CDA State Finals

2021 — NSDA Campus, CT/US
N3 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points & Ranks Neg Points & Ranks
Stamf Banerjee & Sukinder AITE Goldberg & Sanghavi
David Edgar
Neg
S Sukinder
26.5
2
D Banerjee
25.5
3
M Sanghavi
27.0
1
Z Goldberg
25.5
4
WesWat Prakash & Bath Wstn Todorovich & Koyner
Michael Field
Aff
E Prakash
27.5
1
S Bath
27.0
2
D Koyner
26.5
3
G Todorovich
26.0
4
WstHil Sujan & Sharma AITE Gibek & Kumar
Catherine Flynn
Aff
M Sharma
26.0
1
I Sujan
25.5
2
V Gibek
24.0
4
M Kumar
24.0
3
Sims Grossman & Rajappan Stapl Hari & Pogue
Chelsea Greenberg
Neg
N Grossman
29.0
2
R Rajappan
27.0
4
Y Hari
29.0
1
J Pogue
28.0
3
Glast Tang & Kale Farm Ganta & Marimekala
Adam Horvath
Neg
R Kale
27.0
3
K Tang
27.0
2
D Marimekala
27.0
4
A Ganta
27.5
1
Loomis Shani & Hoffman Ridge Haber & Cox-Donovan
Tom Jian
Neg
E Shani
28.5
4
M Hoffman
29.0
2
J Cox-Donovan
28.5
3
J Haber
29.5
1
Wilt Vohra & Paschalidis Loomis Kolli & Lam
Ashish Kale
Neg
I Paschalidis
25.0
3
A Vohra
24.5
4
M Lam
25.0
2
A Kolli
26.5
1
Aero Kandarpa & Mansfield Immac Li & Morest
Kurt Kendall
Aff
V Kandarpa
27.5
1
D Mansfield
27.0
2
F Morest
26.5
3
S Li
26.0
4
Ridge Uceda-Sosa & Shen King Backes & Karle
Rick Lamontagne
Neg
G Uceda-Sosa
26.0
3
S Shen
26.0
4
B Karle
26.0
2
K Backes
27.0
1
Betl Soni & Habshey Oxfd Freel & Lamontagne
Ian Lear-Nickum
Aff
S Soni
26.0
1
J Habshey
26.0
3
J Lamontagne
25.0
4
K Freel
26.0
2
Loomis Pan & Sun Immac Lin & Kleinman
Timothy Lewis
Aff
C Pan
29.0
1
E Sun
29.0
2
J Lin
26.5
4
S Kleinman
26.5
3
Glast Sharma & Mittal WesWat Mishra & Gunda
Zhibin Li
Aff
R Sharma
27.0
4
M Mittal
27.5
1
H Gunda
27.0
2
S Mishra
27.0
3
Loomis Kim & Beaugeard Gwich Kennedy & Park
Michael Luzietti
Neg
S Kim
27.0
3
A Beaugeard
27.0
4
H Kennedy
28.0
1
N Park
27.5
2
King Brown & Cohen Pomp Mikush & Vela
Chris Mansfield
Neg
S Cohen
26.0
4
M Brown
26.5
2
J Vela
27.0
1
R Mikush
26.0
3
Wilt Wilson-Spiro & Khisti Stamf Field & Osman
Barbara Mikush
Neg
S Wilson-Spiro
26.5
2
A Khisti
26.0
4
L Field
27.0
1
T Osman
26.0
3
WesWat Shea & Madhavani Aero Funk & Zoghol
Pranay Mittal
Neg
D Madhavani
25.0
3
A Shea
24.5
4
A Zoghol
25.5
2
C Funk
26.0
1
Sims Piri & Luzietti Gwich Nandakumar & Yan
Claude Morest
Neg
S Luzietti
26.0
3
O Piri
26.0
4
Z Yan
27.0
1
A Nandakumar
26.5
2
Dari Cope & Saucedo Gwich Olmsted & Kendall
Rachel Ramenda
Neg
C Cope
23.5
3
J Saucedo
23.0
4
L Olmsted
25.0
2
D Kendall
26.0
1
Loomis Lin & Liu Pomp Kancharla & Jian
Faith Sargent
Aff
D Lin
26.5
1
M Liu
26.0
2
N Jian
26.0
4
K Kancharla
26.0
3
Stamf Veshaj & Yudolevich Wilt Biondo & Suneja
Piyush Sharma
Neg
B Yudolevich
27.0
4
D Veshaj
27.5
2
G Biondo
27.5
3
S Suneja
28.5
1
BBrk Strauzer & Zheng NCan Corcoran & Kuttichirayil
Liang Tang
Neg
Z Strauzer
26.0
4
E Zheng
26.5
3
A Kuttichirayil
26.5
2
G Corcoran
27.0
1
Pomp Ulc & Keerthivasan Glast Chandy & Patel
Amit Vohra
Neg
S Keerthivasan
26.5
4
E Ulc
27.0
2
A Patel
27.0
3
V Chandy
27.5
1
Farm Someshwar & Kurkute Dari Pasumarti & Chakraborty
Peng Yang
Aff
V Someshwar
26.5
3
T Kurkute
27.0
1
S Chakraborty
26.5
2
K Pasumarti
26.0
4