NPDL Tournament of Champions

2023 — NSDA Campus, US
Round 2 Results
Gov Opp Judges Votes Win Gov Points Opp Points
Carlsbad McDonald & Hoffius Berkeley Vicisano & Yoo
Nate Berls
Stacy Kilroy
Opp
Gov
1-1 SPLIT
J McDonald
29
28
R Hoffius
29
28
L Vicisano
30
27
Z Yoo
29
29
Nueva Ramanathan & Patel La Canada/Bishop Amat Memorial Hong & Juarez
Peter Reynolds-Wright
Alex Cha
Gov
Opp
1-1 SPLIT
S Patel
28
28
L Ramanathan
28
29
S Juarez
28
28
C Hong
28
29
Ridge Narayanabhatla & Khan El Cerrito Mankita & McGarry
Vandana Chawla
Ruth Mercedes
Gov
Gov
2-0 GOV
M Khan
29
28
S Narayanabhatla
28
28
M Mankita
27
27
A McGarry
27
26
Stuyvesant Bansbach & Houts Los Altos Lingo & Kadiyala
Egor Cherniuk
David Saulet
Opp
Gov
1-1 SPLIT
I Houts
28
28
H Bansbach
29
28
E Lingo
29
28
S Kadiyala
28
28
Granite Bay Shelat & Kassouni Berkeley Biddle-Gottesman & Hertenstein
Beth Cole
Peace John-Kalio
Gov
Gov
2-0 GOV
F Kassouni
29
28
S Shelat
29
28
E Biddle-Gottesman
29
28
E Hertenstein
29
28
Blue Ridge/Sequoyah Hampton & Rossi Trinity Achuthan & Jackson
Lee Ann Daffner
David Houts
Opp
Opp
2-0 OPP
G Rossi
27
28
Z Hampton
28
28
S Achuthan
28
28
J Jackson
28
28
Nueva Xu & Zhu Ridge Brodkin & Jaamann
Connor Eubank
bree Ahmed
Gov
Opp
1-1 SPLIT
A Zhu
28
27
I Xu
28
27
L Brodkin
28
27
S Jaamann
28
27
Wilton Suneja & Gregory Canyon Crest Chawla & Lieberman
Nick Hansen
Julia Bloch
Gov
Gov
2-0 GOV
S Gregory
28
28
S Suneja
28
27
B Chawla
28
27
A Lieberman
28
27
Horace Mann Manges & Tandon Irvington Singh & Jarolia
Lukas Hemmer
Anna Cederstav
Gov
Gov
2-0 GOV
A Tandon
29
29
Z Manges
28
28
A Jarolia
28
26
A Singh
28
26
Montville Parikh & Vysyaraju Los Altos/Silicon Valley Wong & Garlikov
Ellena Kim
Hunter Valencia
Gov
Gov
2-0 GOV
T Vysyaraju
29
28
K Parikh
29
28
B Garlikov
28
28
C Wong
28
28
Irvington Ramshankar & Garg Menlo-Atherton Goel & Parikh-Briggs
Gavin Serr
Elizabeth Zhou
Opp
Opp
2-0 OPP
G Ramshankar
29
28
I Garg
29
28
C Goel
29
28
A Parikh-Briggs
29
28
Campbell Hall Dumontet & Dumontet Campolindo Wang & Chen
Aisha Diop
Malcolm Davis
Opp
Opp
2-0 OPP
D Dumontet
29
27
D Dumontet
28
27
K Wang
28
28
A Chen
28
28
Los Altos/Kehillah Yung & Glenn South Eugene Reeves & Ramsey-Code
Kurtis Lee
Talia Wolf-Jacobs
Gov
Gov
2-0 GOV
K Glenn
29
29
M Yung
29
28
H Ramsey-Code
28
28
L Reeves
28
28
Blind Brook Debate Team Mohapatra & Montvelisky Los Altos/Mountain View Pai & Bhat
Vishal Lashkari
Alex Abarca
Opp
Opp
2-0 OPP
A Mohapatra
26
27
J Montvelisky
27
28
P Bhat
29
28
N Pai
29
28
Campolindo Ravikumar & Spalding Aragon/Horace Mann Rukin & Gupta
Everett Rutan
Lea Tessitore
Opp
Opp
2-0 OPP
N Ravikumar
28
28
A Spalding
29
28
S Rukin
29
28
E Gupta
29
28
Harriton Collins & Qin Campbell Hall Eick & Varnell
Hatim Malek
Hosea Chang
Opp
Opp
2-0 OPP
L Qin
26
28
C Collins
26
28
A Eick
28
29
L Varnell
28
29
Blind Brook Debate Team Zelin & Wang Nueva Kan & Sachdev
Teresa Norman
Aaron Marquette
Opp
Opp
2-0 OPP
B Zelin
28
28
D Wang
28
27
R Sachdev
28
28
A Kan
28
28
Ridge Shukla & Iyer Nueva Chatterjee & Jonker
Laura Mercedes
Malcolm Ferguson
Opp
Gov
1-1 SPLIT
M Shukla
28
29
G Iyer
28
28
B Jonker
27
28
S Chatterjee
28
27
Windward Sipkins & Mitchell Crescenta Valley Cha & Eubank
Rebecca Milliken
Prashant Jarolia
Gov
Opp
1-1 SPLIT
C Mitchell
29
28
T Sipkins
29
29
E Eubank
29
28
E Cha
29
28
Trinity Lee & McClure Nueva Nickolov & Stoffel
Mehul Nair
Karen Chen
Gov
Opp
1-1 SPLIT
I McClure
27
27
E Lee
27
27
L Stoffel
27
28
N Nickolov
27
28
Head-Royce Mehta & Malhotra Dalton/Horace Mann Berg & Grant
Daniel Norris
Willa Gibson
Opp
Opp
2-0 OPP
A Malhotra
28
28
A Mehta
28
29
E Grant
28
28
Z Berg
28
29
Evergreen Valley Mahalingam & Zhang Washington Jain & Gandhi
Kyle Pryor-Landman
Shujun Xiong
Opp
Opp
2-0 OPP
S Mahalingam
28
29
S Zhang
28
29
R Jain
28
30
T Gandhi
29
29
Crescenta Valley Kahdian & Tokikawa Los Altos/Mountain View Chatwin & Liou
Harishri Savdharia
April Mao
Opp
Opp
2-0 OPP
T Tokikawa
28
29
D Kahdian
28
28
M Liou
28
29
K Chatwin
28
29
Harriton Weathers & Norman Nueva Wee & Srihari
Anika Shah
Robert Cain
Opp
Opp
2-0 OPP
M Norman
28
28
R Weathers
28
28
A Wee
28
28
R Srihari
29
28
Washington Mehta & Mohanty Analy Arendt & Crichton
Xavier Liu
Jessie Sherwood
Opp
Opp
2-0 OPP
B Mehta
29
28
D Mohanty
28
27
D Arendt
28
28
M Crichton
29
28
Clovis North Javangula & Lin Los Altos Martin & Park
Isabella Sorial
Adam Wilan
Gov
Gov
2-0 GOV
J Lin
29
28
D Javangula
29
28
E Park
28
28
C Martin
29
28
Berkeley Philhower & Safir Canyon Crest Chang & Uchiyama
Ogundare Tobi
Arthur Traldi
Opp
Gov
1-1 SPLIT
A Safir
26
28
V Philhower
26
28
M Uchiyama
28
28
H Chang
27
28
Berkeley Kaur & Moulitsas Stuyvesant Turkedjiev & Torrey
Henry Weikel
Noor Sam
Opp
Gov
1-1 SPLIT
E Moulitsas
28
28
G Kaur
28
29
E Torrey
28
27
A Turkedjiev
28
27
Ranney Johnson & Berliner Wilton Shah & Shah
Alexander Wilbraham
Vishal Garg
Opp
Opp
2-0 OPP
R Johnson
27
28
L Berliner
28
28
S Shah
29
29
A Shah
28
28