Grapevine Classic

2021 — NSDA Campus, US
Round 2 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Cypress Woods AT Harrison JP
Clement Agho-Otoghile
Neg
28
29
Lexington AR Plano East NK
Blake Andrews
Neg
29
29
Westlake AC Strake Jesuit NW
Austin Broussard
Neg
28
30
West Des Moines Valley SJ McNeil AR Aff FFT Neg BYE
Marcus JR Coppell SK
Holden Bukowsky
Aff
29
27
Garland AA Dulles TY
Grant Chmielewski
Neg
28
30
Strake Jesuit KS Plano East JN
Sreyaash Das
Aff
30
30
Cooper City NR Westlake AK
Jayanne Forrest
Neg
29
29
Strake Jesuit ZD Kenston EJ
Delon Fuller
Aff
30
27
Plano East AW Westlake NB
Joseph Georges
Aff
30
30
Interlake KK Coppell HA
Jyleesa Hampton
Neg
29
29
Dulles VN Stephen F Austin EN
Wyatt Hatfield
Aff
30
29
Westwood AG McNeil SC
Chris Castillo
Aff
29
28
Midlothian AC Lake Highland Prep IK
Javier Hernandez
Aff
29
29
Dulles RB McNeil YM
Emily Jackson
Aff
29
29
JPG JF Strake Jesuit DLe
Favian Sun
Neg
28
30
Garland LY Southlake Carroll PK
Sam Larson
Aff
29
29
Lake Highland Prep NP Dulles JL
Samantha McLoughlin
Neg
28
28
Christopher Columbus AM Cypress Woods AZ
Vandan Patel
Neg
28
28
William P. Clements MM Denton Guyer SB
Jack Quisenberry
Neg
28
28
Presentation NR Southlake Carroll SD
Claudia Ribera
Aff
29
29
West Des Moines Valley JS Strake Jesuit VC
Connor Self
Neg
28
29
Strake Jesuit JWe Loveless Academic Magnet Program RR
Andrew Shaw
Aff
29
28
West HS SLC HZ Dr. Phillips AD
Nicky Smith
Aff
30
30
Memorial SC Lake Highland Prep AB
James Stuckert
Aff
29
29
Strake Jesuit JS Christopher Columbus PC
Devin Hernandez
Aff
30
28
Garland DA Perry JA
Grant Brown
Neg
28
29
Newman Smith VY Coppell ER
Pranav Vijayan
Neg
28
28
Brentwood SR West Des Moines Valley MM
allison aldridge
Neg
29
29
Westwood AR Harrison JC
Blake Andrews
Aff
29
28
Memorial DX Plano East NG
Austin Broussard
Aff
29
29
Westwood BJ Scarsdale KS
Grant Brown
Neg
28
29
Bridgeland PT Coppell RM
Holden Bukowsky
Aff
29
28
Elkins RS James Logan SM
Grant Chmielewski
Aff
27
26
Strake Jesuit MS Southlake Carroll EP
Sreyaash Das
Aff
30
30
Interlake DB Westlake MR
Jayanne Forrest
Neg
29
29
Claudia Taylor Johnson AP Evergreen Valley SS
Delon Fuller
Aff
30
26
Harrison MB Isidore Newman EE
Jyleesa Hampton
Aff
29
29
Brookfield East DJ Murrah PH
Wyatt Hatfield
Aff
30
27
Cypress Woods CT William P. Clements AK
Devin Hernandez
Neg
28
29
Southlake Carroll CC Newman Smith SJ
Chris Castillo
Aff
29
28
Stephen F Austin VG Round Rock SV
Sam Larson
Aff
28
28
Lexington BF Westwood PM
Samantha McLoughlin
Aff
29
29
Dublin AL St Agnes EH
Vandan Patel
Neg
28
29
Southlake Carroll AS Lexington JB
DavÍ­d Salazar
Neg
29
30
Catonsville AT San Mateo AS
Claudia Ribera
Aff
28
28
San Mateo YR Strake Jesuit JK
Connor Self
Aff
30
29
Dulles NJ Northland Christian CS
Andrew Shaw
Aff
29
28
Westwood VL Carnegie Vanguard LH
James Stuckert
Aff
28
28
Memorial BD Bergen County Academies AK
Favian Sun
Neg
29
29
Lexington AG Strake Jesuit DA
Becca Traber
Neg
28
28
Coppell EH Plano West VV
Pranav Vijayan
Aff
28
28
McNeil AG Northland Christian LB
allison aldridge
Neg
29
30