Jack Howe Memorial Tournament

2021 — NSDA Campus, CA/US
Round 6 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Loyola LR Harvard-Westlake AW
Christopher Perez
Neg
28
29
Immaculate Heart AW Harvard-Westlake LM
Vanessa Nguyen
Aff
29
28
Archbishop Mitty AA Harker MK
Saketh Kotapati
Aff
30
30
Christopher Columbus NG Harvard-Westlake AT
Anthony Kolshorn
Neg
28
28
Bishop's SR Marlborough MS
Jan Wimmer
Neg
28
29
Mount Vernon TK Millard North YL
Diana Alvarez
Neg
28
28
South Eugene KS Dougherty Valley KK
Hannah Phelps
Aff
28
28
Peninsula EL Harvard-Westlake NL
Ausha Curry
Neg
28
28
BASIS Independent Silicon Valley Independent SK Marlborough VA
Lena Ho
Aff
29
30
Fairmont Prep SV Gulliver Prep IP Aff BYE Neg FFT
Westwood AD ModernBrain AK
Chansey Agler
Neg
28
29
Troy EB Harvard-Westlake MT
Jennifer Zheng
Neg
28
28
Silver Creek KZ Marlborough GA
Jason Yang
Aff
29
28
Fairmont Prep AS Peninsula AB
Alyssa Aguilar
Neg
28
28
Portola AS ModernBrain AY
Valorie Lam
Aff
29
29
Canyon Crest AK Harvard-Westlake KD
Srinidhi Yerraguntala
Neg
29
29
Solebury LM West HS SLC ML
Asher Towner
Aff
28
28
Brookfield East DJ Dougherty Valley TM
Victoria Yonter
Aff
29
29
Marlborough AW Harvard-Westlake SW
Madeleine Conrad-Mogin
Aff
29
28
Harvard-Westlake ML Stockdale RP
Benjamin Cortez
Aff
29
25
Harvard-Westlake CR Honor DM
Jonas Poggi
Aff
30
29
Marlborough FL Harker AM
David Aw
Neg
28
28
Marlborough LK Homestead SL
Joel Lemuel
Neg
29
29
ModernBrain JO Christopher Columbus AM
Lisa Howard
Aff
30
30
Nashua HS South EG Brentwood AR
Amanda Ciocca
Aff
30
30
James Logan AD Northwood AA
Calvin Wang
Aff
28
28
Canyon Crest SZ Fremont TK
Brianna Lozano
Aff
29
29
Millard North NL Ayala AM
Dhruv Channa
Neg
29
30
Archbishop Mitty AS Marlborough ED
Neda Bahrani
Aff
29
29
Marlborough HH James Logan LZ
Luan Chuang
Neg
29
28
Dougherty Valley KZ Canyon Crest ED
Ryan Koh
Neg
29
29
Independent WW Diamond Bar NC
Albert Cardenas
Neg
28
29
Perry JA Marlborough AK
Gabriela Gonzalez
Aff
30
30
Harker SM Notre Dame San Jose AG
Dylan Liu
Neg
27
29
Westwood AP Samammish LW
Lukas Krause
Neg
29
30
Marlborough TZ Cogito CL
Matthew Hitomi
Neg
28
28
Westwood AY Yerba Buena KN
Scott Brown
Neg
29
29
Honor AP Orange Lutheran AZ
Leah Clark-Villanueva
Neg
28
30
Marlborough EW Loyola SG
Roberto Villagomez
Aff
29
29
Honor VD Harker GS
Sam Larson
Aff
29
29
James Logan KL Brentwood SH
Fiorella Pulido
Neg
29
30
Brentwood BB Northwood ST
Manpreet Kaur
Aff
28
26
West Ranch SV Archbishop Mitty AB
Joseph Barquin
Aff
28
29