California Invitational Berkeley Debate

2022 — Berkeley, CA/US
DI
Round 2 Results
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jennifer Osborn
1 1st 145 Jia Desai Monta Vista High School 2
1 2nd 124 Salini Pillai Granite Bay High School 1
1 3rd 105 Clemence Wong Able2Shine 4
1 4th 107 Allison Zhang BASIS Independent Silicon Valley 3
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Alexandria Gift
2 1st 121 Isabel Kim Flintridge Preparatory 2
2 2nd 138 Mia Lupica McClintock High School 1
2 3rd 151 Kinnera Potluri Saratoga HS 5
2 4th 134 Callum Rangan La Salle College Preparatory 3
2 5th 148 Elise Chiu Monta Vista High School 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – MATTHEW REMEGIO APOSTOL
3 1st 130 Elly Patron Isidore Newman School 3
3 2nd 100 Etta Sou Able2Shine 5
3 3rd 149 Akanksha Varanasi Monta Vista High School 1
3 4th 137 Neekou Mombini Leland High School 6
3 5th 129 Ruby Anderson Helix Charter High School 2
3 6th 135 Cameron Coolidge La Salle College Preparatory 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Urvi Trivedi
4 1st 141 Christopher Apy Mission San Jose High School 1
4 2nd 147 Sarah Liu Monta Vista High School 3
4 3rd 118 Syona Bhide Evergreen Valley 6
4 4th 104 Olivia Ma Able2Shine 2
4 5th 139 Sophia Moreno McClintock High School 4
4 6th 117 Anna Pacini Denver East High School 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Nikki Solanki
5 1st 128 Brayden Pape Helix Charter High School 2
5 2nd 143 Trishia Khandelwal Monta Vista High School 3
5 3rd 113 Samruddhi Gulgunje Cupertino High School 1
5 4th 122 Rain Smith Fort Collins High School 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jakob Namon
6 1st 110 Elise Kindle Brophy College Prep 5
6 2nd Alexander Grabowski Alexander Grabowski Bellarmine College Preparatory 3
6 3rd 112 Davis Wiesner Chaminade College Prep 6
6 4th 115 Lillian McGlothlen Denver East High School 4
6 5th 142 Anya Goyal Monta Vista High School 2
6 6th 119 Mia Moore Walker Flintridge Preparatory 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Vern Cleary
7 1st 127 Will Holland Grapevine High School 1
7 2nd 111 Dariana Alvarez-Ortiz Chaminade College Prep 2
7 3rd 150 Timothy Leung Saratoga HS 4
7 4th 101 Grady Li Able2Shine 6
7 5th 114 Eva Afshary Denver East High School 3
7 6th 144 Dahlia Schilling Monta Vista High School 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Dani Flores
8 1st 103 Zhaohua Chen Able2Shine 5
8 2nd 125 Ellis Wesley Grapevine High School 3
8 3rd Meggie Chen Meggie Chen Monta Vista High School 2
8 4th 136 Reagan Bean La Salle College Preparatory 4
8 5th 132 Jordan Leahman J. Frank Dobie High School 1
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Prabhuta Jain
9 1st 140 Jessica Milmoe Miramonte High School 1
9 2nd 102 Ethan Su Able2Shine 5
9 3rd Evan Guyer Evan Guyer Flintridge Preparatory 4
9 4th 133 Jocelyn Floyd J. Frank Dobie High School 3
9 5th 126 Audrey Canter Grapevine High School 2