The Paradigm Dowling Catholic

2020 — Online, IA/US
Round 3 Results
Pro Con Judge Win Pro Points Con Points
Acton-Boxborough LM Chelmsford LM
Casey Spring
Pro
S Liu
28.0
A Manoj
29.0
P Motagi
26.0
A Lingala
27.0
Montgomery Blair ML Lambert DoDh
Collin Johns
Pro
J Li
26.0
D Mu
28.0
A Dhulipudi
27.0
V Dontu
27.0
Har-Ber BG Blake ST
Heaven Chase
Con
A Bunch
27.0
K Graham
27.0
H Sweet
29.0
E Terveen
29.0
West Des Moines Valley MB West HS SLC MS
Shreyas Swaminathan
Con
J Maxwell
28.0
O Brown
28.0
L May
28.7
S Senthilkumar
28.5
SF Roosevelt WP West HS SLC AY
Anagha Sreevals
Con
C Patzwald
28.5
E Wong
28.0
B Young
28.5
R Agarwal
28.0
Marist VK Edina MJ
Alyssa Beckwith
Con
S Vance
28.0
E Kang
27.5
R Jiang
29.0
A Mirza
28.0
BASIS Scottsdale SS Marist LF
Sydney Gelling
Con
S Sud
28.0
E Shareef
27.9
K Leary
27.9
W Fligg
27.8
SF Roosevelt KZ Millard North RZ
Zach Walters
Con
T Zielenski
27.0
J Kambeitz
27.0
J Rankin
28.0
K Zhu
28.0
Chelmsford AM BASIS Scottsdale EY
Claire Yocom
Con
R Ajmera
27.0
A Mallela
28.0
C Estrada
28.0
C Younger
28.0
SF Roosevelt JH Edina IS
Shreya Yadav
Con
J Johnson
27.5
N Hillberg
27.5
Z Ishani
28.0
A Shilts
29.0
Indianola EM BASIS Independent Silicon Valley BoCh
Josh Dubansky
Con
N Ehrhardt
27.5
A Moorlach
28.0
D Chen
30.0
S Boone
28.5
Marist OW Westwood SP
Pascasie Redhage
Pro
L Walker
28.0
A Ovadje
29.0
S Pandit
27.0
A Singh
26.0
Delbarton MS Thomas S. Wootton WW
Dylan Morgan
Pro
A Sun
28.5
E Moldoveanu
28.5
M Wang
28.5
J Wang
28.5
John F. Kennedy SS Theodore Roosevelt LT
Silvia Aydinyan
Pro
O Scott
28.0
L Schaefer
28.0
A Lundy
27.0
C Timm
26.5
Cosby MM Chelmsford SR
Yingzi Wu
Pro
J Merkel
28.8
E Murray
29.2
V Raajkumar
27.8
D Sambasivan
27.0
Westwood FG Torrey Pines FL
Maddie Cook
Con
A Gunwani
29.3
J Freeman
29.5
J Li
29.0
B Feng
29.0
Evanston Twp MC SF Roosevelt ND
Venkataramana Suggula
Con
M Coyle
27.5
L Mayo
27.5
V Dixon
28.5
L Ng
28.5
S. Eugene H. S RR Thomas S. Wootton DS
Cyndy Woodhouse
Con
H Ramsey-Code
27.0
L Reeves
26.5
S Shiu
27.0
R Dai
28.0
Purannan Balakrishnan Marist NC
Sara Abbasi
Pro
P Balakrishnan
29.0
A Balu
29.0
I Chung
29.0
M Nahas
29.0
Aberdeen Central HF AF Brooklyn GD
Zaid Umar
Pro
F Herceg
28.0
M Fleckenstein
29.0
E Dupigny
26.0
K Green
27.0
Carmel Valley GN Acton-Boxborough WW
Steven Gomez
Pro
R Nasar
29.0
Y Gupta
30.0
K Warrier
29.0
J Wu
28.0
Montgomery Blair CG Blake DH
Arul Iyyavoo
Con
I Gupta
28.2
E Chen
28.0
G Homan
28.5
W Dayhoff
29.0
Ankeny Centennial SS Indianola OC
Will Sjostrom
Pro
J Su
27.9
A Su
28.0
B Cross
26.5
H Overton
26.6
Clover Hill RW Great Neck South CW
Alex Janssen
Pro
T Richardson
28.0
S Worrel
29.0
R Woo
27.0
B Chien
29.0
Johnston AW Har-Ber SG
Bingjun Dai
Pro
L Wessling
29.1
J Ayres
29.0
L Gomez Guzman
28.7
K Sanchez Cueva
28.9
Eagan GS Blake KZ
Travis Babcock
Con
H Gokul
28.8
H Shahzad
29.0
D Khan
29.2
J Zhang
29.3
Thomas S. Wootton SW Montgomery Blair CL
Griffin Amos
Pro
V Sharma
30.0
B Wang
30.0
K Chien
30.0
S Li
30.0
BergenTech KG Carmel Valley ZhZh
Kayla Sylvester
Pro
S Grinberg
29.0
A Kasubhai
29.0
S Zheng
29.0
B Zhao
29.0
Lakeville SN Michael Grismer
Joel Brown
Pro
T Nenneman
28.0
M Sciamanda
29.0
M Grismer
27.0
K Blechinger
26.0
Iowa City West YD Sioux City East ET
Thomas Babcock
Pro
C Yang
28.6
A Doresca
28.5
C Evans
28.4
L Tadesse
28.4
Eagan AN SF Roosevelt SK
John Manahan
Con
A Ari
28.5
S Nutulapati
27.0
S Kumari
30.0
J Skelton
27.0
Brookfield East BP John F. Kennedy KT
Danielle Blake
Pro
S Bhatt
28.5
T Perera
29.0
V Kompella
28.0
B Tack
27.5
Theodore Roosevelt SJ Brookfield East CS
Cameron Velasquez
Con
S Johnson
27.5
E Smithberg
26.0
A Channashetti
29.0
M Sundar
28.5
Lincoln East SK Washington NE
Keshav Mallela
Con
A Korlacki
27.0
E Saksena
28.0
K Escalante
29.0
R Nold
28.0
Eagan MN Thomas S. Wootton CC
Nyla Crayton
Con
N Mirfakhraie
29.3
A Naqvi
29.5
S Chatterjee
29.4
D Chatterjee
29.4
Torrey Pines KT BASIS Scottsdale ShRy
Ellie Konfrst
Pro
J Kim
28.9
A Tsai
29.0
G Ryu
28.1
M Shembekar
28.0
Edina MS Eagan KS
matthew ramsey
Con
J Shapiro
28.0
A Maheshwari
28.0
S Koch
28.0
L Salonga
28.0
Syosset CZ Aberdeen Central AW
Sai Karnati
Pro
W Zhou
29.5
E Chiu
29.4
G Aberle
29.3
L Williams
29.3
Iowa City West DK Indianola WH
Gabe Josko
Pro
A Dong
27.0
B Kleiman
27.0
A Waugh
27.0
P Huntley
27.0
Cambrian II Homewood-Flossmoor PP
Daisy Lai
Pro
A Iyyavoo
29.0
A Iyyavoo
29.0
J Pippens
28.0
S Parks
28.0
Evanston Twp PP Carmel Valley LM
Zach Pogany
Con
A Phillips
28.3
N Polish
28.2
S Mansur
29.0
I Law
29.2
Sioux Falls Lincoln FD Brentwood KM
Madison Howard
Con
E Forster
27.0
A DeKramer
29.0
S Mrkva
29.0
P Kasiewicz
28.0