Grapevine Classic

2021 — NSDA Campus, US
Round 3 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Bergen County Academies AK Perry JA
Blake Andrews
Neg
29
30
Dr. Phillips AD James Logan SM
Shubhang Arashanapalli
Neg
28
29
Brentwood SR Cypress Woods AT Aff BYE Neg FFT
Lexington BF Dulles NJ
Austin Broussard
Aff
30
29
Lexington AG Presentation NR
Grant Brown
Neg
29
30
Strake Jesuit ZD West Des Moines Valley MM
Holden Bukowsky
Aff
30
28
Garland AA William P. Clements MM
Truman Le
Neg
28
28
San Mateo YR Strake Jesuit VC
Jeong-Wan Choi
Aff
29
29
Garland LY Midlothian AC
Amanda Ciocca
Aff
30
29
Scarsdale KS Denton Guyer SB
Javier Hernandez
Neg
29
29
Northland Christian LB West Des Moines Valley JS
Wyatt Hatfield
Aff
30
29
Coppell HA Strake Jesuit NW
Delon Fuller
Neg
29
28
San Mateo AS Lexington AR
Joseph Georges
Neg
29
29
Plano East NK McNeil AG
Devin Hernandez
Neg
28
29
Newman Smith VY Coppell SK
Emily Jackson
Aff
27
27
Claudia Taylor Johnson AP Harrison MB
Micah Thode
Aff
29
29
Southlake Carroll SD Interlake KK
Chris Castillo
Aff
29
28
Coppell EH Lake Highland Prep AB
Andrew Torrez
Neg
28
29
Dulles VN Westlake MR
T.J. Maher
Aff
29
29
Southlake Carroll PK Cypress Woods CT
Vandan Patel
Aff
29
28
St Agnes EH Strake Jesuit DA
Samantha McLoughlin
Neg
29
29
Coppell ER Westwood AR
Nicky Smith
Neg
28
29
Isidore Newman EE Harrison JC
Claudia Ribera
Aff
29
28
Memorial DX Strake Jesuit DLe
Connor Self
Neg
28
29
William P. Clements AK Dulles TY
Andrew Shaw
Neg
29
30
Westwood PM Dublin AL
Rodrigo Paramo
Aff
29
28
West HS SLC HZ Brookfield East DJ
James Stuckert
Aff
29
29
Cypress Woods AZ Strake Jesuit KS
Favian Sun
Neg
28
30
Interlake DB Southlake Carroll EP
Claudia Ribera
Neg
29
29
Plano East AW Catonsville AT
Chris Castillo
Aff
29
29
Strake Jesuit MS Harrison JP
allison aldridge
Aff
30
29
Evergreen Valley SS Westwood BJ
Blake Andrews
Aff
30
30
Newman Smith SJ Stephen F Austin EN
X Braithwaite
Aff
28
28
Cooper City NR Coppell RM
Becca Traber
Aff
29
28
Plano East JN Murrah PH
Holden Bukowsky
Aff
29
27
McNeil AR Dulles JL
Amanda Ciocca
Aff
30
29
Dulles RB McNeil SC
Annie Wang
Aff
29
28
Lake Highland Prep NP Christopher Columbus PC
Delon Fuller
Aff
29
28
Loveless Academic Magnet Program RR Plano West VV
Joseph Georges
Aff
29
28
JPG JF Strake Jesuit JK
Devin Hernandez
Neg
28
29
Garland DA McNeil YM
Chasia Jeffries
Neg
26
29
Southlake Carroll AS Carnegie Vanguard LH
Truman Le
Aff
28
28
Christopher Columbus AM Memorial BD
T.J. Maher
Neg
28
29
Memorial SC Strake Jesuit JS
Samantha McLoughlin
Neg
29
29
Westlake AK Westwood VL
Becca Traber
Neg
29
29
Kenston EJ Westlake NB
Connor Self
Aff
28
28
Stephen F Austin VG Southlake Carroll CC
Margaret Strong
Neg
29
29
Plano East NG Westwood AG
James Stuckert
Neg
29
29
Elkins RS Lexington JB
Favian Sun
Neg
28
29
Round Rock SV Northland Christian CS
Chansey Agler
Neg
28
28
Bridgeland PT Marcus JR
Micah Thode
Neg
28
30
Westlake AC Strake Jesuit JWe
allison aldridge
Neg
29
29
Lake Highland Prep IK Aff BYE