47th Annual Harvard National Forensics Tournament

2021 — Cambridge, MA/US
Round 6 Results
Aff Neg Judge Win Aff Points Neg Points
Princeton TK Buffalo WW
Justin Jang
Aff
29.5
29.5
Strake Jesuit MS Sequoyah CA
parth misra
Aff
30.0
29.0
Woodlands AA American Heritage Broward EM
Carly Rieger
Neg
28.9
29.0
Appleton North MU Harrison GC
Ian Mikkelsen
Neg
29.3
29.7
Strake Jesuit DA Dulles RZ
Peter Zhang
Aff
28.7
28.6
Chaminade NB Roslyn ES
Alex Bravo
Aff
29.0
28.0
Lake Highland Prep AV Strake Jesuit DH
David Yi
Neg
29.1
29.3
Harrison JC Walt Whitman TG
Rahul Kolla
Aff
30.0
Pembroke Pines Charter AV William P. Clements MM
Qian Xia
Neg
29.4
29.5
Bergen County Academies AK Village TA
Jillian LeMaire
Neg
29.0
30.0
Westford AA Success Academy HS - Liberal Arts SB
Nick Smith
Neg
28.0
28.0
Durham AA Memorial BD
Samir Mohsin
Neg
28.7
29.2
American Heritage Broward SS Village RB
Ronak Ahuja
Aff
29.9
29.8
Dulles SZ McNeil AG
Rodrigo Paramo
Aff
28.3
28.0
Hunter College Unaffiliated MD Woodlands LW
Ian Mikkelsen
Neg
28.9
29.3
Westlake AK Scarsdale KS
James Stuckert
Aff
28.8
28.7
Dulles AS Mountain View EN
Eshwar Mohan
Aff
30.0
29.0
Stuyvesant MZ William P. Clements CY
Tom Evnen
Neg
28.9
29.5
Cary NS Scarsdale SV
Nicholas Aranda
Aff
28.5
28.0
Brookline CS Catonsville AT
Andrew Harding
Neg
27.6
28.3
Northern Valley HS Independent JL McNeil SC
Jharick Shields
Neg
29.6
29.7
Half Hollow Hills HS East MS Newport LT
Bryan Kim
Neg
28.5
28.6
Durham SS Strake Jesuit VM
Oliver Sussman
Neg
28.2
28.9
Dulles VN McClintock CM
Kristen Arnold
Aff
29.6
28.0
Charlotte Latin VD James Logan CL
Wesley Loofbourrow
Neg
28.7
28.9
BASIS Peoria PY Scarsdale ZS
Muhammad Khattak
Neg
29.0
29.5
Lexington MS Montville AP
Stephen Scopa
Neg
28.3
28.4
Plano East Sr JN Durham ZG
Ritvik Mahendra
Aff
29.8
28.1
Newport EY Asheville HR
Adegoke Fakorede
Aff
28.4
27.4
Strake Jesuit JG Plano East NG
Samir Mohsin
Aff
29.9
29.8
Millburn HR Scarsdale MF
Vishnu Vennelakanti
Neg
29.5
29.6
Frank W. Cox CF American Heritage Broward MC
Andrew Garber
Neg
27.9
28.1
James Logan HS MHDC DH
Wesley Loofbourrow
Neg
27.1
27.3
North Allegheny BL Mercer Island SV
GAYLE NELSON
Neg
29.5
29.7
Northeast SL BASIS Peoria AM
Bennett Fees
Neg
27.0
29.0
Northern Valley HS Independent JS Newport JQ
David Yi
Aff
28.9
29.2
Legacy Christian BP Lake Highland Prep PS
Simran Gandhi
Aff
29.4
29.1
Bronx Science WF Idaho Independent TJ
Mark Kivimaki
Aff
29.5
29.5
Strake Jesuit EP Princeton DR
Favian Sun
Neg
28.6
28.8
Lexington BF American Heritage Broward PG
Sally Ho
Aff
29.9
29.8
College Park Independent NW Lexington AKu
Tate Weston
Neg
29.1
29.3
Strake Jesuit BE American Heritage Boca/Delray NS
Simran Gandhi
Aff
29.5
29.2
Strake Jesuit JX Village JN
angela zhong
Aff
29.6
29.0
St Michael Albertville CS Strake Jesuit DL
Rahul Kolla
Neg
29.2
29.0
King's AS Evanston Twp KO
Camila Vasquez
Neg
26.2
28.6
Ardsley ZS Byram Hills AK
Perry Beckett
Neg
28.4
28.7
Millburn JL King CP
Patrick Tolan
Neg
27.0
28.3
Dulles CS Garland LY
Tate Weston
Neg
29.1
29.3
Millburn AX Granite Bay AR
Fiorella Pulido
Aff
30.0
29.0
Lexington AG Aragon ZA
Jacob Nails
Neg
28.5
28.3
Harrison JP American Heritage Broward MA
Brendon Morris
Aff
29.7
29.6
Carnegie Vanguard SR Harrison AC
Andrew Torrez
Aff
29.4
29.3
Strake Jesuit LW Sammamish Independent LW
Holden Bukowsky
Aff
29.0
28.7
BASIS Peoria VP Strake Jesuit JK
Claire Liu
Neg
28.0
28.1
Memorial SC McMillen AW
Joshua Herrera
Aff
29.6
29.5
Harrison AA Plano East NGo
Claire Liu
Neg
29.1
29.2
Strake Jesuit RC Princeton VC
Favian Sun
Neg
28.5
28.7
Scripps Ranch AS Mia Lupica
Hunter Harwood
Aff
28.6
28.5
Northview SD Strake Jesuit ZD
Muhammad Khattak
Neg
29.5
30.0
Peachtree Ridge RL Syosset IS
Kavita Doddamane
Neg
28.0
29.0
William G. Enloe AC BASIS Ahwatukee DK
Rose Larson
Aff
28.7
28.4
Northern Valley HS Independent DN Asheville GJ
Lawrence Reilly
Neg
27.0
28.0
North Mecklenburg PM Lake Highland Prep AB
T.J. Maher
Aff
29.3
29.2
Mountain View PS Apple Valley KW
Nethmin Liyanage
Neg
28.0
28.1
Southern Lehigh AD Little Rock Central MG
Andrew Harding
Neg
26.1
28.1
Harrison TB Greenhill NT
Ryan Hemnarine
Neg
28.5
28.9
William P. Clements AK Hunter College Unaffiliated AI
Ronak Ahuja
Aff
29.2
29.1
Lake Highland Prep AM Mavericks SD
Rose Larson
Aff
29.1
28.6
Los Alamos VH Half Hollow Hills HS East SP
Keilina Monteiro Do Canto
Aff
29.2
29.0
North Allegheny ED Scarsdale BS
T.J. Maher
Aff
28.7
28.6
AF Brooklyn SD Cardinal Gibbons AD
Adegoke Fakorede
Neg
27.7
28.7
Lexington AK Greenhill VG
Aashir Sanjrani
Aff
29.2
29.0
Greenhill KD Trinity Valley KK
Chetan Hertzig
Neg
29.5
29.6
Plano West TS Randolph JM
Audrey Demas
Aff
28.5
28.2
Millburn AK Exeter SK
Michael Omole
Neg
28.0
28.3
Newport SG Sunnyslope SB
Cindy Wang
Aff
27.0
27.0
Roeper RL Montville KP
Jacob Nails
Aff
28.8
28.2
Texas City AS Milton AT
Michael Omole
Neg
29.0
29.2
Half Hollow Hills HS East SL West Des Moines Valley MM
Megha Prasad
Neg
28.4
28.8
Cardinal Gibbons RS Memorial DX
Bennett Fees
Aff
30.0
29.9
Lexington VM Syosset LG
Stephen Scopa
Aff
28.8
28.7
Lexington JC North Allegheny RR
James Stuckert
Aff
29.1
28.7
Harrison MB American Heritage Broward JA
Brendon Morris
Aff
28.4
27.2
Hill CC Randolph BS
Hunter Harwood
Aff
28.5
27.0
Montville NP Agoura CS
Arik Mendelevitz
Aff
27.5
25.0
Durham VW Myers Park EA
Calvin Wang
Neg
27.0
28.0
Lexington CH Scarsdale CC
Javier Navarrete
Neg
29.4
29.6
Oxford VM Huntington BP
Chetan Hertzig
Aff
29.5
29.0
American Heritage Broward NR Dulles TY
Conal Thomas-McGinnis
Neg
29.5
29.4
Holy Cross ND Scarsdale JT
Samita Rahaman
Neg
28.6
28.7
Acton-Boxborough BH Strake Jesuit HZ
Ritvik Mahendra
Neg
29.2
29.5
Strake Jesuit KS Lexington AR
Cameron McConway
Aff
30.0
30.0
Claremont GK Hamilton NB
Eric Tang
Aff
29.0
28.5
Pembroke Pines Charter JD Lexington JB
Tom Evnen
Aff
29.4
28.8
Sequoyah JS Apple Valley NB
luke eriksson
Neg
29.5
29.2
Scarsdale OL Lexington DY
Peter Zhang
Neg
28.7
28.8
Holy Trinity Episcopal BL Cooper City NR
Richard Li
Neg
28.8
28.9
McLean PK AF Brooklyn AM
Amber Payne
Aff
28.5
27.5
Independence AK Laura Han
Brent Hoffert
Aff
29.5
29.0
Montville SH DTHS HV
Javier Navarrete
Neg
28.8
28.8
New Jersey Independent AN West Des Moines Valley JW
Andrew Garber
Neg
28.8
28.9
Montville RP Ft Lauderdale FE
Amanda Ciocca
Neg
29.5
29.7
Northview DT Stratford DS
Bryan Kim
Aff
29.0
29.2
Denfeld VS Brookline RM
Cindy Wang
Neg
28.0
29.0
Strake Jesuit AA Walt Whitman BW
Oliver Sussman
Neg
28.2
29.2
Stuyvesant SP Strake Jesuit JS
Eric Tang
Neg
28.9
29.2
BASIS Independent Silicon Valley Independent SK Lexington AT
Joshua Herrera
Neg
29.3
29.4
Chaminade KF Cottonwood Classical Prep BK
Kavita Doddamane
Neg
28.7
29.5
McClintock LK Durham BG
Robert Yang
Neg
28.7
28.7
Mercer Island KS Chase Earland Independent CE
Preetham Chippada
Neg
28.6
28.9
Stuyvesant LC King AT
Oksana Savransky
Aff
28.2
28.0
Tempe Prep CC Munster MF
Keilina Monteiro Do Canto
Aff
29.5
28.1
Lake Highland Prep MS New Jersey Independent ANa
Gabrielle Lea
Neg
28.2
28.4
DTHS SS New Trier CS Aff BYE Neg FFT
Bronx Science NK Bergen County Academies EK Aff BYE Neg FFT
Strake Jesuit VC Eagan AI Aff BYE Neg FFT
Princeton RL Cheyenne East HR Aff BYE Neg FFT
Westford CL William G. Enloe KH Aff BYE Neg FFT