Mid America Cup

2021 — NSDA Campus, IA/US
Round 1 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Sam Barlow Eli Leadham Ayala Adam Mimou
Chansey Agler
Neg
29
29
Woodrow Wilson Sophie Reeves Millard North Nathan Liu
Joseph Barquin
Neg
28
28
Cardinal Gibbons Roberto Sosa Mission San Jose Sanah Bhardwaj
Saied Beckford
Aff
30
30
Perry Joey Antonelli Scarsdale Jaden Tepper
Ian Matsuzeski
Neg
29
29
Millard North Ryan Lampman American Heritage Broward Jordan Antevy
Holden Bukowsky
Aff
29
28
Lexington Brett Fortier Loyola Lukas Roybal
Chris Castillo
Aff
29
28
Sidwell Independent Sean Wallace American Heritage Broward Spencer Swickle Aff FFT Neg BYE
Scarsdale Katherine Shi Eden Prairie Avik Garg
Keshav Dandu
Neg
29
29
Princeton Independent Junkai Gong Harker Muzzi Khan
Faizaan Dossani
Aff
29
29
Strath Haven Ava Manaker Strake Jesuit Nathan Wei
Patrick Fox
Neg
29
29
Iowa City West Jayden Shin Lexington Amy Ma
Wyatt Hatfield
Aff
30
29
Lexington Aaron Shao Princeton Independent Vedansh Chauhan
Aryan Jasani
Neg
28
29
Rosemount Cierra Phillips Millard North Arjun Rishi
Mark Kivimaki
Aff
28
28
American Heritage Broward Emilin Mathew Strake Jesuit Karan Shah
Manasi Singh
Aff
30
29
Millard North Jerry Sun American Heritage Broward Mary Abi-Karam
Nethmin Liyanage
Neg
28
29
Harker Panav Gogte BASIS Independent Silicon Valley Independent Shreyas Kapavarapu
T.J. Maher
Neg
29
29
Strake Jesuit Evan Proctor Bishop's Shea Rueda
Lukas Krause
Aff
29
28
Northern Valley HS Independent Daniel Nam Prospect Sophia Tian
Isabella Nadel
Neg
29
30
Eagan Aerin Engelstad Aragon Zayne Abraham
Arianna Nelson
Aff
29
28
Boise Wency Suo Scarsdale Olivia Liu
Spencer Orlowski
Neg
28
28
Loyola Colum Manning American Heritage Broward Prateek Gupta
Phoenix Pittman
Neg
28
30
Strake Jesuit Michael Stuckert Carnegie Vanguard Siddhartha Rana
Breigh Plat
Aff
29
29
Lexington Anthony The Harrison Ali Ahmad
Ben Morbeck
Neg
29
29
Strake Jesuit Justin Wen Loyola Suraj Gajula
Ki Radcliffe
Aff
29
28
Los Altos Ben Freda-Eskenazi American Heritage Broward Mason Cheng
Tajaih Robinson
Aff
29
29
Northern Valley HS Independent James Song Lexington Archit Kumar
Stephen Scopa
Aff
29
29
Harker Sofia Shah Scarsdale David Duan
James Stuckert
Aff
28
28
Rosemount Colin Duffy Sharon Rowan Gray
Nigel Taylor-Ward
Neg
28
28
Hopkins TBD TBD Proof Dhruv Raghavan Aff FFT Neg BYE
Harrison Annie Chen Northland Christian Lilly Broussard
Maya Xia
Aff
29
29
Lake Highland Prep Prateek Seela Lexington Arun Kodumuru
Anthony Cui
Neg
29
29
Saratoga Arnav Garg OES Gabrielle Kraft
Joseph Barquin
Aff
29
28
Harrison Jessie Pein Edina Jonah Sher
Saied Beckford
Aff
30
29
Millard North Evan Burns Strake Jesuit Vail Chen
Chris Theis
Neg
27
27
DTHS Harun Vemulapalli Byram Hills Alex Kahn
Holden Bukowsky
Aff
29
29
Loveless Academic Magnet Program Rhea Rastogi Mission San Jose Saranya Singh
Chris Castillo
Neg
28
28
Sequoia Alyssa Sawyer Scarsdale David Huang
Aryan Jasani
Aff
30
30
Byram Hills Eleanor Wangensteen Strake Jesuit Jet Sun
Keshav Dandu
Neg
28
29
Strake Jesuit Daniel Lee San Mateo Yesh Rao
Patrick Fox
Neg
29
29
Princeton Independent Daniel Rohacs Strake Jesuit Diego Arcos
Spencer Orlowski
Neg
28
29
Westlake Anastasia Keeler Lake Highland Prep Arjun Verma
Mark Kivimaki
Neg
29
29
American Heritage Broward Nicholas Randazzo Lexington Vikrant Maan
Wyatt Hatfield
Aff
29
29
Edina Nikhil Konkimalla Mission San Jose Shrey Raju
Ian Matsuzeski
Neg
29
30
Summit Mabel Rieger Iowa City West Spencer Thomas
Isabella Nadel
Aff
29
28
Mountain House Elizabeth Su Scarsdale Bryan Shi
Phoenix Pittman
Neg
29
29
West Des Moines Valley Landon Stull Iowa City West Nathan Weimar
Breigh Plat
Neg
28
29
Plano Independent Nathan Gong Westlake Miller Roberts
Ben Morbeck
Aff
29
28
American Heritage Broward Jessica Wong Lexington Aanya Ghosh
Tajaih Robinson
Neg
29
29
Lexington Filip Vrancic Walt Whitman Elizabeth Yamamoto
Stephen Scopa
Neg
28
28
Lexington Jayden Bai Harker Neo Alpha
James Stuckert
Aff
29
28
Sage Max Perin Bishop's Advay Chandra
Maya Xia
Aff
29
29