Mid America Cup

2021 — NSDA Campus, IA/US
Round 6 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Mission San Jose Saranya Singh Lexington Vikrant Maan
Sam Anderson
Aff
30
29
Lexington Jayden Bai Harrison Ali Ahmad
Ki Radcliffe
Neg
28
28
Millard North Ryan Lampman Lexington Arun Kodumuru
Joseph Barquin
Neg
29
29
Harker Sofia Shah Sam Barlow Eli Leadham
Saied Beckford
Neg
29
30
Scarsdale Olivia Liu American Heritage Broward Emilin Mathew
Grant Brown
Neg
29
29
Strake Jesuit Vail Chen Perry Joey Antonelli
Grant Brown
Neg
29
29
Boise Wency Suo Strake Jesuit Daniel Lee
Carlos Carrasco
Neg
29
28
Cardinal Gibbons Roberto Sosa Sage Max Perin
Chris Castillo
Aff
29
29
Iowa City West Nathan Weimar Harker Panav Gogte
Chris Castillo
Aff
29
28
Harrison Annie Chen San Mateo Yesh Rao
Anthony Cui
Neg
29
29
Mission San Jose Shrey Raju Harrison Jessie Pein
Faizaan Dossani
Neg
29
29
Scarsdale Katherine Shi Mountain House Elizabeth Su
Eric Endsley
Aff
29
28
Scarsdale Jaden Tepper American Heritage Broward Jessica Wong
Delon Fuller
Neg
26
28
Loyola Suraj Gajula Northern Valley HS Independent Daniel Nam
Brixz Gonzaba
Aff
29
29
Lake Highland Prep Prateek Seela Scarsdale David Huang
Jim Gray
Neg
29
29
Byram Hills Eleanor Wangensteen Bishop's Advay Chandra
Frank Harpster
Aff
28
28
American Heritage Broward Prateek Gupta Strake Jesuit Jet Sun
Aryan Jasani
Neg
30
30
American Heritage Broward Nicholas Randazzo Northland Christian Lilly Broussard
Aryan Jasani
Neg
29
30
Carnegie Vanguard Siddhartha Rana DTHS Harun Vemulapalli
Rohit Lakshman
Aff
30
30
Prospect Sophia Tian Strake Jesuit Karan Shah
Rohit Lakshman
Neg
29
30
Harker Muzzi Khan American Heritage Broward Mason Cheng
Sam Larson
Neg
28
29
Eagan Aerin Engelstad Strake Jesuit Evan Proctor
Akshay Manglik
Neg
29
29
Ayala Adam Mimou Saratoga Arnav Garg
Ben Morbeck
Aff
29
29
Strake Jesuit Justin Wen Millard North Nathan Liu
Ben Morbeck
Neg
29
29
Lexington Aanya Ghosh Princeton Independent Junkai Gong
Spencer Orlowski
Neg
29
29
Lexington Brett Fortier Eden Prairie Avik Garg
Phoenix Pittman
Aff
29
29
Walt Whitman Elizabeth Yamamoto BASIS Independent Silicon Valley Independent Shreyas Kapavarapu
Breigh Plat
Neg
28
29
Princeton Independent Daniel Rohacs Los Altos Ben Freda-Eskenazi
Breigh Plat
Aff
30
29
OES Gabrielle Kraft Millard North Jerry Sun
John Reeves
Aff
29
26
Aragon Zayne Abraham Strake Jesuit Michael Stuckert
Tajaih Robinson
Aff
29
29
American Heritage Broward Spencer Swickle Strake Jesuit Diego Arcos
Tajaih Robinson
Neg
29
29
Princeton Independent Vedansh Chauhan Lexington Anthony The
Stephen Scopa
Aff
29
29
Rosemount Cierra Phillips Westlake Miller Roberts
Manasi Singh
Neg
27
28
Byram Hills Alex Kahn Northern Valley HS Independent James Song
James Stuckert
Neg
29
29
Iowa City West Jayden Shin Sequoia Alyssa Sawyer
James Stuckert
Neg
29
29
Millard North Evan Burns Strath Haven Ava Manaker
Jacob Tamkin
Aff
28
27
Bishop's Shea Rueda Mission San Jose Sanah Bhardwaj
Symone Whalin
Neg
28
29
Plano Independent Nathan Gong Lexington Archit Kumar
nikita tanguturi
Neg
29
30
Strake Jesuit Nathan Wei Summit Mabel Rieger Aff FFT Neg BYE
Rosemount Colin Duffy Loyola Colum Manning
Carlos Carrasco
Neg
28
28
West Des Moines Valley Landon Stull Lexington Aaron Shao
Eric Endsley
Neg
28
28
Loyola Lukas Roybal Iowa City West Spencer Thomas
Delon Fuller
Neg
28
28
American Heritage Broward Mary Abi-Karam Loveless Academic Magnet Program Rhea Rastogi
Brixz Gonzaba
Aff
30
28
Lexington Filip Vrancic Lake Highland Prep Arjun Verma
Jim Gray
Neg
30
30
Woodrow Wilson Sophie Reeves Lexington Amy Ma
Frank Harpster
Neg
28
29
Edina Jonah Sher Scarsdale David Duan
John Reeves
Neg
28
28
Sidwell Independent Sean Wallace American Heritage Broward Jordan Antevy
Manasi Singh
Aff
30
28
Harker Neo Alpha Millard North Arjun Rishi
Jacob Tamkin
Aff
28
24
Sharon Rowan Gray Scarsdale Bryan Shi
Symone Whalin
Neg
27
28
Edina Nikhil Konkimalla Neg BYE