Yale University Invitational 2021

2021 — NSDA Campus, US
Round 3 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Harrison TB Bronx Science TB
Clement Agho-Otoghile
Aff
29
28
Claudia Taylor Johnson AP Mission San Jose SR
Mariana Colicchio
Neg
30
30
Strake Jesuit NW Bronx Science NK
Elias Altman
Neg
30
30
Ridge VS Sharon RG
Aphe Astrachan
Neg
26
30
Lake Highland Prep YA Durham BG
Andrew Lee
Aff
29
28
Stuyvesant LC West Des Moines Valley SJ
Allison Aldridge
Neg
29
29
Hunter AI Randolph JP
Curtis Chang
Aff
28
28
James Logan SM Westford AW
Victor Chen
Neg
28
29
Millburn ST Edgemont Junior-Senior AJ
Grant Brown
Neg
29
29
Clover Hill MM Ridge DJ
Balamurugan Saravanan
Aff
29
29
BASIS Peoria PY Harrison MB
Andrea Chow
Aff
29
28
Pennsbury EH Hunter AH
Cyprian Dumas
Aff
29
29
Lake Highland Prep PS Milton AT
Anthony Cui
Neg
29
29
Dulles TY Strake Jesuit JW
Keshav Dandu
Neg
20
30
Lexington AK Memorial BD
Abhilash Datti
Neg
28
28
Syosset LG Millburn AX
Zac Davis
Neg
28
30
Charlotte Latin AP Loveless Academic Magnet Program RR
Devin Jiang
Neg
29
30
Lincoln JR Mission San Jose SB
Henry Eberhart
Aff
25
29
La Salle TP Strake Jesuit HZ
Parth Misra
Neg
28
29
Lexington JB Catonsville AT
Bennett Fees
Aff
29
29
Ridge SN Unionville AS
Nathan Frenkel
Neg
29
29
Montville AA West Des Moines Valley MM
Luke Gastelu
Neg
29
29
Byram Hills EW Millburn EC
Chianli Hang
Aff
28
28
Olympia BO Acton-Boxborough AM
Arshita Sandhiparthi
Aff
30
30
Memorial DX Scripps Ranch AS
Wyatt Hatfield
Aff
30
30
Princeton CB Scarsdale OL
David Herrera
Aff
29
29
Colonial Forge SR Byram Hills SH
Amy Nyberg
Aff
29
29
Montville AM Lexington VM
Animesh Joshi
Neg
28
29
Mountain View EN Westford AP
Ildar Khabibrakhmanovk
Aff
29
28
Charlotte Country Day AC Village RB
Mark Kivimaki
Neg
28
29
West Des Moines Valley CK Byram Hills AK
Rohit Lakshman
Neg
29
29
North Mecklenburg PM Academy Of Classical Christian Studies JM
Saied Beckford
Aff
30
30
Syosset ML Lovejoy JV
Josh Li
Aff
29
29
Charlotte Latin EL American Heritage Broward JA
Patrick Li
Neg
28
29
Bronx Science KH Montville NP
Nethmin Liyanage
Neg
28
28
Princeton ND Scarsdale BS
T.J. Maher
Neg
30
30
Hunter AL Acton-Boxborough AK
Ezekiel Matous
Neg
27
28
American Heritage Broward EM Park City NL
David McGinnis
Neg
29
28
Lexington FM King CP
Daniel Miller
Neg
28
29
Solebury LN Randolph CC
Ashish Mittal
Neg
28
28
Sam Barlow EL West Des Moines Valley RT
Eshwar Mohan
Neg
28
29
Dr. Phillips AD Peachtree Ridge RL
Jacob Nails
Neg
29
29
Strake Jesuit VM West Des Moines Valley JS
Ananya Natchukuri
Aff
29
29
Stuyvesant MZ Holy Trinity Episcopal BL
Amulya Natchukuri
Aff
28
28
Olympia OE Pennsbury GB
Justin Smith
Aff
28
28
Syosset BL Unionville MG
Joshua Philip
Aff
28
28
McDowell JJ Brophy SA
Kate Phillippo
Aff
29
28
Needham LF Princeton JG
Reid Pinckard
Neg
29
30
King AT Bronx Science IP
Sophia Ploucha
Aff
29
29
Montville SH Evergreen Valley SS
Anand Rao
Neg
29
29
Roeper RL Millburn AK
Naomi Robles
Aff
29
28
Montville RP Ardrey Kell SG
Jesse Lerman
Aff
29
28
Unionville PW Lexington CH
Amelia Ritenour
Neg
29
29
Lake Nona BJ Lake Highland Prep AV
Tajaih Robinson
Neg
29
30
Millburn WW Strake Jesuit DA
Stephen Scopa
Neg
28
28
Princeton VC Thomas Jefferson HSST AP
Matthew Slencsak
Aff
29
29
Needham TL Harrison JC
Aeryn Smith
Neg
28
28
Holy Ghost Prep MM American Heritage Broward MC
Favian Sun
Neg
28
29
Monta Vista RD Summit MR
Praphulla Suryawanshi
Aff
30
29
Monta Vista KR Scarsdale JT
Eric Tang
Neg
29
29
Princeton ML Lexington AMa
Conal Thomas-McGinnis
Aff
29
28
American Heritage Broward NR Edgemont Junior-Senior AA
Neville Tom
Aff
29
28
Flintridge Prep TV Walt Whitman EY
Nathaniel Tran
Neg
29
29
Lexington AG Ardrey Kell SA
Calvin Tyler
Aff
29
28
Hoover SL Millburn BW
Carolyn Vicari
Aff
28
28
Lexington AR Strake Jesuit MS
Ben Waldman
Neg
28
29
Pittsburgh Central Catholic EF American Heritage Broward SS
Annie Wang
Neg
28
30
Oak Grove AA Chaminade ZS
Christine Anthony
Neg
28
29
Dublin AL Harrison EM
Symone Whalin
Neg
28
29
Brophy CC Neg BYE