California Invitational Berkeley Debate

2022 — Berkeley, CA/US
DI
Round 4 Results
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Neil Mao
1 1st 134 Callum Rangan La Salle College Preparatory 4
1 2nd Meggie Chen Meggie Chen Monta Vista High School 2
1 3rd 152 Aaron Shi Torrey Pines High School 5
1 4th 111 Dariana Alvarez-Ortiz Chaminade College Prep 1
1 5th 110 Elise Kindle Brophy College Prep 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Sudheer Vemula
2 1st 128 Brayden Pape Helix Charter High School 5
2 2nd 148 Elise Chiu Monta Vista High School 6
2 3rd 115 Lillian McGlothlen Denver East High School 2
2 4th 141 Christopher Apy Mission San Jose High School 1
2 5th Evan Guyer Evan Guyer Flintridge Preparatory 4
2 6th 103 Zhaohua Chen Able2Shine 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Lan Ma
3 1st 102 Ethan Su Able2Shine 5
3 2nd 149 Akanksha Varanasi Monta Vista High School 4
3 3rd 114 Eva Afshary Denver East High School 2
3 4th 107 Allison Zhang BASIS Independent Silicon Valley 3
3 5th 119 Mia Moore Walker Flintridge Preparatory 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Claire Zimmerman
4 1st 125 Ellis Wesley Grapevine High School 4
4 2nd 117 Anna Pacini Denver East High School 3
4 3rd 150 Timothy Leung Saratoga HS 1
4 4th 143 Trishia Khandelwal Monta Vista High School 6
4 5th 105 Clemence Wong Able2Shine 5
4 6th 129 Ruby Anderson Helix Charter High School 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Meaghan Hagensick
5 1st 142 Anya Goyal Monta Vista High School 2
5 2nd 104 Olivia Ma Able2Shine 5
5 3rd 124 Salini Pillai Granite Bay High School 1
5 4th 130 Elly Patron Isidore Newman School 4
5 5th 121 Isabel Kim Flintridge Preparatory 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Mia Kieling
6 1st 126 Audrey Canter Grapevine High School 3
6 2nd 101 Grady Li Able2Shine 5
6 3rd 136 Reagan Bean La Salle College Preparatory 4
6 4th 147 Sarah Liu Monta Vista High School 2
6 5th Alexander Grabowski Alexander Grabowski Bellarmine College Preparatory 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – yt wang
7 1st 135 Cameron Coolidge La Salle College Preparatory 1
7 2nd 127 Will Holland Grapevine High School 5
7 3rd 112 Davis Wiesner Chaminade College Prep 4
7 4th 133 Jocelyn Floyd J. Frank Dobie High School 3
7 5th 145 Jia Desai Monta Vista High School 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Brendan Houlihan
8 1st 140 Jessica Milmoe Miramonte High School 2
8 2nd 139 Sophia Moreno McClintock High School 5
8 3rd 113 Samruddhi Gulgunje Cupertino High School 3
8 4th 100 Etta Sou Able2Shine 1
8 5th 151 Kinnera Potluri Saratoga HS 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Xuejun Jiao
9 1st 132 Jordan Leahman J. Frank Dobie High School 5
9 2nd 118 Syona Bhide Evergreen Valley 1
9 3rd 137 Neekou Mombini Leland High School 3
9 4th 138 Mia Lupica McClintock High School 2
9 5th 144 Dahlia Schilling Monta Vista High School 4