Grapevine Classic

2021 — NSDA Campus, US
Round 5 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Dublin AL JPG JF
Clement Agho-Otoghile
Neg
28
28
Strake Jesuit JWe Interlake DB
Sam Larson
Aff
30
29
Garland LY Isidore Newman EE
Blake Andrews
Aff
30
30
Bridgeland PT Westlake AK
Blake Andrews
Neg
28
28
Dulles JL Plano West VV
Sarah Botsch-McGuinn
Aff
30
29
Strake Jesuit ZD Lexington BF
Grant Brown
Neg
30
30
Marcus JR Westwood PM
Grant Brown
Neg
29
29
Strake Jesuit DA Scarsdale KS
Connor Self
Neg
28
28
Cooper City NR Coppell ER
Holden Bukowsky
Aff
29
28
Coppell HA James Logan SM
jilson Carbajal
Aff
30
29
Lake Highland Prep NP Dr. Phillips AD
Jeong-Wan Choi
Neg
28
29
Plano East JN McNeil SC
Amanda Ciocca
Aff
30
30
Dulles TY Strake Jesuit JS
Sreyaash Das
Aff
30
30
Dulles NJ Strake Jesuit JK
Sreyaash Das
Neg
30
30
Brentwood SR Plano East NG
Jayanne Forrest
Neg
29
30
Newman Smith SJ Harrison JC
Delon Fuller
Aff
30
28
Coppell SK Westlake AC
Shubhang Arashanapalli
Neg
27
29
San Mateo AS Garland DA
Emily Jackson
Aff
30
28
West HS SLC HZ Claudia Taylor Johnson AP
Chasia Jeffries
Neg
29
30
McNeil YM Strake Jesuit NW
Dylan Jones
Neg
28
29
Southlake Carroll SD Dulles RB
Dylan Jones
Aff
29
28
Plano East NK Perry JA
Sam Larson
Neg
29
30
Memorial DX Denton Guyer SB
Truman Le
Aff
29
28
Presentation NR Memorial BD
Truman Le
Neg
28
29
Garland AA Murrah PH
Patrick Li
Neg
26
27
Westlake NB Stephen F Austin EN
T.J. Maher
Neg
28
28
Newman Smith VY Elkins RS
Anandhi Manikantan
Neg
29
29
Westwood AR San Mateo YR
Samantha McLoughlin
Neg
29
29
Westwood BJ Cypress Woods AZ
Samantha McLoughlin
Aff
29
28
McNeil AR Westlake MR
Rodrigo Paramo
Neg
29
29
Carnegie Vanguard LH Harrison JP
Rodrigo Paramo
Neg
28
29
St Agnes EH Strake Jesuit KS
Jack Quisenberry
Neg
29
29
Strake Jesuit DLe William P. Clements AK
Jack Quisenberry
Aff
29
29
Stephen F Austin VG Northland Christian CS
Claudia Ribera
Aff
29
28
West Des Moines Valley MM Brookfield East DJ
Andrew Shaw
Neg
28
28
Midlothian AC Westwood VL
Nicky Smith
Neg
29
30
Lexington JB Plano East AW
James Stuckert
Neg
29
29
Dulles VN Southlake Carroll PK
James Stuckert
Neg
29
29
Strake Jesuit MS Catonsville AT
Favian Sun
Aff
29
29
McNeil AG Lexington AG
Favian Sun
Neg
30
30
Interlake KK Christopher Columbus PC
Navya Tarikere
Aff
30
27
Lake Highland Prep AB Southlake Carroll EP
Micah Thode
Aff
28
28
Bergen County Academies AK Southlake Carroll CC
Micah Thode
Aff
29
28
Westwood AG West Des Moines Valley JS
Becca Traber
Aff
30
29
Evergreen Valley SS Southlake Carroll AS
Mohammad Ullah
Aff
28
28
Memorial SC Northland Christian LB
Megan Wu
Neg
29
30
Cypress Woods CT William P. Clements MM
Margaret Strong
Neg
29
29
Strake Jesuit VC Harrison MB
allison aldridge
Aff
30
29
Coppell EH Round Rock SV
Sarah Botsch-McGuinn
Neg
29
30
Kenston EJ Lexington AR
Holden Bukowsky
Neg
28
28
Loveless Academic Magnet Program RR Christopher Columbus AM
Jeong-Wan Choi
Neg
28
28
Coppell RM Aff BYE