California Invitational Berkeley Debate

2022 — Berkeley, CA/US
DI
Round 1 Results
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Jakob Namon
1 1st 148 Elise Chiu Monta Vista High School 5
1 2nd 100 Etta Sou Able2Shine 4
1 3rd 118 Syona Bhide Evergreen Valley 3
1 4th 125 Ellis Wesley Grapevine High School 1
1 5th 113 Samruddhi Gulgunje Cupertino High School 2
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Josh Leskar
2 1st 133 Jocelyn Floyd J. Frank Dobie High School 2
2 2nd 134 Callum Rangan La Salle College Preparatory 3
2 3rd 130 Elly Patron Isidore Newman School 4
2 4th 141 Christopher Apy Mission San Jose High School 1
2 5th 143 Trishia Khandelwal Monta Vista High School 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Maithreyi Satish
3 1st 128 Brayden Pape Helix Charter High School 2
3 2nd 126 Audrey Canter Grapevine High School 5
3 3rd 142 Anya Goyal Monta Vista High School 3
3 4th 150 Timothy Leung Saratoga HS 1
3 5th 139 Sophia Moreno McClintock High School 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Josue Flores
4 1st 119 Mia Moore Walker Flintridge Preparatory 2
4 2nd 137 Neekou Mombini Leland High School 4
4 3rd 136 Reagan Bean La Salle College Preparatory 6
4 4th 111 Dariana Alvarez-Ortiz Chaminade College Prep 1
4 5th 145 Jia Desai Monta Vista High School 3
4 6th 103 Zhaohua Chen Able2Shine 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Suganya Balasubramaniam
5 1st 151 Kinnera Potluri Saratoga HS 4
5 2nd 117 Anna Pacini Denver East High School 1
5 3rd 149 Akanksha Varanasi Monta Vista High School 3
5 4th 101 Grady Li Able2Shine 2
5 5th 110 Elise Kindle Brophy College Prep 5
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Annie Borders
6 1st 121 Isabel Kim Flintridge Preparatory 3
6 2nd 105 Clemence Wong Able2Shine 5
6 3rd 132 Jordan Leahman J. Frank Dobie High School 1
6 4th 147 Sarah Liu Monta Vista High School 4
6 5th 115 Lillian McGlothlen Denver East High School 2
6 6th 152 Aaron Shi Torrey Pines High School 6
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – MANOJ UNNIKRISHNAN
7 1st 135 Cameron Coolidge La Salle College Preparatory 1
7 2nd 102 Ethan Su Able2Shine 6
7 3rd 122 Rain Smith Fort Collins High School 5
7 4th 144 Dahlia Schilling Monta Vista High School 3
7 5th 124 Salini Pillai Granite Bay High School 2
7 6th Alexander Grabowski Alexander Grabowski Bellarmine College Preparatory 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Chi-Yun Hua
8 1st 129 Ruby Anderson Helix Charter High School 1
8 2nd 107 Allison Zhang BASIS Independent Silicon Valley 5
8 3rd 127 Will Holland Grapevine High School 2
8 4th 140 Jessica Milmoe Miramonte High School 3
8 5th 138 Mia Lupica McClintock High School 4
Sec Speaker Code Name Institution
J1 – Maribelle Cruz
9 1st Evan Guyer Evan Guyer Flintridge Preparatory 3
9 2nd 114 Eva Afshary Denver East High School 1
9 3rd Meggie Chen Meggie Chen Monta Vista High School 2
9 4th 112 Davis Wiesner Chaminade College Prep 5
9 5th 104 Olivia Ma Able2Shine 4