The Paradigm Dowling Catholic

2020 — Online, IA/US
Round 2 Results
Pro Con Judge Win Pro Points Con Points
Iowa City West DK Acton-Boxborough LM
Ellie Konfrst
Con
A Dong
27.5
B Kleiman
27.5
S Liu
28.5
A Manoj
28.5
John F. Kennedy KT BASIS Scottsdale ShRy
Josh Dubansky
Con
V Kompella
27.0
B Tack
26.0
G Ryu
28.5
M Shembekar
28.0
Ankeny Centennial SS Blake DH
Zach Pogany
Con
J Su
27.3
A Su
27.4
G Homan
28.9
W Dayhoff
29.1
Marist NC Cosby MM
Claire Yocom
Con
I Chung
27.0
M Nahas
28.0
J Merkel
29.0
E Murray
29.0
Marist LF Westwood SP
Keenan Allen
Con
K Leary
27.5
W Fligg
27.0
S Pandit
29.5
A Singh
28.5
Sioux Falls Lincoln FD Evanston Twp MC
Ellie Singer
Pro
E Forster
27.5
A DeKramer
27.7
M Coyle
27.3
L Mayo
27.0
Edina IS Aberdeen Central HF
Sara Abbasi
Pro
Z Ishani
29.0
A Shilts
29.0
F Herceg
28.5
M Fleckenstein
28.5
Chelmsford LM Thomas S. Wootton WW
Triniti Krauss
Pro
P Motagi
29.5
A Lingala
29.3
M Wang
29.0
J Wang
29.0
Marist VK Sioux City East ET
Keshav Mallela
Pro
S Vance
29.0
E Kang
28.0
C Evans
26.0
L Tadesse
27.0
Eagan GS Har-Ber SG
Tara Djukanovic
Pro
H Gokul
29.0
H Shahzad
29.0
L Gomez Guzman
27.0
K Sanchez Cueva
27.0
Indianola WH Carmel Valley ZhZh
Mollie Clark
Con
A Waugh
26.0
P Huntley
27.0
S Zheng
29.0
B Zhao
29.0
Marist OW West HS SLC MS
Casey Spring
Pro
L Walker
30.0
A Ovadje
28.0
L May
28.0
S Senthilkumar
29.0
Clover Hill RW Torrey Pines FL
Alyssa Beckwith
Con
T Richardson
29.0
S Worrel
28.5
J Li
28.0
B Feng
27.0
BASIS Scottsdale EY Thomas S. Wootton DS
Daisy Lai
Con
C Estrada
29.0
C Younger
28.0
S Shiu
30.0
R Dai
30.0
Delbarton MS Blake ST
Nika Silkin
Con
A Sun
30.0
E Moldoveanu
29.0
H Sweet
30.0
E Terveen
30.0
AF Brooklyn GD Great Neck South CW
Mohan Gupta
Con
E Dupigny
27.5
K Green
27.2
R Woo
27.8
B Chien
28.0
Edina MS SF Roosevelt WP
Nyla Crayton
Pro
J Shapiro
29.3
A Maheshwari
29.3
C Patzwald
28.7
E Wong
28.8
Montgomery Blair CG BASIS Scottsdale SS
Peter Zopes
Pro
I Gupta
29.0
E Chen
29.5
S Sud
27.5
E Shareef
27.2
Aberdeen Central AW BergenTech KG
Levale Vann
Con
G Aberle
28.0
L Williams
28.0
S Grinberg
28.0
A Kasubhai
28.0
Brookfield East BP Har-Ber BG
Sydney Gelling
Pro
S Bhatt
27.9
T Perera
27.9
A Bunch
27.9
K Graham
27.9
Washington NE Michael Grismer
Bingjun Dai
Pro
K Escalante
29.3
R Nold
29.5
M Grismer
29.2
K Blechinger
29.4
Johnston AW SF Roosevelt JH
Venkataramana Suggula
Con
L Wessling
28.8
J Ayres
28.4
J Johnson
29.3
N Hillberg
29.3
Purannan Balakrishnan Brentwood KM
Peter Mu
Con
P Balakrishnan
28.1
A Balu
28.2
S Mrkva
28.3
P Kasiewicz
28.5
Torrey Pines KT Carmel Valley LM
Silvia Aydinyan
Con
J Kim
29.1
A Tsai
29.3
S Mansur
29.6
I Law
29.5
Brookfield East CS Eagan AN
Zaid Umar
Con
A Channashetti
28.5
M Sundar
29.0
A Ari
29.1
S Nutulapati
29.2
Theodore Roosevelt SJ Indianola EM
Greg Pratt
Con
S Johnson
27.3
E Smithberg
27.5
N Ehrhardt
28.3
A Moorlach
28.1
Blake KZ Thomas S. Wootton SW
Mark Maier
Con
D Khan
29.0
J Zhang
29.0
V Sharma
29.0
B Wang
29.0
Indianola OC Montgomery Blair CL
Collin Johns
Con
B Cross
24.0
H Overton
26.0
K Chien
28.0
S Li
28.0
Chelmsford AM BASIS Independent Silicon Valley BoCh
Matthew Tsai
Con
R Ajmera
27.0
A Mallela
27.0
D Chen
28.5
S Boone
27.5
SF Roosevelt ND S. Eugene H. S RR
Joel Brown
Con
V Dixon
24.0
L Ng
25.0
H Ramsey-Code
29.0
L Reeves
28.0
Montgomery Blair ML SF Roosevelt SK
Emily Robinson
Con
J Li
28.0
D Mu
28.0
S Kumari
28.3
J Skelton
28.0
Millard North RZ Evanston Twp PP
Madison Howard
Pro
J Rankin
29.0
K Zhu
29.0
A Phillips
28.0
N Polish
28.0
Westwood FG John F. Kennedy SS
Pascasie Redhage
Pro
A Gunwani
29.0
J Freeman
28.0
O Scott
26.0
L Schaefer
27.0
Eagan MN Lambert DoDh
Danielle Blake
Pro
N Mirfakhraie
29.5
A Naqvi
30.0
A Dhulipudi
29.0
V Dontu
28.5
Lakeville SN Edina MJ
Zach Walters
Con
T Nenneman
27.0
M Sciamanda
27.0
R Jiang
28.0
A Mirza
28.0
Lincoln East SK Eagan KS
Gabe Josko
Con
A Korlacki
28.0
E Saksena
27.5
S Koch
28.0
L Salonga
28.3
Iowa City West YD Thomas S. Wootton CC
Will Sjostrom
Con
C Yang
28.9
A Doresca
28.8
S Chatterjee
29.1
D Chatterjee
29.0
SF Roosevelt KZ West HS SLC AY
vedavathi veerisetti
Con
T Zielenski
29.5
J Kambeitz
29.4
B Young
29.6
R Agarwal
29.0
West Des Moines Valley MB Theodore Roosevelt LT
Alex Janssen
Pro
J Maxwell
28.0
O Brown
27.0
A Lundy
27.0
C Timm
26.0
Syosset CZ Acton-Boxborough WW
Simon Kasiewicz
Con
W Zhou
28.0
E Chiu
28.0
K Warrier
29.0
J Wu
28.0
Homewood-Flossmoor PP Chelmsford SR
Corrin Gillespie
Con
J Pippens
27.0
S Parks
27.0
V Raajkumar
27.0
D Sambasivan
28.0
Carmel Valley GN Cambrian II Pro BYE Con FFT