Mid America Cup

2021 — NSDA Campus, IA/US
Round 3 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Byram Hills Alex Kahn American Heritage Broward Mary Abi-Karam
Chansey Agler
Neg
29
29
Lexington Aanya Ghosh Harrison Ali Ahmad
Holden Bukowsky
Neg
28
29
Eden Prairie Avik Garg Harrison Annie Chen
Saied Beckford
Neg
30
30
Strake Jesuit Evan Proctor Iowa City West Jayden Shin
Manasi Singh
Neg
28
29
Harker Sofia Shah Princeton Independent Vedansh Chauhan
Alex Dumas
Neg
29
29
Scarsdale Bryan Shi Strake Jesuit Nathan Wei
Anthony Cui
Neg
29
29
Strake Jesuit Vail Chen Northern Valley HS Independent James Song
Keshav Dandu
Neg
29
29
Sidwell Independent Sean Wallace Strake Jesuit Daniel Lee
Faizaan Dossani
Aff
30
30
OES Gabrielle Kraft Woodrow Wilson Sophie Reeves
Brixz Gonzaba
Aff
29
29
Harker Panav Gogte Northland Christian Lilly Broussard
Victor Chen
Aff
30
30
Scarsdale David Duan Loveless Academic Magnet Program Rhea Rastogi
Chansey Agler
Neg
28
28
Strath Haven Ava Manaker Harker Muzzi Khan
Cyrus Jackson
Aff
30
30
Plano Independent Nathan Gong Ayala Adam Mimou
Aryan Jasani
Neg
30
30
Bishop's Shea Rueda Millard North Jerry Sun
Dylan Jones
Neg
28
28
American Heritage Broward Emilin Mathew Perry Joey Antonelli
Mark Kivimaki
Aff
29
29
Los Altos Ben Freda-Eskenazi Proof Dhruv Raghavan
Lukas Krause
Aff
28
28
Lake Highland Prep Arjun Verma American Heritage Broward Prateek Gupta
Rohit Lakshman
Neg
29
29
Westlake Miller Roberts Sharon Rowan Gray
Sam Larson
Neg
28
28
Loyola Colum Manning Mountain House Elizabeth Su
Nethmin Liyanage
Neg
28
28
Scarsdale Jaden Tepper Harker Neo Alpha
T.J. Maher
Aff
29
28
Scarsdale Olivia Liu American Heritage Broward Mason Cheng
Ian Matsuzeski
Neg
29
30
Scarsdale David Huang Byram Hills Eleanor Wangensteen
Isabella Nadel
Aff
29
28
BASIS Independent Silicon Valley Independent Shreyas Kapavarapu Saratoga Arnav Garg
Phoenix Pittman
Neg
29
30
Lexington Jayden Bai Strake Jesuit Diego Arcos
Breigh Plat
Neg
30
30
DTHS Harun Vemulapalli Strake Jesuit Justin Wen
Tajaih Robinson
Neg
30
30
Lexington Brett Fortier San Mateo Yesh Rao
Stephen Scopa
Neg
29
29
American Heritage Broward Jessica Wong Iowa City West Nathan Weimar
Manasi Singh
Neg
28
30
Northern Valley HS Independent Daniel Nam Lexington Amy Ma
James Stuckert
Aff
29
28
Millard North Evan Burns Loyola Lukas Roybal
Cort Sylvester
Neg
28
28
Harrison Jessie Pein Sequoia Alyssa Sawyer
Eric He
Neg
29
30
Millard North Ryan Lampman Carnegie Vanguard Siddhartha Rana
nikita tanguturi
Neg
29
29
Millard North Arjun Rishi Edina Nikhil Konkimalla
Saied Beckford
Aff
28
28
American Heritage Broward Spencer Swickle Loyola Suraj Gajula
Holden Bukowsky
Aff
29
28
Scarsdale Katherine Shi American Heritage Broward Jordan Antevy
Anthony Cui
Aff
29
28
Edina Jonah Sher Westlake Anastasia Keeler
Brixz Gonzaba
Neg
28
28
Bishop's Advay Chandra Eagan Aerin Engelstad
Eric He
Neg
29
30
Strake Jesuit Michael Stuckert Princeton Independent Junkai Gong
Aryan Jasani
Aff
30
29
Mission San Jose Shrey Raju Strake Jesuit Jet Sun
Rohit Lakshman
Neg
30
30
Millard North Nathan Liu Mission San Jose Sanah Bhardwaj
Sam Larson
Aff
29
28
American Heritage Broward Nicholas Randazzo Rosemount Cierra Phillips
T.J. Maher
Aff
29
28
Strake Jesuit Karan Shah Walt Whitman Elizabeth Yamamoto
Ian Matsuzeski
Aff
30
29
Aragon Zayne Abraham Lexington Aaron Shao
Isabella Nadel
Aff
29
29
Prospect Sophia Tian Boise Wency Suo
Phoenix Pittman
Aff
29
29
Summit Mabel Rieger Lexington Archit Kumar
Breigh Plat
Neg
29
30
Sage Max Perin Lexington Arun Kodumuru
Tajaih Robinson
Aff
30
29
Princeton Independent Daniel Rohacs Lexington Vikrant Maan
Stephen Scopa
Neg
29
29
Iowa City West Spencer Thomas Sam Barlow Eli Leadham
Ki Radcliffe
Neg
27
29
Lexington Filip Vrancic Lake Highland Prep Prateek Seela
James Stuckert
Neg
28
29
Cardinal Gibbons Roberto Sosa Mission San Jose Saranya Singh
Nigel Taylor-Ward
Aff
29
29
Lexington Anthony The Rosemount Colin Duffy
nikita tanguturi
Aff
29
28
West Des Moines Valley Landon Stull Neg BYE