Yale University Invitational 2021

2021 — NSDA Campus, US
Round 2 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Pittsburgh Central Catholic EF Harrison TB
Elias Altman
Aff
29
29
West Des Moines Valley RT Brophy SA
Allison Aldridge
Aff
29
28
Princeton ND Millburn AX
Symone Whalin
Neg
29
29
Montville AM Olympia BO
Christian Brown
Neg
28
29
Stuyvesant MZ Strake Jesuit HZ
Curtis Chang
Aff
29
28
American Heritage Broward MC Acton-Boxborough AM
Andrew Chin
Neg
29
29
Millburn BW American Heritage Broward SS
Grant Chmielewski
Neg
28
29
Randolph CC Sam Barlow EL
Owen Sayre
Neg
28
29
Strake Jesuit NW Walt Whitman EY
Mariana Colicchio
Neg
30
30
Lexington FM Stuyvesant LC
Devin Jiang
Neg
29
29
Olympia OE Syosset LG
Eric Tang
Neg
28
29
Princeton VC Lincoln JR
Abhilash Datti
Neg
28
28
Unionville AS Lexington AK
Keshav Dandu
Neg
29
29
West Des Moines Valley SJ Harrison EM
Justin Smith
Aff
30
30
Millburn AK Chaminade ZS
Eric Endsley
Aff
29
28
Charlotte Latin EL BASIS Peoria PY
Amelia Ritenour
Neg
29
30
Lexington CH West Des Moines Valley CK
Bennett Fees
Aff
29
29
Monta Vista RD Edgemont Junior-Senior AA
Nathan Frenkel
Aff
30
29
McDowell JJ West Des Moines Valley JS
Clement Agho-Otoghile
Neg
28
28
Syosset ML Oak Grove AA
Jake Vigeant
Aff
29
28
James Logan AB Princeton ML
Wyatt Hatfield
Neg
29
30
Summit MR Bronx Science IP
Pothiraj Selvaraj
Aff
27
25
Hunter AH Memorial BD
David Herrera
Neg
29
29
Mission San Jose SR Lexington AG
Animesh Joshi
Aff
29
29
James Logan RS Acton-Boxborough AK
Ildar Khabibrakhmanovk
Neg
28
29
Monta Vista KR Byram Hills AK
Amy Nyberg
Aff
30
29
Strake Jesuit MS Bronx Science NK
Rohit Lakshman
Neg
29
29
James Logan SM Millburn WW
Andrew Lee
Neg
28
28
Westford AW Byram Hills EW
Richard Li
Neg
29
29
Park City NL American Heritage Broward JA
Amulya Natchukuri
Aff
29
29
Ridge DJ La Salle TP
Xiaohong Dan
Neg
28
28
King AT Dulles TY
T.J. Maher
Neg
29
30
Holy Ghost Prep MM Needham TL
Anandhi Manikantan
Aff
28
27
Holy Trinity Episcopal BL Charlotte Country Day AC
Chitralekha Dhamija
Aff
28
28
Scarsdale JT Needham LF
David McGinnis
Neg
27
27
Edgemont Junior-Senior AJ Catonsville AT
Parth Misra
Neg
30
30
Claudia Taylor Johnson AP Lake Highland Prep YA
Eshwar Mohan
Aff
29
29
Loveless Academic Magnet Program RR Hunter AI
Abby Morris
Neg
29
29
Mountain View EN Ridge VS
Jacob Nails
Aff
29
28
American Heritage Broward EM Harrison JC
Ananya Natchukuri
Aff
30
29
Hoover SL Scripps Ranch AS
Scott Klein
Neg
28
28
Pennsbury GB Lexington AR
Temitope Ogundare
Neg
28
29
Montville AA Westford AP
Nikos Papageorgiou
Neg
28
29
Montville NP Lexington AMa
Fabrice Etienne
Neg
28
28
Flintridge Prep TV Unionville MG
Abby Henry
Aff
28
26
Brophy CC Durham BG
Kate Phillippo
Neg
28
28
Dublin AL Hunter AL
Nitin Rastogi
Neg
28
28
Pennsbury EH Princeton JG
Aaron Pottinger
Neg
29
29
Scarsdale OL Lovejoy JV
Anand Rao
Neg
29
30
Princeton CB Montville RP
Alex Rivera
Neg
28
29
Strake Jesuit VM Milton AT
Tajaih Robinson
Aff
30
29
Lake Nona BJ Byram Hills SH
Remington Roy
Neg
28
29
Charlotte Latin AP Thomas Jefferson HSST AP
Conal Thomas-McGinnis
Neg
29
29
Strake Jesuit JW West Des Moines Valley MM
Stephen Scopa
Aff
28
28
James Logan ZW Ardrey Kell SG
Jude Sims-Barber
Neg
27
28
Colonial Forge SR Village RB
Aeryn Smith
Aff
29
29
North Mecklenburg PM Scarsdale BS
Abishek Stanley
Aff
28
28
American Heritage Broward NR Ridge SN
Favian Sun
Aff
28
29
Montville SH Bronx Science TB
Anthony Survance
Aff
28
26
Millburn EC Randolph JP
Praphulla Suryawanshi
Aff
29
28
Harrison MB Lake Highland Prep AV
Katy Stenner
Aff
29
29
Dr. Phillips AD Memorial DX
Arshita Sandhiparthi
Neg
30
30
Lexington VM Bronx Science KH
Neville Tom
Aff
29
29
Syosset BL Academy Of Classical Christian Studies JM
Ashish Tripathi
Neg
29
30
Millburn ST Mission San Jose SB Aff FFT Neg BYE
Lexington JB King CP
Ben Waldman
Aff
29
28
Roeper RL Clover Hill MM
Mitch Barry
Aff
29
29
Lake Highland Prep PS Ardrey Kell SA
Annie Wang
Aff
29
28
Peachtree Ridge RL Sharon RG
Dylan Jones
Neg
27
28
Strake Jesuit DA Evergreen Valley SS
Tyler Wood
Aff
29
29
Solebury LN Unionville PW
lila lavender
Neg
28
29