Yale University Invitational 2021

2021 — NSDA Campus, US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Harrison EM Charlotte Country Day AC
Clement Agho-Otoghile
Aff
29
28
Evergreen Valley SS Mountain View EN
Aphe Astrachan
Aff
30
30
Lovejoy JV Dublin AL
Dayanand Bhojak
Neg
28
29
West Des Moines Valley JS Monta Vista RD
Grant Brown
Neg
29
29
Lexington AMa Lake Highland Prep YA
Curtis Chang
Neg
28
28
Scarsdale BS American Heritage Broward EM
Grant Chmielewski
Neg
29
29
Strake Jesuit DA Syosset LG
Andrea Chow
Neg
28
29
Mission San Jose SB Millburn WW
Mariana Colicchio
Aff
30
29
Randolph JP Princeton ND
Anthony Cui
Neg
28
29
Sharon RG Princeton ML
Keshav Dandu
Neg
28
29
West Des Moines Valley RT Stuyvesant MZ
Abhilash Datti
Neg
29
29
King CP Claudia Taylor Johnson AP
Cyprian Dumas
Neg
29
29
Milton AT Unionville PW
Henry Eberhart
Aff
29
29
Westford AW Lake Highland Prep PS
Fabrice Etienne
Neg
29
29
Scarsdale JT Strake Jesuit VM
Bennett Fees
Neg
29
29
American Heritage Broward JA Princeton CB
Nathan Frenkel
Neg
29
29
Lexington VM Sam Barlow EL
Luke Gastelu
Aff
29
29
Thomas Jefferson HSST AP La Salle TP
Chianli Hang
Aff
28
28
Holy Trinity Episcopal BL Hunter AI
Saied Beckford
Aff
30
30
Byram Hills SH Princeton VC
David Herrera
Neg
29
29
Peachtree Ridge RL Pittsburgh Central Catholic EF
Aimee Hirten
Neg
29
30
American Heritage Broward SS Colonial Forge SR
Devin Jiang
Aff
30
30
Lake Highland Prep AV Montville SH
Animesh Joshi
Aff
29
29
Bronx Science TB James Logan SM
Ildar Khabibrakhmanovk
Neg
28
29
Harrison JC Needham LF
Mark Kivimaki
Neg
28
28
West Des Moines Valley MM Needham TL
Victor Chen
Aff
28
28
Academy Of Classical Christian Studies JM Hunter AL
Rohit Lakshman
Aff
28
28
Scarsdale OL Charlotte Latin EL
Andrew Lee
Aff
29
29
Ardrey Kell SG King AT
Patrick Li
Aff
29
28
Millburn AX BASIS Peoria PY
Nethmin Liyanage
Neg
29
30
Mission San Jose SR Memorial DX
T.J. Maher
Neg
30
30
Summit MR Syosset BL
Ezekiel Matous
Aff
30
28
Loveless Academic Magnet Program RR American Heritage Broward NR
David McGinnis
Aff
28
27
Village RB Roeper RL
Parth Misra
Aff
29
28
Park City NL Lexington JB
Anand Rao
Neg
29
30
Chaminade ZS West Des Moines Valley CK
Jacob Nails
Aff
28
28
American Heritage Broward MC Ridge SN
Amulya Natchukuri
Aff
29
29
Byram Hills AK Clover Hill MM
Aaron Pottinger
Aff
29
29
Millburn EC Ridge VS
Temitope Ogundare
Neg
28
29
Ardrey Kell SA Oak Grove AA
Simran Patel
Neg
29
30
Edgemont Junior-Senior AJ Lexington AR
Allison Aldridge
Neg
28
29
Acton-Boxborough AM Flintridge Prep TV
Jim Gray
Neg
28
29
Randolph CC Charlotte Latin AP
Reid Pinckard
Neg
28
29
Durham BG Lexington FM
Ken Rieger
Aff
28
28
Bronx Science NK Harrison TB
Amelia Ritenour
Aff
29
28
Lexington CH Syosset ML
Tajaih Robinson
Aff
30
29
Unionville AS Pennsbury EH
Naomi Robles
Aff
29
28
Catonsville AT Lincoln JR
Arshita Sandhiparthi
Neg
30
30
Princeton JG Holy Ghost Prep MM
Owen Sayre
Aff
29
28
Scripps Ranch AS McDowell JJ
Stephen Scopa
Aff
29
28
Strake Jesuit JW Olympia BO
Matthew Slencsak
Aff
30
30
Brophy SA Millburn ST
Justin Smith
Neg
29
30
Edgemont Junior-Senior AA Hoover SL
Aeryn Smith
Aff
29
29
Millburn BW Solebury LN
Abishek Stanley
Neg
28
28
Memorial BD Montville RP
Favian Sun
Aff
30
29
Montville NP Monta Vista KR
Anthony Survance
Neg
28
29
Hunter AH Montville AA
Praphulla Suryawanshi
Neg
28
28
Millburn AK Lexington AG
Conal Thomas-McGinnis
Neg
28
28
West Des Moines Valley SJ North Mecklenburg PM
Neville Tom
Neg
29
29
Pennsbury GB Dr. Phillips AD
Eshwar Mohan
Neg
28
28
Harrison MB Byram Hills EW
Calvin Tyler
Aff
29
29
Bronx Science IP Lake Nona BJ
Rajesh Panda
Neg
29
29
Acton-Boxborough AK Dulles TY
Mitch Barry
Neg
29
30
Strake Jesuit HZ Lexington AK
Ben Waldman
Neg
28
29
Westford AP Montville AM
Marc Hankin
Neg
29
29
Walt Whitman EY Stuyvesant LC
Annie Wang
Neg
28
28
Ridge DJ Bronx Science KH
Sarah Nicoll
Aff
29
28
Strake Jesuit MS Olympia OE
Tyler Wood
Neg
29
29
Brophy CC Strake Jesuit NW
Eric Tang
Neg
28
28
Unionville MG Aff BYE