NSDA Middle School Nationals

2022 — NSDA Campus, US
A DEC
Round 6 Results
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Lizbeth Aguirre
1 1st 836 Ashrith Kasinadhuni Ernest Lawrence MS 3
1 2nd 849 William Radefeld Kenston Middle 6
1 3rd 882 Cindy Yang Pike School 1
1 4th 886 Jayden Lu Princeton Academy of the Sacred Heart 5
1 5th 808 Churchill Tatton Alice Deal 2
1 6th 873 Yena Oh Parks Junior High 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Sal Tinajero II
2 1st 814 Damion Johnson American Heritage Broward MS 4
2 2nd 871 SreeNithya Allampally Newtown Middle School 5
2 3rd 916 Kunal Pikle The Village Middle School 3
2 4th 910 Andrew Bao The Science Academy 2
2 5th 821 Bella Reif Brandon Valley Middle School 6
2 6th 842 Haylee Haugg Gutierrez Middle School of Arts and Sciences 7
2 7th 895 Hannah Sihotang Quimby Oak Middle School 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Lorelisa Espiritu
3 1st 885 Audrey Ma Polytechnic School 2
3 2nd 908 Sophie Liu Taipei American School MS 5
3 3rd 813 Kamran Kalwar American Heritage Broward MS 6
3 4th 887 Owen Sun Princeton Academy of the Sacred Heart 3
3 5th 860 Leysa Gaona MacArthur Fundamental 4
3 6th 857 Lesslie Manzo Moreno MS Advanced Learning Academy 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Gayle Hyde
4 1st 872 Saketh Madhusudhan Oak Middle School 1
4 2nd 892 Ronan Sylvan Princeton Academy of the Sacred Heart 6
4 3rd 884 Ethan Ly Pike School 4
4 4th 804 Finn Farrell Alice Deal 5
4 5th 863 Emma Garza Mendez Fundamental 2
4 6th 914 Vaani Gupta The Village Middle School 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Ella Seaton
5 1st 880 Janice Wong Pike School 5
5 2nd 893 Allen Chen Princeton Academy of the Sacred Heart 6
5 3rd 922 Hannah Yang Walter Reed Middle 3
5 4th 847 Madison Royalty John F. Kennedy Catholic School 1
5 5th 877 Kaitlyn Choi Parks Junior High 2
5 6th 805 Masha Pavlova Alice Deal 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Ernesto Ramirez
6 1st 827 Remy Xie Chaboya Middle School 1
6 2nd 819 Madilyn Katz-Schear American Heritage Palm Beach MS 7
6 3rd 810 Makoto Abe Almaden Country Day School 4
6 4th 824 Alston Tang Cedarlane Academy 6
6 5th 846 Luna Bouhairi Jeffrey Trail 3
6 6th 843 Aiden Casarez Gutierrez Middle School of Arts and Sciences 5
6 7th 806 Zoe Becker Alice Deal 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Emily Benavides
7 1st 912 Aierkana Ainiwaer The Village Middle School 2
7 2nd 906 Bhaavya Avula Sawgrass Springs Middle School 6
7 3rd 883 Josh Kang Pike School 5
7 4th 891 Anthony Hung Princeton Academy of the Sacred Heart 6
7 5th 817 Valerie Baena American Heritage Broward MS 4
7 6th 896 Dhyana Desai Quimby Oak Middle School 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jesus Lopez
8 1st 903 Siddharth Manne Riverside Middle School 3
8 2nd 879 Natalie Hong Parks Junior High 2
8 3rd 840 Elayna Munoz Gutierrez Middle School of Arts and Sciences 6
8 4th 918 Sonya Mittal The Village Middle School 5
8 5th 830 Piya Gaonkar Chaboya Middle School 4
8 6th 845 Timothy Tyler Henry County Middle School 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Marlo Lacson
9 1st 850 Costa Gomez-Bueno Ladera Vista Junior High 2
9 2nd 831 Ahaana Baheti Chaboya Middle School 5
9 3rd 898 Jazlyn Nguyen Quimby Oak Middle School 7
9 4th 905 Sawyer Beach Saint Mary's Hall MS 4
9 5th 812 Emma Boyar American Heritage Broward MS 3
9 6th 844 Maple Townsend Henry County Middle School 6
9 7th 902 Isabella Murillo Riverside Middle School 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – John Martin
10 1st 867 Gehna Raghunandan Newtown Middle School 2
10 2nd 858 Mariana Bernabe MacArthur Fundamental 4
10 3rd 917 Ali Manager The Village Middle School 3
10 4th 900 Grace Ableser-Jaffe Ridgecrest Intermediate School 6
10 5th 875 Audrey Lee Parks Junior High 5
10 6th 829 Pranya Nagpal Chaboya Middle School 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Ziyan Yang
11 1st 876 Janis Kim Parks Junior High 4
11 2nd 815 Henry Nathanson American Heritage Broward MS 3
11 3rd 904 Alexis Hernandez Robert C. Fisler 5
11 4th 801 Eleanor Brosowsky Alice Deal 7
11 5th 832 Sahiti Rayaprolu Chaboya Middle School 2
11 6th 909 Arya Ajith The Episcopal School of Dallas MS 1
11 7th 862 Ariana Ruiz MacArthur Fundamental 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Kate Paiz
12 1st 818 Joshua Kozak American Heritage Palm Beach MS 3
12 2nd 889 Jeffrey Yang Princeton Academy of the Sacred Heart 5
12 3rd 924 Ryan Rhee Yorba Linda Middle School 4
12 4th 834 Ariella Ko Chinook Trail Middle School 6
12 5th 822 Audrey Rong Cedarlane Academy 1
12 6th 856 Rosalena Ayala MS Advanced Learning Academy 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Brendan Cisneros
13 1st 848 Marin Carlson Kenston Middle 1
13 2nd 807 Jessie Moss Alice Deal 2
13 3rd 907 Brooks Maier St. Andrew's Episcopal Middle School 6
13 4th 826 Abigail Kim Chaboya Middle School 5
13 5th 861 Vanessa Mora MacArthur Fundamental 3
13 6th 841 George Matthew Gutierrez Gutierrez Middle School of Arts and Sciences 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Asiya Gedi
14 1st 803 Silas Groves Alice Deal 3
14 2nd 820 Brandon Woo Avondale Elementary Alternative School 1
14 3rd 915 Sana Yakoob The Village Middle School 2
14 4th 869 Alyce Zhang Newtown Middle School 5
14 5th 881 Gentry Thatcher Pike School 4
14 6th 894 Anya Rong Quimby Oak Middle School 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Emily Klusman
15 1st 839 Britney Lu Grandview Middle School 6
15 2nd 853 Mark Ceniza Tampus Loyola-Blakefield MS 5
15 3rd 919 Isabelle Tran Thurston Middle School 1
15 4th 923 Paula Spolar Xaverian MS 2
15 5th 866 Bethany Yin Mountain Brook Junior High 3
15 6th 920 Emma Rodriguez Vela Middle School 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jordy Barry
16 1st 837 Derrick Lin Flintridge Preparatory School MS 3
16 2nd 921 Fatima Paque Villa Fundamental 4
16 3rd 816 Saphara Kelegama American Heritage Broward MS 5
16 4th 852 Valeria Baca Lincoln Jr. High School 6
16 5th 802 Maya Raj Alice Deal 2
16 6th 828 Shruthi Nagulapalli Chaboya Middle School 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Mohan Xu
17 1st 823 Talia Jia Cedarlane Academy 5
17 2nd 868 Rachel Clements Newtown Middle School 1
17 3rd 878 Annette Lee Parks Junior High 3
17 4th 913 Tristan Mai The Village Middle School 2
17 5th 838 Jacob Wang Georgia Connections Academy Middle School 6
17 6th 899 Mehar Dhindsa Quimby Oak Middle School 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Geeta Vallecha
18 1st 874 Lily Kim Parks Junior High 2
18 2nd 835 Veer Dhall Delbarton Middle School 4
18 3rd 854 Dillon Mack Loyola-Blakefield MS 6
18 4th 833 Harnoor Johal Cheney Middle School 3
18 5th 870 Eric Ye Newtown Middle School 5
18 6th 809 Allison Ellis Almaden Country Day School 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Karcsi Toghia
19 1st 811 Hannah Greene Almaden Country Day School 6
19 2nd 890 Logan Huang Princeton Academy of the Sacred Heart 4
19 3rd 851 Zoe Karaya Ladera Vista Junior High 5
19 4th 865 Jennifer Wu Mesa Robels School 3
19 5th 911 Nicole Blanco The Village Middle School 2
19 6th 897 Veda Bharath Quimby Oak Middle School 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Emilin Mathew
20 1st 859 Jancarlo Dorantes MacArthur Fundamental 6
20 2nd 864 Christine Kawibowo Mesa Robels School 5
20 3rd 901 Kartik Sethi Riverside Middle School 4
20 4th 888 Daniel Mao Princeton Academy of the Sacred Heart 2
20 5th 825 Sreekarthikeya Kankanala Chaboya Middle School 1
20 6th 855 Isai Alamilla MS Advanced Learning Academy 3