The Paradigm Dowling Catholic

2020 — Online, IA/US
Round 1 Results
Pro Con Judge Win Pro Points Con Points
Carmel Valley GN Millard North RZ
Vietta Grinberg
Pro
R Nasar
28.9
Y Gupta
29.0
J Rankin
28.9
K Zhu
28.9
S. Eugene H. S RR Cosby MM
Daisy Lai
Pro
H Ramsey-Code
30.0
L Reeves
30.0
J Merkel
29.0
E Murray
30.0
Acton-Boxborough LM Eagan GS
Joel Brown
Pro
S Liu
28.0
A Manoj
27.0
H Gokul
24.0
H Shahzad
24.0
Lakeville SN West HS SLC MS
Peter Zopes
Con
T Nenneman
28.3
M Sciamanda
28.2
L May
28.5
S Senthilkumar
28.4
SF Roosevelt SK John F. Kennedy SS
Simon Kasiewicz
Pro
S Kumari
29.0
J Skelton
28.0
O Scott
27.0
L Schaefer
27.0
Torrey Pines FL Great Neck South CW
Will Sjostrom
Pro
J Li
29.0
B Feng
28.9
R Woo
28.1
B Chien
28.0
Marist NC Edina MS
Collin Johns
Con
I Chung
26.0
M Nahas
27.0
J Shapiro
27.0
A Maheshwari
28.0
Sioux Falls Lincoln FD Aberdeen Central AW
Nika Silkin
Pro
E Forster
30.0
A DeKramer
30.0
G Aberle
28.0
L Williams
27.0
Homewood-Flossmoor PP West HS SLC AY
Heaven Chase
Pro
J Pippens
28.0
S Parks
27.0
B Young
25.0
R Agarwal
26.0
Carmel Valley LM Edina MJ
Keenan Allen
Con
S Mansur
28.5
I Law
28.5
R Jiang
29.0
A Mirza
29.0
AF Brooklyn GD Clover Hill RW
Alyssa Brouillet
Con
E Dupigny
25.0
K Green
24.0
T Richardson
28.0
S Worrel
29.0
Delbarton MS Purannan Balakrishnan
Thomas Babcock
Pro
A Sun
29.0
E Moldoveanu
29.1
P Balakrishnan
28.5
A Balu
28.6
Har-Ber BG SF Roosevelt ND
Claire Yocom
Pro
A Bunch
28.0
K Graham
30.0
V Dixon
28.0
L Ng
28.0
Marist VK Michael Grismer
Triniti Krauss
Pro
S Vance
28.5
E Kang
27.5
M Grismer
26.0
K Blechinger
27.5
Marist LF Lincoln East SK
Ellie Singer
Con
K Leary
27.0
W Fligg
27.0
A Korlacki
27.5
E Saksena
27.0
Ankeny Centennial SS Montgomery Blair CL
Matt Howard
Con
J Su
29.5
A Su
30.0
K Chien
30.0
S Li
29.0
Indianola OC Sioux City East ET
Bingjun Dai
Con
B Cross
28.7
H Overton
28.9
C Evans
28.8
L Tadesse
29.1
Johnston AW Acton-Boxborough WW
Travis Dahle
Con
L Wessling
27.1
J Ayres
27.0
K Warrier
28.0
J Wu
28.1
Theodore Roosevelt SJ Chelmsford SR
Anagha Sreevals
Pro
S Johnson
29.0
E Smithberg
25.0
V Raajkumar
28.0
D Sambasivan
26.0
Har-Ber SG Chelmsford LM
Emily Robinson
Con
L Gomez Guzman
26.5
K Sanchez Cueva
26.0
P Motagi
28.0
A Lingala
28.5
Edina IS Indianola EM
Tara Djukanovic
Pro
Z Ishani
28.0
A Shilts
29.0
N Ehrhardt
28.0
A Moorlach
29.0
BASIS Scottsdale ShRy Westwood SP
Alice Kim
Con
G Ryu
27.0
M Shembekar
27.5
S Pandit
28.3
A Singh
28.0
Washington NE Montgomery Blair CG
Mollie Clark
Con
K Escalante
27.5
R Nold
27.0
I Gupta
30.0
E Chen
28.5
BergenTech KG Brookfield East BP
Shreyas Swaminathan
Pro
S Grinberg
29.5
A Kasubhai
29.5
S Bhatt
28.5
T Perera
28.5
Torrey Pines KT Syosset CZ
Yingzi Wu
Pro
J Kim
28.0
A Tsai
29.0
W Zhou
28.5
E Chiu
27.5
Iowa City West YD Eagan MN
Sai Karnati
Pro
C Yang
29.4
A Doresca
29.3
N Mirfakhraie
29.1
A Naqvi
29.2
Lambert DoDh Carmel Valley ZhZh
Matthew Tsai
Con
A Dhulipudi
28.0
V Dontu
28.0
S Zheng
29.0
B Zhao
28.5
Blake KZ Montgomery Blair ML
Gabe Josko
Pro
D Khan
29.1
J Zhang
29.0
J Li
28.7
D Mu
29.0
SF Roosevelt WP Thomas S. Wootton CC
Venkataramana Suggula
Pro
C Patzwald
29.0
E Wong
29.5
S Chatterjee
29.0
D Chatterjee
29.0
Blake ST Brentwood KM
Corrin Gillespie
Con
H Sweet
28.0
E Terveen
28.0
S Mrkva
29.0
P Kasiewicz
29.0
Chelmsford AM Brookfield East CS
Peter Mu
Con
R Ajmera
27.0
A Mallela
28.2
A Channashetti
28.5
M Sundar
28.3
SF Roosevelt JH Theodore Roosevelt LT
Travis Babcock
Pro
J Johnson
29.2
N Hillberg
29.1
A Lundy
28.9
C Timm
28.8
Cambrian II BASIS Independent Silicon Valley BoCh
Mark Maier
Pro
A Iyyavoo
28.0
A Iyyavoo
28.0
D Chen
27.5
S Boone
27.5
BASIS Scottsdale SS Thomas S. Wootton WW
vedavathi veerisetti
Con
S Sud
29.5
E Shareef
29.1
M Wang
29.5
J Wang
29.7
BASIS Scottsdale EY Eagan KS
Dylan Morgan
Con
C Estrada
28.5
C Younger
28.5
S Koch
29.0
L Salonga
29.0
Marist OW Evanston Twp MC
Sydney Gelling
Pro
L Walker
28.0
A Ovadje
28.0
M Coyle
26.5
L Mayo
26.5
Aberdeen Central HF Blake DH
Levale Vann
Con
F Herceg
28.0
M Fleckenstein
28.0
G Homan
28.0
W Dayhoff
28.0
Westwood FG Indianola WH
Cameron Velasquez
Pro
A Gunwani
28.5
J Freeman
29.5
A Waugh
28.0
P Huntley
29.0
Iowa City West DK John F. Kennedy KT
Sara Abbasi
Con
A Dong
29.0
B Kleiman
29.0
V Kompella
29.0
B Tack
29.0
West Des Moines Valley MB Thomas S. Wootton SW
Zaid Umar
Con
J Maxwell
28.0
O Brown
27.8
V Sharma
29.0
B Wang
28.5
SF Roosevelt KZ Evanston Twp PP
Greg Pratt
Con
T Zielenski
28.2
J Kambeitz
25.0
A Phillips
28.4
N Polish
28.3
John F. Kennedy MR Thomas S. Wootton DS Pro FFT Con BYE
Eagan AN