Peninsula Invitational

2021 — Rolling Hills Estates, CA/US
Round 6 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Dougherty Valley KM West Des Moines Valley MM
Taemin Ahn
Neg
27
28
Loyola LH Strake Jesuit BE
Jaya Nayar
Neg
29
30
Harvard-Westlake IC Carmel Valley AK
Tej Gedela
Aff
29
29
Brentwood JC Dougherty Valley ST
Kris Kaya
Aff
28
28
Taft EL Exeter Independent SK
Edward Rumbos-Perez
Aff
28
28
Dougherty Valley KK Woodlands LW
Tarun Ratnasabapathy
Aff
29
29
Strake Jesuit JG Iowa City West NW
Annie Wang
Aff
30
29
Peachtree Ridge RL Dougherty Valley DC
Joel Lemuel
Neg
29
29
Acton-Boxborough BH Immaculate Heart ZB
Rex Evans
Neg
29
29
Dougherty Valley PC S. Eugene H. S JC
Holden Bukowsky
Neg
28
28
Iowa City West HM Harvard-Westlake JH
Calvin Tyler
Aff
29
29
Austin SFA JH Elkins AM
Derek Hilligoss
Neg
29
29
La Costa Canyon JW Aff BYE
Harvard-Westlake SW Bishop's AC
Edward Rumbos-Perez
Neg
28
28
ModernBrain JM Marlborough SG
Shikhar Srivastava
Aff
29
29
Harvard-Westlake OF Northwood NA
Vanessa Nguyen
Neg
30
30
Harker DS Immaculate Heart BC
Jaya Nayar
Aff
30
30
Strake Jesuit MS Carmel Valley SZ
Joanne Park
Aff
29
28
Southlake Carroll PK Carmel Valley EP
Alexandra Mork
Neg
29
29
Perry JA Sequoia AS
Joanne Park
Neg
29
29
Valor Christian LS Strake Jesuit AA
Ethan Elasky
Neg
29
29
Iowa City West HD Brentwood AR
Immanuel Victor
Neg
29
29
Harvard-Westlake CC Kennedy KR
Annabelle Long
Aff
29
29
Hill CC San Dieguito NC
Sachin Shah
Aff
28
28
La Costa Canyon IR Mirman LS
Dillon Johnson
Neg
28
28
Oxford VM Dougherty Valley SB
Jacob Nails
Neg
29
29
Irvington AB Sam Barlow EL
Megan Wu
Neg
29
29
Marlborough AKi Carmel Valley ED
Arya Goel
Neg
28
29
Iowa City West JS Advanced Technologies JG
Annie Wang
Aff
28
28
Loyola AP Harker AM
Madeleine Conrad-Mogin
Aff
29
29
Brentwood RY Wilcox KM Aff FFT Neg BYE
Marlborough TZ Valley Christian Independent AP
Nick Steele
Neg
28
29
Rancho AW Immaculate Heart AW
Shikhar Srivastava
Neg
29
29
Memorial SC Dougherty Valley AG
Sachin Shah
Aff
29
29
Orange Lutheran AZ Dougherty Valley SS
Viren Abhyankar
Aff
29
28
Harvard-Westlake HM Immaculate Heart JL
Rex Evans
Neg
28
29
Marlborough JH Brentwood SR
Leah Clark-Villanueva
Aff
29
29
Loyola DB Ayala AM
Tarun Ratnasabapathy
Neg
29
29
American KG Dougherty Valley SK
Joel Lemuel
Neg
29
29
Portola AS BASIS Independent Silicon Valley Independent SK
Annabelle Long
Neg
28
29
Sage Hill AA Marlborough MS
Alexandra Mork
Aff
29
28
Northern Valley HS Independent JS Sage Hill MP
Chris Castillo
Neg
29
29
Evergreen Valley Independent DT Valencia SS
Neville Tom
Neg
28
28
Claremont GK Loyola BC
Leah Clark-Villanueva
Aff
30
29
Bergen County Academies AK Thomas Horace Rogers JW
Tej Gedela
Neg
29
29
Brentwood MM Northern Valley HS Independent DN
Andrew Wixson
Aff
29
28
Laylland NG La Costa Canyon JA
Sue Schaffer
Neg
26
27
Irvington GR West AG
Sue Schaffer
Neg
25
29
DTHS HV Dougherty Valley AM
Andrew Overing
Aff
29
28
Marlborough SL Harker SS
Asher Towner
Aff
28
28
West Ranch SV Immaculate Heart SS
Elizabeth Lee
Aff
29
28
Marlborough GA Ridgevue TJ Aff BYE Neg FFT
Harvard-Westlake ML Dougherty Valley SKu
Kris Kaya
Aff
28
28
S. Eugene H. S KS Marlborough EW
Asher Towner
Aff
28
28
Palos Verdes HS ES Mission Vista EM
Justin Fang
Aff
27
27
JTMS ZX Carmel Valley KW
Megan Wu
Neg
28
29
Troy AP Carnegie Vanguard SR
Nick Steele
Neg
29
29
West Des Moines Valley KC Calle Mayor JC
Jacob Lugo
Aff
29
29
Magnet TK Palos Verdes HS KV
Claudia Ribera
Neg
28
28
ModernBrain AK Northern Valley HS Independent JL
Andrea Chow
Aff
28
28
West Ranch KT Immaculate Heart RR
Calvin Tyler
Aff
29
29
Sammamish Independent LW Monta Vista RD
Helena Wehr
Aff
28
27
Scripps Ranch AS Brentwood SH
angela zhong
Aff
29
29
Immaculate Heart FP Dougherty Valley NB
Viren Abhyankar
Aff
29
28
Brentwood JK Brophy SA
Jacob Nails
Neg
28
29