Middle School TOC hosted by UK

2021 — NSDA Campus, KY/US
Round 6 Results
Pro Con Judge Win Pro Points Con Points
Kugnus ACTS GC Sugar Land SpiderSmart ZC
Niyati Jani
Pro
K Cheng
27.2
S Guranathan
28.5
A Chen
28.0
O Zhang
27.1
Maccabee YW Amplus LO
Nicole Su
Con
N Wang
28.0
B Yuan
26.0
28.0
Sugar Land SpiderSmart LY Aurorae Young LS
Hanna Shakarov
Pro
E Li
28.5
S Yu
28.7
M Sun
27.0
C Lu
28.0
ModernBrain YH Ivy Bridge SZ
Tyler Katz
Con
G Yan
28.4
B Hu
28.3
D Sun
28.5
K Zhang
28.4
Alice Deal BB Potomac TX
Javier Hernandez
Pro
E Brosowsky
29.7
Z Becker
29.8
R Xie
29.1
A Tian
29.2
Katy TZ Bergen County AK
Amanda Frank
Pro
J Zhang
30.0
R Tang
30.0
A Anchlia
29.0
J Kang
29.0
HuaXia Chinese School - Houston MY Ivy Plus HL
Sophia Lam
Con
C Meng
29.0
W Yin
29.0
N Huang
29.0
A Lu
29.0
NSDA China LH Chicago ZZ
Jing Jing Xiao
Pro
X Huang
29.0
Y Li
29.0
M Zhou
28.5
A Zhu
28.5
Bamboo Canes CY Bergen County KK
Eddie Fitzgerald
Con
E Yang
28.7
A Cui
28.8
A Ko
29.2
S Kashyap
29.1
Alice Deal BC Joaquin Miller SL
Morgan Copeland
Con
S Cuaresma
28.6
S Biswal
28.5
A Singhal
28.7
V Lalwani
28.8
Poly Prep Country Day BB Potomac BL
Carol Wininger
Con
A Basham
28.5
E Barbiere
28.5
J Boman
28.8
C Li
28.8
Kugnus ACTS LZ Harker KG
Eric Albert
Pro
J Zirin-Hyman
28.5
S Lim
27.0
S Kataru
27.0
K Goenka
28.0
Potomac DW Sugar Land SpiderSmart HH
Eric Moldoveanu
Con
A Deng
30.0
L Wang
30.0
R Hong
30.0
S Huang
30.0
ModernBrain ZS Potomac PW
Wendy Shan
Pro
J Zhang
29.0
N Shah
29.0
M Philip
26.0
T Wu
28.0
Golden State GS Potomac BM
Melissa Beattie
Con
Z Shalizi
26.5
T Goli
26.0
E Maeda
27.0
R Bi
26.5
Aurorae Young CW Poly Prep Country Day GH
Raj Jayaraman
Con
E Wei
25.0
A Chen
25.5
R Green
26.0
D Hunter
25.5
Joaquin Miller ZR NSDA China WS
Richard Luo
Pro
K Zhang
29.5
B Rong
29.5
S Wang
29.6
Y Shi
29.6
Joaquin Miller KJ Potomac GH
Jackie Prokopeas
Pro
S Kalbhavi
29.4
A Joisha
29.5
E Goldin
28.5
Z Haque
28.4
Bob Lanier CZ Kudos College Of Youth Leadership LC
Meha Goyal
Con
J Zhang
28.5
M Chen
28.7
C Liu
29.0
E Cui
28.6
Potomac DZ Golden State KC
Devon Weis
Con
E Doshi
27.0
P Zhao
26.9
N Ko
27.0
I Chan
28.5
Bergen County ZM BC Academy KY
Sanjita Pamidimukkala
Pro
B Zee
29.8
P Malik
29.5
K Kang
29.3
A Yi
29.5
BL ZZ Potomac LM
Walter Willis
Pro
A Zhou
29.8
B Zhong
29.7
K Ma
28.3
M Le Guellec
28.1
Potomac WL Alice Deal NA
Kruti Pota
Pro
S Lin
28.0
E Wu
28.2
W Nichols
27.6
N Albert
27.8
HuaXia Chinese School - Houston YX Opus PW
Saatvik Soma
Con
A Xu
28.4
A Yi
28.4
K Pi
29.3
H Wang
29.5
Ivy Bridge YP Katy NY
Kai Cowin
Con
D Park
29.6
B Yoo
29.7
C Yang
29.9
I Nie
29.8
Potomac LW BC Academy CX
Hayden Uihlein
Con
E Liu
29.0
D Wong
29.0
E Chen
29.2
H Xu
29.2
Bergen County SM Katy LZ
Daniel Iskhakov
Con
C Seo
29.0
C Min
29.0
K Li
29.1
J Zhao
29.1
Ethos Prep AP VDA - Vancouver LZ
Sonia Singhal
Pro
J Anand
29.2
Y Pothrai
29.5
X Zeng
28.8
V Lang
29.0
ADL DF TFS Boston YG
Chris Thiele
Pro
A Deng
28.5
Y Fang
28.3
C Guo
28.2
A Yu
27.9
Potomac DM CMS Southlake Junior DG
Steven Liu
Con
A Datta
30.0
P Malayanil
29.0
T Golla
30.0
S Das
30.0
NSDA China LC Potomac LL
Leah Braden
Pro
F Li
28.0
M Chen
28.0
Y Liu
28.0
C Lin
25.5
Bergen County GK VDA - Vancouver HH
Ashley Nguyen
Con
N Kim
28.2
M Grinberg
28.0
A Han
27.5
A Han
29.5
BC Academy LY South Dickerson Independent BK
Georgia Levine
Con
J Yu
28.5
D Lee
28.0
P Borra
29.0
H Kanumuru
29.0
Joaquin Miller SZ Ivy Bridge PR
Yoseph Latif
Con
D Zhu
26.0
C Sze
26.0
D Roy
28.0
J Park
28.0
NSU GH Sugar Land SpiderSmart LiWa
Kaleabe Andualem
Pro
R Glasser
27.0
K Hernandez
28.0
A Lian
25.0
Z Wang
26.0
ADL HP LeapUp Learning ZL
Edric Lei
Pro
R Huang
29.0
L Pan
28.0
T Li
28.0
H Zhang
27.5
HuaXia Chinese School - Houston WQ Potomac AZ
Jordan Cohen
Con
B Wu
25.3
D Qian
25.5
E Zhang
28.9
D Arun
28.9
Bergen County DC Potomac JS
Giovanna Moncores
Con
M Dua
30.0
J Chae
30.0
J Joseph
29.0
H Sima
28.0
Harker SS Ethos Prep CF
Eli Qian
Con
V Sahasi
29.0
R Sahasi
29.0
N Federighi
29.5
M Chen
28.8
BL JT Sugar Land SpiderSmart ZW
Alex Jiang
Con
D Tian
28.5
B Ji
28.5
J Zeng
29.0
B Wang
28.5
Kugnus ACTS BK Sugar Land SpiderSmart XF
Shirley Shan
Con
C Bae
28.5
M Kwon
28.5
L Feng
28.4
A Xu
28.4
NSDA China ZW Potomac CW
Murty Kotha
Pro
S Zhu
29.0
J Wang
28.5
S Williams
29.2
T Charkawi
27.0
Bergen County OG Bob Lanier FT
Luiz Bravim
Pro
S Garg
29.0
S Onik
29.5
M Forghani
28.5
E Tang
28.5
Potomac MK VDA - Vancouver YY
Brian Aquilar
Pro
V Kailad
29.5
A Meng
30.0
A Yu
29.0
S Yang
29.5
Potomac WW Quarry Lane GZ
Neha Zaheer
Pro
H Wong
30.0
P Wang
30.0
M Zhu
28.0
A Gandhi
27.5
NSDA China XZ LeapUp Learning LW
Lindsey Wu
Pro
R Zhang
30.0
X Xu
30.0
C Wang
29.0
M Li
29.0
Quarry Lane PK TFS Boston LQ
Andrew Yu
Con
E Pant
28.0
S Khan
28.0
R Qin
28.0
T Liu
28.0
Kugnus ACTS LW NSU CL
Madhava Cheethirala
Con
M Wright
28.0
C Lee
28.0
D Liebowitz
29.0
M Coccia
28.0
Katy SL Ivy Bridge RM
Chery Gada
Con
V Surya
29.3
D Lu
28.8
R Ranjit
30.0
N Mahesh
29.5
Golden State GG Kudos College Of Youth Leadership DX
Sue zhu
Pro
S Goyal
29.0
T Guo
28.3
E Dong
28.0
H Xu
28.8
Harker SA Dougherty Valley Bridge CM
Lisa Howard
Pro
K Sun
30.0
R Amurthur
30.0
T Chawla
30.0
S Mehta
30.0
Nova Debate Institute AC Kugnus ACTS SB
Sherry Li
Con
A Aggarwal
27.0
K Choi
28.5
C Sim
28.5
S Bafana
28.5
BC Academy JW Bamboo Canes YS
Charles Huang
Con
M Webster
30.0
K Jung
30.0
L Yuan
30.0
A She
30.0
Potomac CJ Bergen County KP
Jorge Risk
Con
B Jani
30.0
L Chaudhuri
30.0
R Patel
30.0
E Kang
30.0
Del Mar Montessori PS Sugar Land SpiderSmart KR
Micah Wang
Con
S Synn
28.3
R Pandhi
28.1
A Rauniar
28.0
A Kasotia
28.2
American Debate League HS VDA - Vancouver LY
Niousha Bastani
Pro
A Samineni
27.2
M Han
27.0
S Liang
27.5
H You
28.0
Joaquin Miller FQ Ivy Plus ZhGu
Abhay Rao
Pro
V Qin
29.0
R Fernandes
29.0
J Guo
26.0
D Zhang
26.0
ADL CC American Debate League MK
Xiaolin Zhao
Con
K Chiu
26.0
K Chiu
27.0
S Mishra
27.0
M Khandpur
27.5
ADL LiuLee Quarry Lane SS
Andy Zhang
Pro
A Lee
27.6
D Liu
27.5
A Saini
27.0
D Sam
27.1
Potomac AB HuaXia Chinese School - Houston LK
Anvitha Anand
Pro
A Agrawal
29.2
L Bapna
29.0
R Li
28.8
C Kong
28.9
Dougherty Valley Bridge SW Joaquin Miller TC
Yan Ji
Pro
N Shah
28.5
K Wang
28.5
S Chilukuri
27.5
M Tobacco
28.0
BL HL David Shao
Kenneth Donnelly
Con
J Luan
27.8
R Huang
28.0
D Shao
28.2
Y Li
28.0
ADL HW TFS Boston YR
Abigail Hill
Pro
C Hsu
28.5
H Wang
28.5
K Reen
28.0
J Yuan
28.0
Bergen County MC BC Academy SZ
Colin Coppock
Pro
A Motivala
28.9
A Choi
28.8
L Shin
28.6
J Zu
28.7
Potomac MN DebateUS! DT
Darren Fang
Con
M Nam
29.0
A Moon
29.0
K Tapia
29.5
C Donnelly
29.3
Ivy Bridge SK Bob Lanier LS
Xiaoliang Tang
Con
I Kejriwal
27.5
R Shah
28.5
R Li
29.5
M Stratton
29.5
LeapUp Learning WS TFS Boston TH
Hanming Sun
Pro
Q Wei
28.1
L Shen
28.3
B Hu
26.7
Z Tian
26.9
HuaXia Chinese School - Houston SD Quarry Lane RL
Amanda Lang
Pro
Y Sun
27.0
D Du
27.0
J Randhawa
26.0
S Lee
26.5
Ivy Bridge LT Potomac MS
Jack Moore
Pro
H Thadiparthi
26.0
A Leo
27.5
A Mahajan
26.5
I Samantray
26.9
HuaXia Chinese School - Houston HL Joaquin Miller LZ
Raymond Ma
Con
C Lu
28.7
C He
28.6
E Liu
28.8
K Zhu
28.6
HuaXia Chinese School - Houston LZ Joaquin Miller SP
Anita Li
Pro
E Li
28.0
E Zeng
26.8
R Shah
28.0
R Pota
27.0
ModernBrain LK ADL YL
charles liang
Con
A Liu
28.0
H Kim
28.0
H Yen
29.0
C Lin
28.0
Kudos College Of Youth Leadership MZ BC Academy CY
Anuveer Guraya
Con
I Ma
27.0
J Zhang
26.4
J Chung
27.3
A Yoon
27.2
Ivy Bridge ZK Bergen County MP
Ann Luu
Con
Y Kothapalli
27.0
C zhang
28.5
A Park
29.5
H Mittal
29.0
AE Tutoring JZ Sugar Land SpiderSmart WM
maddie huynh
Con
E Ji
27.8
J Zhang
27.9
H Mao
28.1
M Wu
28.0
ADL TT Joaquin Miller KC
Aditya goel
Pro
A Ting
28.5
A Ting
29.0
A Cai
28.0
S Kakani
29.0
Ivy Plus HR Sugar Land SpiderSmart LW
Sahana Nellian
Con
N Huang
27.5
J Ren
27.3
B Liu
29.2
C Wang
29.0
ADL ZO BC Academy CP
Ruth Dai
Con
A Ong
28.9
R Zheng
28.3
J Choi
28.5
S Park
28.7
Ivy Bridge BK NSDA China YY
Cecilia Xi
Con
A Baddela
29.1
E Kallu
29.3
Y Guo
29.3
M Yuan
29.2
Potomac LY Ivy Bridge AQ
Grace Zhang
Pro
D Yang
28.5
R Li
29.0
F Qi
28.6
S Annambhotla
27.9
BL LX Ivy Bridge PS
Faith Zhang
Pro
J Lu
28.0
S Xie
28.0
Y Padmanabhan
27.5
P Somasundaram
27.5
Young Genius, Bay Area CH ModernBrain SH
Chiarra Stratton
Con
J Chung
27.0
S Ho
28.0
I Huang
27.5
A Sharma
28.0
Bergen County LL Poly Prep Country Day BM
Sung Jun Jeon
Con
M Liu
27.0
L Liu
27.2
A Barbiere
27.5
M Menegatos
26.8
Potomac NZ BC Academy PM
Yue Zhang
Pro
A Niu
29.0
J Zhu
29.0
H Park
28.5
J Ma
29.0
Ivy Plus ZP Potomac CD
Mark Faaita
Pro
S Zhang
30.0
C Pascoe
30.0
M Chang
30.0
V Diaz
30.0
Dougherty Valley Bridge SM Bamboo Canes LL
lulin Yuan
Pro
N Subramani
28.0
R Mandal
29.0
E Liu
29.0
A Liu
27.0
Kugnus ACTS KF Potomac GP
Kaden Marchetti
Con
T Kim
28.4
J Fromm
28.9
M Guha
28.8
Z Patel
29.4
Maccabee GW BL WZ
Ran Li
Pro
Y Wan
29.0
M Ge
29.0
A Zhang
29.0
K Wu
27.0
VDA - Vancouver MZ St Michael's TS
Josh Johnwell
Pro
S Zhou
28.9
H Moon
28.5
A Thomas
28.4
F Sergio
28.0
Ivy Plus XY Dougherty Valley Bridge WC
Yufeng Zhang
Pro
L Xue
29.3
D Yang
29.0
C Chawda
28.8
R Wu
28.5
Joaquin Miller GG Bergen County SC
Karin Liu
Pro
C Guo
29.9
C Guo
29.9
J Choi
29.0
S Shim
29.0
AE Tutoring CS Quarry Lane IS
Maeve Goldman
Pro
F Chen
28.6
C Sun
28.7
S Iyer
28.2
H Singh
28.3
TFS Boston LY HuaXia Chinese School - Houston BZ
Eugene Kim
Con
K Lu
29.2
A Yuan
28.8
E Zhao
29.2
J Bi
28.9
BC Academy YL Kugnus ACTS YY
Qiying Wen
Pro
E Liu
26.0
S Yoon
27.0
H Yoon
26.0
Z Yao
26.0
Young Genius, Bay Area HZ Ivy Bridge PM
Anand Arunagirinathan
Con
D Hsu
26.9
K Zhang
28.3
S Manekar
28.0
C Park
28.5
Dougherty Valley Bridge CA Potomac QZ
Lily Jiang
Pro
N Chopra
28.0
P Aiyer
27.0
E Qian
27.0
J Zhao
27.0
Golden State TT Ethos Prep SW
Jing Xu
Pro
N Telang
28.5
A Tai
29.0
E Webster
28.0
V Schelstraete
27.5
Del Mar Montessori SW Rice Middle School-Independent KL
Parth Mathuria
Con
J Wang
27.0
M Synn
28.0
A Lohtia
30.0
A Kapoor
29.0
Ivy Bridge VG Joaquin Miller KA
McKenzie Engen
Con
s verma
29.2
R Gupta
29.1
N Ashok
29.3
A Kamchetty
29.4
Phoenix Country Day SC ADL LW
Aamir Mohsin
Pro
R Caplan
29.0
Y Sonawane
29.0
A Wang
28.0
G Lin
28.0
Bob Lanier WM Dougherty Valley Bridge LB
Sedona Korzay
Pro
M Wijesekera
30.0
K Majumder
30.0
M Bharadwaj
28.0
A Lamba
28.5
Quarry Lane SR Harker ZC
Yong Jong Shawn Yen
Con
A Roy
27.1
A Sriram
27.2
W Zou
27.3
O Chen
27.2
BL CQ Sugar Land SpiderSmart WP
Georgia Liu
Pro
M Cai
29.0
E Qiu
30.0
A Wang
27.0
A Puppala
28.0
Joaquin Miller SaZh Potomac CT
Charlie Synn
Con
R Saharoy
27.2
E Zhao
27.6
C Tang
27.4
B Cao
27.5
Kudos College Of Youth Leadership HR Golden State LS
Srikusumanjali Pinnamareddy
Con
P Hsieh
28.4
S Ren
29.5
A Samsi
29.4
C Li
28.3
Bergen County NB Kugnus ACTS BG
Katie Humphries
Pro
S Bhandari
30.0
M Na
29.8
K Gurunathan
28.0
C Bae
28.0
Joaquin Miller RA Sugar Land SpiderSmart CZ
Christopher Mills
Pro
T Agrawal
28.0
A Rajkumar
28.0
L Chen
28.0
H Zhang
28.0
CMS Southlake Junior KB Delbarton EV
Tyler Prochazka
Con
D Kilaru
28.1
E Baek
28.0
S Valiveti
28.2
E Ehrenberg
28.8
Harker PZ Sugar Land SpiderSmart LZ
Andy Snyder
Con
L Peng
28.5
J Zhang
28.5
K Li
29.0
A Zhang
29.0
Dougherty Valley Bridge DB Bergen County KG
Alexander Sun
Pro
E Bindlish
28.5
A Desai
28.6
I Karimanal
28.5
A Gupta
28.5
ModernBrain SW Golden State KoCh
Keira Chen
Con
K Wang
28.1
J Shao
28.3
D Cheethirala
28.9
S Kotha
28.5
BC Academy KX NSDA China ZX
Ashwin Anand
Con
S Kim
28.3
S Xie
28.2
Y Zhang
28.5
J Xiang
28.4
Joaquin Miller WW Ivy Bridge YR
Anthony Joseph
Con
W Wang
29.0
A Wehzan
29.0
A Rajagopalan
29.0
A Yang
29.0
Potomac FT ADL CW
Jungwoo Jang
Pro
C Tzuo
28.6
R Flaquer
28.3
E Wong
26.8
A Chao
26.8
ADL HuWa Joaquin Miller JJ
Matthew Sebastian
Con
V Hung
29.0
U Watanabe
29.5
A Jani
29.7
A Jain
29.8
Ivy Bridge NS TFS Boston CW
Hong Gao
Pro
M Nagia
28.6
R Suram
28.6
M Wang
27.8
L Cui
28.0
Ivy Bridge DK Kudos College Of Youth Leadership WP
Vlad Savransky
Pro
D Doshi
28.4
M Kang
28.7
R Wong
28.3
W Pan
28.4
Ivy Plus ZL ADL LL
david wong
Pro
A Li
28.5
B Zhou
28.3
A Lee
27.6
I Lee
27.5
Potomac TW Redwood GJ
Ceili Peake
Con
C Wang
28.2
C Tu
28.1
L Jia
28.6
A Goswami
28.5
CMS Southlake Junior SB NSDA China ZZ
Joel Mounts
Con
R Bindlish
29.1
R Suri
28.1
Y Zhang
28.0
W Zhu
29.0
Ivy Bridge KS VDA - Vancouver FY
Sefa Mawuli
Pro
A Somasundaram
28.7
N Kumar
28.7
D Fu
29.0
J Yang
28.4
ADL HC Kudos College Of Youth Leadership XJ
Lucy Fang
Con
A Chen
29.2
J Hwang
28.8
J Xue
29.5
S Jing
29.3
Quarry Lane FT St Michael's DM Pro BYE Con BYE
E Tjandrasuwita
28.6
I Fu
28.5
R Messina
28.3
M Delgado
28.2