The Paradigm Dowling Catholic

2020 — Online, IA/US
Round 6 Results
Pro Con Judge Win Pro Points Con Points
West HS SLC MS SF Roosevelt KZ
Peter Mu
Pro
L May
28.4
S Senthilkumar
28.6
T Zielenski
28.3
J Kambeitz
28.5
John F. Kennedy KT Eagan GS
Maddie Cook
Pro
V Kompella
27.0
B Tack
27.0
H Gokul
27.0
H Shahzad
27.0
Syosset CZ Montgomery Blair ML
Matthew Tsai
Con
W Zhou
28.0
E Chiu
27.5
J Li
28.5
D Mu
27.5
Homewood-Flossmoor PP Eagan MN
Kayla Sylvester
Pro
J Pippens
27.0
S Parks
27.0
N Mirfakhraie
27.0
A Naqvi
27.0
Chelmsford AM Sioux City East ET
Alex Janssen
Con
R Ajmera
26.0
A Mallela
27.0
C Evans
25.0
L Tadesse
26.0
West Des Moines Valley MB Theodore Roosevelt SJ
Simon Kasiewicz
Pro
J Maxwell
28.0
O Brown
28.0
S Johnson
29.0
E Smithberg
26.0
Montgomery Blair CG Great Neck South CW
Manognya Sripathi
Pro
I Gupta
29.5
E Chen
29.0
R Woo
28.1
B Chien
29.0
Westwood FG Washington NE
Anping Liu
Pro
A Gunwani
28.5
J Freeman
28.5
K Escalante
28.0
R Nold
28.5
Johnston AW Blake ST
Greg Pratt
Con
L Wessling
27.1
J Ayres
27.0
H Sweet
28.6
E Terveen
28.7
Carmel Valley LM Delbarton MS
Alyssa Beckwith
Pro
S Mansur
28.5
I Law
28.5
A Sun
28.0
E Moldoveanu
28.0
West HS SLC AY Carmel Valley ZhZh
Adithya Raajkumar
Pro
B Young
28.7
R Agarwal
28.6
S Zheng
28.8
B Zhao
28.9
BASIS Scottsdale EY Michael Grismer
Zaid Umar
Pro
C Estrada
28.4
C Younger
28.6
M Grismer
28.2
K Blechinger
28.0
Purannan Balakrishnan Har-Ber BG
Venkataramana Suggula
Con
P Balakrishnan
28.7
A Balu
28.7
A Bunch
29.4
K Graham
29.5
Lakeville SN Thomas S. Wootton DS
Mollie Clark
Con
T Nenneman
28.0
M Sciamanda
28.0
S Shiu
28.0
R Dai
28.9
Blake DH Marist VK
John Manahan
Pro
G Homan
29.5
W Dayhoff
29.0
S Vance
29.5
E Kang
28.0
Cosby MM Torrey Pines FL
Eswaraprasad Dontu
Pro
J Merkel
29.6
E Murray
29.5
J Li
29.7
B Feng
29.4
Acton-Boxborough WW Montgomery Blair CL
Shreya Yadav
Pro
K Warrier
30.0
J Wu
30.0
K Chien
30.0
S Li
30.0
Torrey Pines KT Carmel Valley GN
Zach Pogany
Con
J Kim
27.2
A Tsai
27.3
R Nasar
29.0
Y Gupta
28.8
Westwood SP John F. Kennedy SS
Danielle Blake
Pro
S Pandit
30.0
A Singh
30.0
O Scott
29.5
L Schaefer
29.5
SF Roosevelt SK Brentwood KM
Pascasie Redhage
Con
S Kumari
26.0
J Skelton
27.0
S Mrkva
28.0
P Kasiewicz
29.0
Indianola OC Evanston Twp MC
Josh Dubansky
Con
B Cross
28.0
H Overton
28.5
M Coyle
29.5
L Mayo
29.0
BASIS Independent Silicon Valley BoCh BergenTech KG
Casey Spring
Con
D Chen
29.0
S Boone
29.0
S Grinberg
30.0
A Kasubhai
29.0
AF Brooklyn GD BASIS Scottsdale ShRy
Cyndy Woodhouse
Con
E Dupigny
27.0
K Green
26.5
G Ryu
27.5
M Shembekar
27.5
Clover Hill RW Edina MS
Dylan Morgan
Pro
T Richardson
29.5
S Worrel
29.5
J Shapiro
28.5
A Maheshwari
28.5
Indianola WH Har-Ber SG
Collin Johns
Pro
A Waugh
27.7
P Huntley
28.5
L Gomez Guzman
27.0
K Sanchez Cueva
27.5
Evanston Twp PP Aberdeen Central AW
Mohan Gupta
Pro
A Phillips
28.5
N Polish
29.5
G Aberle
28.0
L Williams
28.0
Eagan AN Ankeny Centennial SS
Tom Chien
Con
A Ari
28.1
S Nutulapati
28.0
J Su
28.1
A Su
28.1
Lincoln East SK Chelmsford LM
Michael Maldonado
Con
A Korlacki
29.0
E Saksena
29.0
P Motagi
30.0
A Lingala
30.0
Edina MJ Marist OW
Angelica Mercado-Ford
Pro
R Jiang
30.0
A Mirza
30.0
L Walker
29.0
A Ovadje
29.0
Blake KZ S. Eugene H. S RR
Travis Dahle
Pro
D Khan
29.0
J Zhang
29.0
H Ramsey-Code
28.0
L Reeves
28.0
Thomas S. Wootton CC Eagan KS
Shreyas Swaminathan
Pro
S Chatterjee
29.0
D Chatterjee
28.9
S Koch
28.5
L Salonga
28.5
Cambrian II Marist NC
Triniti Krauss
Pro
A Iyyavoo
29.0
A Iyyavoo
29.0
I Chung
28.9
M Nahas
28.9
SF Roosevelt JH Aberdeen Central HF
Joel Brown
Pro
J Johnson
27.0
N Hillberg
28.0
F Herceg
24.0
M Fleckenstein
24.0
SF Roosevelt WP Indianola EM
Bingjun Dai
Con
C Patzwald
28.9
E Wong
28.7
N Ehrhardt
28.8
A Moorlach
29.0
Sioux Falls Lincoln FD Edina IS
Nyla Crayton
Con
E Forster
29.3
A DeKramer
29.3
Z Ishani
29.3
A Shilts
29.3
Iowa City West DK Thomas S. Wootton SW
Chloe Ricks
Con
A Dong
27.6
B Kleiman
27.6
V Sharma
28.7
B Wang
28.5
Iowa City West YD Brookfield East CS
Madison Howard
Con
C Yang
28.0
A Doresca
28.0
A Channashetti
29.0
M Sundar
29.0
SF Roosevelt ND BASIS Scottsdale SS
Vietta Grinberg
Con
V Dixon
27.0
L Ng
28.0
S Sud
28.9
E Shareef
27.0
Millard North RZ Acton-Boxborough LM
Tara Djukanovic
Pro
J Rankin
28.0
K Zhu
29.0
S Liu
27.0
A Manoj
29.0
Marist LF Chelmsford SR
Sara Abbasi
Pro
K Leary
28.0
W Fligg
27.0
V Raajkumar
27.0
D Sambasivan
27.0
Brookfield East BP Thomas S. Wootton WW
Whitney Lester
Con
S Bhatt
29.0
T Perera
28.0
M Wang
30.0
J Wang
29.0
Theodore Roosevelt LT Con BYE