California Invitational Berkeley Debate

2022 — Berkeley, CA/US
DI
Round 3 Results
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Mohammad Kolahdouzan
1 1st 104 Olivia Ma Able2Shine 1
1 2nd 136 Reagan Bean La Salle College Preparatory 4
1 3rd 115 Lillian McGlothlen Denver East High School 3
1 4th 144 Dahlia Schilling Monta Vista High School 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Cyrus Rangan
2 1st 111 Dariana Alvarez-Ortiz Chaminade College Prep 4
2 2nd 132 Jordan Leahman J. Frank Dobie High School 1
2 3rd 139 Sophia Moreno McClintock High School 2
2 4th 102 Ethan Su Able2Shine 5
2 5th 148 Elise Chiu Monta Vista High School 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Lynn Beeson
3 1st 112 Davis Wiesner Chaminade College Prep 4
3 2nd 147 Sarah Liu Monta Vista High School 1
3 3rd 151 Kinnera Potluri Saratoga HS 2
3 4th 137 Neekou Mombini Leland High School 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Lia Charles
4 1st 103 Zhaohua Chen Able2Shine 6
4 2nd 133 Jocelyn Floyd J. Frank Dobie High School 2
4 3rd 138 Mia Lupica McClintock High School 1
4 4th 150 Timothy Leung Saratoga HS 4
4 5th 113 Samruddhi Gulgunje Cupertino High School 3
4 6th 149 Akanksha Varanasi Monta Vista High School 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Neeraj Mathur
5 1st 129 Ruby Anderson Helix Charter High School 3
5 2nd 145 Jia Desai Monta Vista High School 1
5 3rd 114 Eva Afshary Denver East High School 5
5 4th 141 Christopher Apy Mission San Jose High School 2
5 5th 126 Audrey Canter Grapevine High School 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Parthipan Krishnasamy
6 1st 110 Elise Kindle Brophy College Prep 5
6 2nd 128 Brayden Pape Helix Charter High School 3
6 3rd 125 Ellis Wesley Grapevine High School 6
6 4th 140 Jessica Milmoe Miramonte High School 2
6 5th 121 Isabel Kim Flintridge Preparatory 4
6 6th 135 Cameron Coolidge La Salle College Preparatory 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jing Zhang
7 1st 105 Clemence Wong Able2Shine 5
7 2nd 130 Elly Patron Isidore Newman School 1
7 3rd 118 Syona Bhide Evergreen Valley 3
7 4th Meggie Chen Meggie Chen Monta Vista High School 2
7 5th Alexander Grabowski Alexander Grabowski Bellarmine College Preparatory 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Janiel Victorino
8 1st 119 Mia Moore Walker Flintridge Preparatory 1
8 2nd 124 Salini Pillai Granite Bay High School 3
8 3rd 143 Trishia Khandelwal Monta Vista High School 2
8 4th 152 Aaron Shi Torrey Pines High School 6
8 5th 100 Etta Sou Able2Shine 5
8 6th 127 Will Holland Grapevine High School 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Unal Majid
9 1st Evan Guyer Evan Guyer Flintridge Preparatory 6
9 2nd 107 Allison Zhang BASIS Independent Silicon Valley 3
9 3rd 101 Grady Li Able2Shine 4
9 4th 142 Anya Goyal Monta Vista High School 5
9 5th 117 Anna Pacini Denver East High School 1
9 6th 134 Callum Rangan La Salle College Preparatory 2