Grapevine Classic

2021 — NSDA Campus, US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Stephen F Austin EN San Mateo AS
Clement Agho-Otoghile
Aff
28.6
28.0
Strake Jesuit JK Kenston EJ
Blake Andrews
Aff
28.9
28.6
Murrah PH Plano East NG
Blake Andrews
Neg
28.0
29.5
Christopher Columbus PC JPG JF
X Braithwaite
Neg
28.0
28.1
Lake Highland Prep AB Cypress Woods AZ
Austin Broussard
Aff
28.0
27.0
Southlake Carroll CC Strake Jesuit MS
Grant Brown
Neg
28.6
28.9
Dulles JL Cooper City NR
Grant Brown
Neg
28.7
28.9
Strake Jesuit VC Newman Smith SJ
Holden Bukowsky
Aff
28.7
27.9
West Des Moines Valley JS Coppell HA
Holden Bukowsky
Aff
27.2
27.5
Plano West VV Garland AA
jilson Carbajal
Aff
29.5
29.0
Brookfield East DJ Northland Christian LB
Chris Castillo
Neg
28.6
28.7
McNeil AG Evergreen Valley SS
Amanda Ciocca
Neg
29.6
29.8
Strake Jesuit NW Westwood PM
Sreyaash Das
Neg
29.9
30.0
West Des Moines Valley MM Southlake Carroll PK
Sreyaash Das
Neg
28.9
30.0
Westwood AR Claudia Taylor Johnson AP
Jayanne Forrest
Aff
29.2
29.0
James Logan SM Plano East JN
Delon Fuller
Neg
28.8
29.7
Lexington JB Dulles VN
Joseph Georges
Aff
29.2
29.1
Westlake NB Garland DA
Wyatt Hatfield
Aff
28.5
28.4
Memorial BD Dulles RB
Devin Hernandez
Aff
29.0
28.9
McNeil SC Stephen F Austin VG
Emily Jackson
Aff
29.2
28.8
Interlake KK Bergen County Academies AK
Chasia Jeffries
Neg
28.7
28.9
Cypress Woods CT Brentwood SR
Chasia Jeffries
Neg
28.0
29.2
Strake Jesuit KS Plano East AW
Dylan Jones
Neg
29.6
29.7
Westlake MR Isidore Newman EE
Dylan Jones
Neg
28.4
28.6
Coppell RM Christopher Columbus AM
Rose Larson
Neg
27.3
27.6
Perry JA Memorial SC
Truman Le
Neg
28.8
28.9
Catonsville AT McNeil AR
Truman Le
Aff
28.5
28.4
Strake Jesuit DA San Mateo YR
T.J. Maher
Neg
29.4
29.5
Westwood AG William P. Clements AK
Samantha McLoughlin
Neg
28.8
28.9
Westwood VL Memorial DX
Samantha McLoughlin
Neg
28.5
29.0
Coppell SK Dr. Phillips AD
Javier Hernandez
Neg
27.4
28.5
Dulles TY Bridgeland PT
Jack Quisenberry
Aff
29.1
28.5
Midlothian AC Southlake Carroll AS
Jack Quisenberry
Neg
27.8
28.4
Westwood BJ Elkins RS
Claudia Ribera
Aff
28.9
28.6
Presentation NR Coppell ER
DavÍ­d Salazar
Aff
29.4
29.0
Carnegie Vanguard LH Alexandra Coulter
Connor Self
Aff
28.9
29.0
Strake Jesuit JS West HS SLC HZ
Andrew Shaw
Aff
28.1
28.0
Northland Christian CS Westlake AK
Nicky Smith
Neg
28.0
30.0
Strake Jesuit JWe St Agnes EH
Margaret Strong
Neg
29.5
29.6
Southlake Carroll EP Coppell EH
Margaret Strong
Aff
29.5
29.3
Dulles NJ Scarsdale KS
James Stuckert
Neg
28.8
29.2
McNeil YM Loveless Academic Magnet Program RR
Favian Sun
Aff
28.4
28.3
Denton Guyer SB Strake Jesuit ZD
Favian Sun
Neg
29.5
30.0
Lexington AR Interlake DB
Navya Tarikere
Neg
28.0
29.0
William P. Clements MM Southlake Carroll SD
Micah Thode
Neg
28.5
29.0
Harrison MB Lake Highland Prep NP
Andrew Torrez
Aff
29.0
28.5
Dublin AL Plano East NK
Pranav Vijayan
Neg
28.0
29.0
Harrison JC Lexington AG
Annie Wang
Neg
28.2
28.7
Marcus JR Lexington BF
Megan Wu
Neg
29.2
29.5
Harrison JP Newman Smith VY
Harry Yu
Aff
29.2
27.8
Strake Jesuit DLe Garland LY
allison aldridge
Neg
29.6
29.8
Round Rock SV Neg BYE