Mid America Cup

2021 — NSDA Campus, IA/US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Princeton Independent Junkai Gong Millard North Nathan Liu
Chansey Agler
Neg
29.0
29.4
Harker Neo Alpha Scarsdale Olivia Liu
Sam Anderson
Neg
28.6
28.7
Loyola Lukas Roybal Lexington Anthony The
Sam Anderson
Neg
27.9
29.2
Millard North Jerry Sun Bishop's Advay Chandra
Joseph Barquin
Neg
28.2
28.7
Strake Jesuit Nathan Wei Lexington Brett Fortier
Grant Brown
Neg
28.8
29.3
Loveless Academic Magnet Program Rhea Rastogi Westlake Miller Roberts
Grant Brown
Neg
28.9
29.0
Iowa City West Jayden Shin American Heritage Broward Emilin Mathew
Holden Bukowsky
Neg
28.7
29.4
Harker Muzzi Khan American Heritage Broward Jessica Wong
Holden Bukowsky
Aff
28.6
27.9
Edina Nikhil Konkimalla Lexington Filip Vrancic
Arianna Nelson
Neg
28.5
28.6
Sam Barlow Eli Leadham Sidwell Independent Sean Wallace
Anthony Cui
Neg
29.0
29.1
West Des Moines Valley Landon Stull Byram Hills Alex Kahn
Anthony Cui
Neg
28.5
29.2
Strake Jesuit Diego Arcos Cardinal Gibbons Roberto Sosa
Keshav Dandu
Neg
29.0
29.2
Mission San Jose Sanah Bhardwaj Scarsdale David Huang
Keshav Dandu
Aff
29.4
28.8
Harrison Ali Ahmad Plano Independent Nathan Gong
Faizaan Dossani
Neg
29.3
29.4
Carnegie Vanguard Siddhartha Rana Harker Panav Gogte
Alex Dumas
Aff
29.7
29.5
Perry Joey Antonelli Millard North Ryan Lampman
Brixz Gonzaba
Aff
29.1
29.0
Princeton Independent Vedansh Chauhan Northern Valley HS Independent Daniel Nam
Wyatt Hatfield
Aff
29.4
29.0
Saratoga Arnav Garg Strath Haven Ava Manaker
Eric He
Aff
29.6
29.4
Northland Christian Lilly Broussard Millard North Arjun Rishi
Eric He
Aff
28.7
28.2
Byram Hills Eleanor Wangensteen Millard North Evan Burns
Lisa Boulais
Neg
26.0
27.0
Lexington Vikrant Maan Strake Jesuit Karan Shah
Aryan Jasani
Neg
29.1
29.8
Lexington Amy Ma Aragon Zayne Abraham
Aryan Jasani
Neg
28.5
29.0
American Heritage Broward Jordan Antevy Bishop's Shea Rueda
Nethmin Liyanage
Aff
28.2
28.0
Mission San Jose Saranya Singh Prospect Sophia Tian
Lukas Krause
Aff
29.5
29.2
Mountain House Elizabeth Su BASIS Independent Silicon Valley Independent Shreyas Kapavarapu
Rohit Lakshman
Neg
29.4
29.0
Lexington Archit Kumar Scarsdale Jaden Tepper
Rohit Lakshman
Aff
29.4
29.1
Lake Highland Prep Prateek Seela Harker Sofia Shah
T.J. Maher
Aff
29.1
28.0
Strake Jesuit Daniel Lee Iowa City West Spencer Thomas
Ian Matsuzeski
Aff
29.2
28.7
Lexington Aaron Shao Scarsdale David Duan
Saied Beckford
Aff
28.5
28.3
American Heritage Broward Mason Cheng Lake Highland Prep Arjun Verma
Manasi Singh
Aff
29.0
27.0
Walt Whitman Elizabeth Yamamoto Scarsdale Bryan Shi
Isabella Nadel
Neg
28.9
29.0
Northern Valley HS Independent James Song Lexington Aanya Ghosh
Phoenix Pittman
Neg
28.8
28.9
Sequoia Alyssa Sawyer Strake Jesuit Vail Chen
Breigh Plat
Neg
29.7
29.8
Lexington Arun Kodumuru American Heritage Broward Nicholas Randazzo
Breigh Plat
Aff
29.7
28.8
Harrison Annie Chen Strake Jesuit Evan Proctor
Jack Quisenberry
Aff
28.6
28.5
Ayala Adam Mimou Eden Prairie Avik Garg
Jack Quisenberry
Aff
29.4
28.4
American Heritage Broward Prateek Gupta Mission San Jose Shrey Raju
Tajaih Robinson
Neg
29.5
29.4
American Heritage Broward Mary Abi-Karam Lexington Jayden Bai
Tajaih Robinson
Neg
29.1
29.5
Proof Dhruv Raghavan Scarsdale Katherine Shi
Stephen Scopa
Neg
29.0
29.1
Rosemount Colin Duffy Edina Jonah Sher
Andrew Shea
Neg
29.2
29.3
Eagan Aerin Engelstad American Heritage Broward Spencer Swickle
Manasi Singh
Aff
30.0
28.0
Iowa City West Nathan Weimar Los Altos Ben Freda-Eskenazi
James Stuckert
Aff
28.8
28.6
Westlake Anastasia Keeler Princeton Independent Daniel Rohacs
James Stuckert
Neg
28.7
28.9
Charlie Reeves Loyola Colum Manning
Cort Sylvester
Aff
28.1
27.8
Rosemount Cierra Phillips Summit Mabel Rieger
Clement Agho-Otoghile
Aff
28.5
28.0
Loyola Suraj Gajula OES Gabrielle Kraft
Nigel Taylor-Ward
Aff
28.0
29.2
Strake Jesuit Justin Wen Sage Max Perin
Chris Theis
Neg
29.0
29.7
San Mateo Yesh Rao Strake Jesuit Michael Stuckert
Maya Xia
Aff
29.4
29.2
Strake Jesuit Jet Sun Harrison Jessie Pein
Maya Xia
Neg
29.2
29.4
Sharon Rowan Gray DTHS Harun Vemulapalli
nikita tanguturi
Neg
29.2
29.3
Boise Wency Suo Aff BYE