Grapevine Classic

2021 — NSDA Campus, US
Round 1 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Evergreen Valley SS Christopher Columbus AM
Aaron Timmons
Aff
30
28
Isidore Newman EE Lexington AR
Chansey Agler
Aff
29
28
Westwood PM Garland AA
Blake Andrews
Aff
29
28
Lexington JB Strake Jesuit JWe
Samantha McLoughlin
Aff
29
29
Coppell ER Stephen F Austin VG
Sarah Botsch-McGuinn
Aff
29
29
James Logan SM Claudia Taylor Johnson AP
X Braithwaite
Neg
28
29
Loveless Academic Magnet Program RR West HS SLC HZ
Austin Broussard
Neg
28
28
Southlake Carroll PK Westwood AG
Grant Brown
Aff
29
29
San Mateo AS McNeil AG
Holden Bukowsky
Neg
27
28
Coppell SK West Des Moines Valley JS
jilson Carbajal
Neg
26
28
Coppell RM Lexington AG
Chris Castillo
Neg
28
28
Perry JA San Mateo YR
Grant Chmielewski
Neg
27
28
Lake Highland Prep AB Cypress Woods AT
Jeong-Wan Choi
Aff
29
28
Strake Jesuit DA Newman Smith VY
Sreyaash Das
Aff
30
30
Murrah PH Cypress Woods CT
Brennan Dufrene
Neg
26
27
Westlake MR Dulles RB
Andrew Torrez
Aff
28
28
Westlake AK Harrison MB
Delon Fuller
Neg
28
28
Round Rock SV Dublin AL
Christopher Gearing
Neg
29
29
Carnegie Vanguard LH Elkins RS
Joseph Georges
Aff
29
29
Northland Christian CS Bridgeland PT
Wyatt Hatfield
Neg
28
30
Strake Jesuit DLe Brentwood SR
Devin Hernandez
Aff
29
28
Stephen F Austin EN Catonsville AT
Javier Hernandez
Neg
28
29
Plano East NG Strake Jesuit MS
Irene Hwang
Aff
28
27
Kenston EJ Midlothian AC
Emily Jackson
Neg
24
28
Dulles JL Westlake AC
Chasia Jeffries
Neg
28
29
McNeil AR Plano East AW
Favian Sun
Neg
28
30
Southlake Carroll EP Cooper City NR
Sam Larson
Aff
29
29
Bergen County Academies AK Brookfield East DJ
Truman Le
Neg
28
28
Dulles TY West Des Moines Valley SJ
T.J. Maher
Aff
29
29
Strake Jesuit VC Presentation NR
Dylan Jones
Aff
29
29
Lake Highland Prep IK Strake Jesuit JS
John Fruge
Neg
27
28
Plano West VV Lexington BF
Jenn Melin
Neg
29
29
William P. Clements AK Lake Highland Prep NP
Rodrigo Paramo
Aff
29
28
Denton Guyer SB Westwood VL
Vandan Patel
Aff
29
29
Southlake Carroll SD Memorial DX
Jack Quisenberry
Neg
29
29
Harrison JP Strake Jesuit ZD
Demarcus Powell
Neg
29
29
Plano East NK Southlake Carroll AS
Claudia Ribera
Neg
28
29
Christopher Columbus PC Memorial SC
Connor Self
Neg
29
30
Dr. Phillips AD Dulles VN
Andrew Shaw
Neg
28
29
McNeil SC Coppell EH
Nicky Smith
Aff
29
29
McNeil YM Westwood AR
James Stuckert
Neg
29
29
Plano East JN Memorial BD
DavÍ­d Salazar
Neg
29
30
Scarsdale KS Southlake Carroll CC
Jayanne Forrest
Aff
29
29
Northland Christian LB Garland LY
Micah Thode
Neg
28
29
Strake Jesuit NW Westwood BJ
Becca Traber
Neg
29
29
Newman Smith SJ Interlake DB
Mohammad Ullah
Neg
28
28
Cypress Woods AZ JPG JF
Ramakoti Vaddula
Aff
26
25
St Agnes EH Garland DA
Pranav Vijayan
Aff
29
28
Westlake NB Strake Jesuit KS
Stephan Voudris
Neg
27
30
Coppell HA Dulles NJ
Annie Wang
Neg
28
29
West Des Moines Valley MM William P. Clements MM
Megan Wu
Aff
29
28
Harrison JC Interlake KK
Harry Yu
Aff
28
28
Strake Jesuit JK Marcus JR
allison aldridge
Neg
29
29