The Paradigm Dowling Catholic

2020 — Online, IA/US
Round 4 Results
Pro Con Judge Win Pro Points Con Points
Iowa City West DK Purannan Balakrishnan
Josh Dubansky
Pro
A Dong
28.5
B Kleiman
29.0
P Balakrishnan
28.0
A Balu
27.5
Marist VK S. Eugene H. S RR
Tom Chien
Pro
S Vance
28.2
E Kang
28.1
H Ramsey-Code
28.1
L Reeves
28.1
Westwood SP Delbarton MS
Anping Liu
Con
S Pandit
28.0
A Singh
28.0
A Sun
28.5
E Moldoveanu
28.0
Indianola WH BASIS Scottsdale SS
Nyla Crayton
Con
A Waugh
28.4
P Huntley
28.2
S Sud
28.8
E Shareef
28.5
Cosby MM Iowa City West YD
Angelica Mercado-Ford
Pro
J Merkel
29.0
E Murray
29.5
C Yang
29.0
A Doresca
28.0
Evanston Twp MC Michael Grismer
Mark Maier
Con
M Coyle
27.0
L Mayo
27.0
M Grismer
28.0
K Blechinger
28.0
BASIS Scottsdale ShRy Great Neck South CW
Peter Mu
Con
G Ryu
28.2
M Shembekar
28.4
R Woo
28.5
B Chien
28.3
Chelmsford AM SF Roosevelt KZ
Emily Robinson
Con
R Ajmera
27.0
A Mallela
26.5
T Zielenski
28.0
J Kambeitz
28.0
Blake KZ Brookfield East CS
Mohan Gupta
Con
D Khan
29.0
J Zhang
28.3
A Channashetti
29.2
M Sundar
28.5
West HS SLC MS Millard North RZ
Whitney Lester
Con
L May
27.0
S Senthilkumar
29.0
J Rankin
29.0
K Zhu
29.0
West Des Moines Valley MB Ankeny Centennial SS
Nika Silkin
Con
J Maxwell
27.5
O Brown
27.5
J Su
29.5
A Su
29.0
Eagan MN SF Roosevelt ND
Alex Janssen
Pro
N Mirfakhraie
29.0
A Naqvi
29.0
V Dixon
26.0
L Ng
27.0
AF Brooklyn GD Aberdeen Central AW
Matthew Tsai
Con
E Dupigny
26.0
K Green
25.5
G Aberle
27.5
L Williams
28.0
Har-Ber BG Indianola EM
Chloe Ricks
Pro
A Bunch
28.4
K Graham
28.2
N Ehrhardt
27.7
A Moorlach
27.9
Lincoln East SK Montgomery Blair ML
Danielle Blake
Pro
A Korlacki
29.0
E Saksena
29.5
J Li
29.0
D Mu
28.0
Blake DH Edina MJ
Pascasie Redhage
Pro
G Homan
29.0
W Dayhoff
28.0
R Jiang
27.0
A Mirza
29.0
Thomas S. Wootton SW SF Roosevelt SK
Charlie Jackson
Con
V Sharma
27.0
B Wang
28.5
S Kumari
29.2
J Skelton
28.0
Brookfield East BP Torrey Pines KT
Sara Abbasi
Pro
S Bhatt
29.0
T Perera
29.0
J Kim
28.5
A Tsai
28.5
Sioux Falls Lincoln FD Montgomery Blair CG
matthew ramsey
Con
E Forster
29.0
A DeKramer
29.0
I Gupta
29.0
E Chen
29.0
Eagan GS Chelmsford SR
Sydney Gelling
Pro
H Gokul
28.5
H Shahzad
28.5
V Raajkumar
28.0
D Sambasivan
28.0
Carmel Valley GN West HS SLC AY
Casey Spring
Con
R Nasar
30.0
Y Gupta
27.0
B Young
29.0
R Agarwal
28.0
Brentwood KM Acton-Boxborough LM
Alyssa Beckwith
Pro
S Mrkva
30.0
P Kasiewicz
29.0
S Liu
29.0
A Manoj
28.0
Eagan AN Washington NE
Steven Gomez
Con
A Ari
29.0
S Nutulapati
29.0
K Escalante
30.0
R Nold
29.5
Sioux City East ET Lakeville SN
Greg Pratt
Con
C Evans
27.0
L Tadesse
27.1
T Nenneman
28.1
M Sciamanda
28.8
Homewood-Flossmoor PP Thomas S. Wootton WW
Madison Howard
Con
J Pippens
28.0
S Parks
27.0
M Wang
29.0
J Wang
29.0
Aberdeen Central HF John F. Kennedy KT
Ellie Konfrst
Con
F Herceg
28.0
M Fleckenstein
28.0
V Kompella
28.5
B Tack
27.5
BergenTech KG Edina IS
Daisy Lai
Pro
S Grinberg
30.0
A Kasubhai
29.0
Z Ishani
29.0
A Shilts
29.0
Clover Hill RW Montgomery Blair CL
Arul Iyyavoo
Pro
T Richardson
28.4
S Worrel
28.5
K Chien
28.2
S Li
28.0
Eagan KS Torrey Pines FL
Adithya Raajkumar
Con
S Koch
28.1
L Salonga
28.3
J Li
28.4
B Feng
28.5
Edina MS Thomas S. Wootton CC
Michael Maldonado
Pro
J Shapiro
29.0
A Maheshwari
30.0
S Chatterjee
28.0
D Chatterjee
29.0
Evanston Twp PP Syosset CZ
Mollie Clark
Pro
A Phillips
28.5
N Polish
28.5
W Zhou
27.5
E Chiu
27.0
Acton-Boxborough WW Carmel Valley ZhZh
Griffin Amos
Pro
K Warrier
30.0
J Wu
30.0
S Zheng
30.0
B Zhao
30.0
SF Roosevelt WP Theodore Roosevelt LT
Alyssa Brouillet
Pro
C Patzwald
29.0
E Wong
29.0
A Lundy
28.0
C Timm
27.0
Cambrian II Westwood FG
Cyndy Woodhouse
Con
A Iyyavoo
27.5
A Iyyavoo
27.0
A Gunwani
28.0
J Freeman
28.0
Marist LF Carmel Valley LM
Maddie Cook
Con
K Leary
28.0
W Fligg
28.0
S Mansur
28.5
I Law
28.5
Marist OW Thomas S. Wootton DS
Manognya Sripathi
Pro
L Walker
29.0
A Ovadje
29.0
S Shiu
28.5
R Dai
29.0
Indianola OC Marist NC
Corrin Gillespie
Con
B Cross
26.0
H Overton
26.0
I Chung
28.0
M Nahas
28.0
SF Roosevelt JH Chelmsford LM
Kayla Sylvester
Con
J Johnson
27.0
N Hillberg
27.0
P Motagi
29.0
A Lingala
29.0
Johnston AW John F. Kennedy SS
Shreya Yadav
Con
L Wessling
26.5
J Ayres
27.0
O Scott
28.0
L Schaefer
28.5
BASIS Independent Silicon Valley BoCh Blake ST
Vietta Grinberg
Pro
D Chen
29.0
S Boone
29.0
H Sweet
28.4
E Terveen
28.6
BASIS Scottsdale EY Theodore Roosevelt SJ
Zach Pogany
Pro
C Estrada
28.6
C Younger
28.7
S Johnson
28.5
E Smithberg
26.3
Lambert DoDh Har-Ber SG Pro FFT Con BYE