Yale University Invitational 2021

2021 — NSDA Campus, US
Round 1 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
West Des Moines Valley CK Brophy CC
Allison Aldridge
Aff
26
28
Princeton JG Lexington CH
Elias Altman
Neg
29
30
Syosset LG Westford AW
Nethmin Liyanage
Aff
29
28
Unionville PW Millburn EC
Aphe Astrachan
Aff
28
28
Scripps Ranch AS Strake Jesuit DA
Curtis Chang
Aff
29
29
American Heritage Broward SS Pennsbury EH
Andrew Chin
Neg
28
28
American Heritage Broward JA McDowell JJ
Conal Thomas-McGinnis
Aff
28
28
Randolph JP Peachtree Ridge RL
Dinesh Chopra
Aff
28
28
Academy Of Classical Christian Studies JM Mountain View EN
Mariana Colicchio
Aff
30
29
Byram Hills SH Dr. Phillips AD
Keshav Dandu
Aff
29
29
King CP Pennsbury GB
Abhilash Datti
Aff
28
28
Milton AT Randolph CC
Zac Davis
Aff
28
27
Bronx Science TB West Des Moines Valley SJ
T.J. Maher
Neg
28
29
Needham TL Loveless Academic Magnet Program RR
Eric Endsley
Neg
28
28
Millburn WW Mission San Jose SR
Fabrice Etienne
Neg
28
29
Hunter AL Princeton CB
Joshua Philip
Neg
28
29
Stuyvesant LC Hoover SL
Nathan Frenkel
Aff
29
28
Walt Whitman EY American Heritage Broward MC
Luke Gastelu
Neg
29
29
Bronx Science NK Lexington FM
Kirstin Gray
Neg
28
29
Memorial BD James Logan SM
Wyatt Hatfield
Aff
29
29
BASIS Peoria PY Mission San Jose SS Aff BYE Neg FFT
Ridge SN Millburn AK
Devin Jiang
Aff
29
29
Hunter AI Strake Jesuit VM
Animesh Joshi
Neg
29
29
Evergreen Valley SS Millburn BW
Ildar Khabibrakhmanovk
Aff
29
28
Clover Hill MM Claudia Taylor Johnson AP
Symone Whalin
Neg
29
29
Thomas Jefferson HSST AP West Des Moines Valley RT
Rohit Lakshman
Neg
29
29
Oak Grove AA Lexington JB
Andrew Lee
Neg
28
29
Mission San Jose SB Colonial Forge SR
Christian Brown
Neg
28
29
Sharon RG Charlotte Latin EL
Alex Rivera
Neg
28
28
Catonsville AT Monta Vista KR
Richard Li
Aff
29
29
Brophy SA Princeton ND
Remington Roy
Neg
29
29
Princeton ML Roeper RL
Vandan Patel
Aff
29
29
Bronx Science IP Holy Trinity Episcopal BL
Matthew Slencsak
Neg
28
29
Durham BG Unionville AS
Brenna McConnell
Neg
28
28
La Salle TP American Heritage Broward EM
Mark Kivimaki
Neg
28
29
Harrison EM Lake Highland Prep PS
Parth Misra
Aff
30
30
Westford AP Princeton VC
Eshwar Mohan
Neg
28
27
West Des Moines Valley JS Flintridge Prep TV
Abby Morris
Aff
28
28
Lexington AK Edgemont Junior-Senior AJ
Jacob Nails
Aff
29
28
Olympia BO Syosset BL
Amulya Natchukuri
Aff
29
28
West Des Moines Valley MM Syosset ML
Naomi Robles
Neg
29
29
Sam Barlow EL Montville SH
Amy Nyberg
Aff
30
30
Harrison JC James Logan AB
Temitope Ogundare
Neg
29
29
Lexington AMa Ridge DJ
Aaron Pottinger
Aff
28
28
Ardrey Kell SG Solebury LN
Lisa Pearo
Aff
29
28
Edgemont Junior-Senior AA Montville NP
Reid Pinckard
Aff
29
28
Lake Highland Prep YA Lexington VM
Anand Rao
Aff
29
29
Charlotte Country Day AC Montville AA
Ken Rieger
Aff
29
28
Village RB Lake Nona BJ
Amelia Ritenour
Aff
29
28
Needham LF Strake Jesuit NW
Henry Eberhart
Neg
28
27
Memorial DX Pittsburgh Central Catholic EF
Tajaih Robinson
Aff
29
29
Ridge VS James Logan RS
Arshita Sandhiparthi
Aff
30
30
Montville RP King AT
Stephen Scopa
Aff
28
28
Acton-Boxborough AM Olympia OE
Badri Raghavan
Aff
29
28
Byram Hills EW Stuyvesant MZ
Justin Smith
Neg
28
29
Lincoln JR Montville AM
Kukie Srivastava
Neg
29
29
Unionville MG Scarsdale OL
Katy Stenner
Neg
28
29
Lake Highland Prep AV Scarsdale JT
Favian Sun
Neg
29
29
Lovejoy JV James Logan ZW
Anthony Survance
Aff
28
27
Chaminade ZS Hunter AH
Clement Agho-Otoghile
Neg
28
28
Harrison TB Strake Jesuit MS
Eric Tang
Neg
28
29
Millburn AX American Heritage Broward NR
Victor Chen
Aff
29
28
Byram Hills AK Summit MR
Neville Tom
Aff
29
29
Scarsdale BS Millburn ST
Nathaniel Tran
Aff
29
28
Lexington AR Strake Jesuit JW
Calvin Tyler
Neg
29
29
Bronx Science KH North Mecklenburg PM
Bennett Fees
Neg
28
29
Lexington AG Park City NL
Ben Waldman
Neg
28
29
Ardrey Kell SA Dublin AL
Harry Wang
Neg
27
28
Dulles TY Monta Vista RD
Annie Wang
Aff
28
28
Strake Jesuit HZ Holy Ghost Prep MM
Tyler Wood
Aff
29
28
Acton-Boxborough AK Harrison MB
lila lavender
Neg
27
28
Charlotte Latin AP