Mid America Cup

2021 — NSDA Campus, IA/US
Round 2 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Lexington Archit Kumar Scarsdale Katherine Shi
Ian Matsuzeski
Aff
30
29
Aragon Zayne Abraham Strath Haven Ava Manaker
Joseph Barquin
Neg
29
29
Scarsdale David Duan Plano Independent Nathan Gong
Holden Bukowsky
Neg
28
30
Harker Neo Alpha Westlake Anastasia Keeler
Chris Castillo
Aff
29
28
Loyola Lukas Roybal Harrison Jessie Pein
Victor Chen
Neg
28
28
American Heritage Broward Prateek Gupta Loveless Academic Magnet Program Rhea Rastogi
Anthony Cui
Aff
29
29
Northland Christian Lilly Broussard Millard North Jerry Sun
Keshav Dandu
Aff
29
28
American Heritage Broward Jordan Antevy Strake Jesuit Justin Wen
Faizaan Dossani
Neg
28
29
Mission San Jose Shrey Raju Sam Barlow Eli Leadham
Patrick Fox
Aff
29
29
Strake Jesuit Nathan Wei Northern Valley HS Independent Daniel Nam
Delon Fuller
Neg
29
30
American Heritage Broward Mason Cheng Summit Mabel Rieger
Wyatt Hatfield
Aff
29
28
Edina Jonah Sher Saratoga Arnav Garg
Chetan Hertzig
Neg
28
29
Millard North Arjun Rishi Strake Jesuit Michael Stuckert
Cyrus Jackson
Neg
28
29
Strake Jesuit Vail Chen Lexington Anthony The
Aryan Jasani
Aff
30
30
American Heritage Broward Mary Abi-Karam Princeton Independent Daniel Rohacs
Mark Kivimaki
Neg
29
29
Prospect Sophia Tian American Heritage Broward Emilin Mathew
Chansey Agler
Neg
29
30
Westlake Miller Roberts Sidwell Independent Sean Wallace Aff BYE Neg FFT
Loyola Suraj Gajula Boise Wency Suo
Nethmin Liyanage
Aff
28
28
Mission San Jose Saranya Singh Lexington Aaron Shao
Ki Radcliffe
Aff
29
28
Bishop's Shea Rueda Iowa City West Jayden Shin
Isabella Nadel
Neg
28
29
Harrison Ali Ahmad Los Altos Ben Freda-Eskenazi
Arianna Nelson
Aff
29
29
San Mateo Yesh Rao Harker Sofia Shah
Spencer Orlowski
Aff
30
29
Bishop's Advay Chandra Lexington Filip Vrancic
Phoenix Pittman
Aff
29
28
Princeton Independent Vedansh Chauhan Sage Max Perin
Breigh Plat
Neg
29
30
Scarsdale Jaden Tepper Cardinal Gibbons Roberto Sosa
Tajaih Robinson
Neg
29
29
Lexington Amy Ma West Des Moines Valley Landon Stull
Stephen Scopa
Aff
28
27
Lexington Aanya Ghosh Millard North Evan Burns
James Stuckert
Aff
29
28
Mission San Jose Sanah Bhardwaj Mountain House Elizabeth Su
Nigel Taylor-Ward
Aff
28
28
Harker Muzzi Khan Proof Dhruv Raghavan
Chris Theis
Aff
28
28
Millard North Nathan Liu Sequoia Alyssa Sawyer
Maya Xia
Neg
29
29
Lexington Vikrant Maan Byram Hills Eleanor Wangensteen
nikita tanguturi
Aff
29
29
Strake Jesuit Jet Sun Lake Highland Prep Prateek Seela
Holden Bukowsky
Aff
29
29
Walt Whitman Elizabeth Yamamoto DTHS Harun Vemulapalli
Chris Castillo
Neg
28
29
Lake Highland Prep Arjun Verma Millard North Ryan Lampman
Anthony Cui
Aff
29
29
Strake Jesuit Diego Arcos Loyola Colum Manning
Patrick Fox
Aff
29
28
Iowa City West Nathan Weimar Princeton Independent Junkai Gong
Wyatt Hatfield
Neg
29
30
Scarsdale David Huang American Heritage Broward Jessica Wong
Chetan Hertzig
Neg
28
29
Sharon Rowan Gray Lexington Jayden Bai
Aryan Jasani
Neg
29
30
American Heritage Broward Spencer Swickle Harrison Annie Chen
Mark Kivimaki
Neg
29
29
OES Gabrielle Kraft Lexington Brett Fortier
Keshav Dandu
Neg
29
29
Scarsdale Olivia Liu Strake Jesuit Evan Proctor
Isabella Nadel
Neg
29
29
Byram Hills Alex Kahn Rosemount Colin Duffy
Phoenix Pittman
Aff
30
28
Iowa City West Spencer Thomas Perry Joey Antonelli
Breigh Plat
Neg
28
28
BASIS Independent Silicon Valley Independent Shreyas Kapavarapu American Heritage Broward Nicholas Randazzo
Tajaih Robinson
Aff
29
29
Lexington Arun Kodumuru Woodrow Wilson Sophie Reeves
Stephen Scopa
Aff
28
28
Scarsdale Bryan Shi Harker Panav Gogte
James Stuckert
Neg
29
29
Carnegie Vanguard Siddhartha Rana Eagan Aerin Engelstad
Nigel Taylor-Ward
Aff
28
29
Strake Jesuit Karan Shah Rosemount Cierra Phillips
Chris Theis
Aff
29
28
Ayala Adam Mimou Strake Jesuit Daniel Lee
Maya Xia
Aff
29
29
Eden Prairie Avik Garg Edina Nikhil Konkimalla
nikita tanguturi
Aff
29
28
Northern Valley HS Independent James Song