hall-St. Mark's LF Bingham WH
Jake Ziering
Aff
A Friedman
28.2
S Lemons
28.3
C Ward
28.0
Y Hellebuick
28.1
Centennial HW Head Royce FC
Brock Hanson
Neg
A Hansen
27.9
A Welker
27.8
F Chen
28.1
R Fong
28.2
Highland RG El Cerrito Independent MS
Misty Tippets
Neg
G Romney
28.1
J Goble
28.0
C Mills
28.6
L Sugarman
28.7
Denver East MB West PB
Jon Denzler
Aff
E Byrne
28.0
E McSpirit
29.0
B Pearce
30.0
T Blot
26.0
Green Valley SS Rowland Hall-St. Mark's WG
Jake Howell
Neg
J Stransky
28.5
E Smith
28.7
C Wang
29.3
E Gordon
29.5
Meadows NC Desert Vista BL
Jordan Hendricks
Neg
C Chapkis
28.5
W Neme-Micula
28.4
M Borbon
28.6
A Lin
28.2
Logan TD Lone Peak TS
Lester Wyer
Neg
K Toledo
26.5
H Dennis
27.0
A Tonks
28.5
R Schettler
28.0
Hunter VB Ingraham BG
James Stevenson
Neg
N Valencia_Garcia
28.1
H Benson
28.0
B Bennett
28.4
A Guthrie-Honea
28.2
George Washington MS Gulliver Prep SA
Kennedy Clayton
Aff
M Munro-Ehrlich
26.0
Z Stieneker
28.0
J Soria
27.0
J Asilis
27.0
Notre Dame DP Palo Verde LQ
Taylor Almond
Aff
Z Dille
29.0
V Pismarov
29.0
R Quintana
28.0
G Lopez-Chavez
28.0
Meadows BL College Prep MR
Ryan Cheek
Neg
C Liu
27.5
C Bates
28.1
S Raees
28.0
S Mardjuki
28.2
Polytechnic MH Skyview WN
Cade Cottrell
Aff
R Hathaway
28.8
M Medrano
29.1
T West
26.8
M Nelson
26.9
Gulliver Prep CH Highland LL
Elsa Givan
Aff
S Henry
28.3
C Cozad
28.2
E Likness
28.1
M Lloyd
28.0
Notre Dame AP El Cerrito Independent GC
Chersti Niaveen
Aff
R Powell
29.0
H Aaronson
30.0
L Gould
29.0
L Corne
30.0
George Washington AB Highland BM
Frank Walline
Aff
T Angus
29.0
K Berlind
28.0
J Bradley
29.0
J Mullen
27.0
Lone Peak CM Brighton AK
Steven Sanchez
Aff
J McPherson
27.9
A Cvetko
28.3
T Arthurs
27.7
S Kalisa
27.8
Rowland Hall-St. Mark's LK SF Roosevelt KK
Dylan Frederick
Aff
E Kovnick
29.2
J Lessnick
29.4
J Kroger
28.7
S Kumar
28.4
West AS George Washington SF
Kinsee Gaither
Neg
K Aoki
28.2
A Sung
27.9
K Sigler
28.2
F Franks
28.0
Ingraham DW Interlake HJ
Kristof Weakley
Neg
E Daszkiewicz
27.8
J Waataja
27.5
J Jiang
28.3
E Hall
28.5
College Prep HJ Timberline WX
Lev Asimow
Aff
E Hubinger
28.9
R Jiang
29.1
J Wyer
28.5
C Xu
28.4
Logan CS Boise BM
Joshua Martin
Neg
T Chang
27.2
V Stafford
27.0
F Brown
27.1
D Myers
27.3
Timberline JF Bingham LW
Scott Phillips
Aff
D James
28.2
J Feldman
28.1
T Lertsongkham
27.5
N Welch
27.6
Renaissance GM Polytechnic SX
Callie Chappell
Neg
N Gallegos
28.9
J Mohler
28.8
S Sehgal
28.6
M Xu
28.7
Glenbrook North ST West TR
Kristi Weeks
Aff
A Trufanov
29.5
R Spector
29.0
A Toydemir
26.5
J Rubio
27.0
Highland JL Copper Hills RB
Cody Johnson
Neg
C Leavitt
28.0
C Johnston
28.0
D Bessey
28.0
A Raso
29.0
Green Valley HZ Salem Hills MT
Gabe Rusk
Aff
J Horn
29.5
G Zhang
29.5
J Taylor
27.5
E Miller
27.0
Hillcrest JM Denver East YO
Michael Bausch
Neg
A Menon
27.5
M Joseph
28.0
M Younoszai
28.1
S Oberhausen
27.9
Hillcrest RH Denver East SM
Luke Cumbee
Neg
Y Hwang
27.2
S Rawson
26.9
D Salzman
29.1
A Martens
28.8