Peninsula Invitational

2021 — Rolling Hills Estates, CA/US
Round 5 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Bishop's AC Marlborough SL
Alexandra Mork
Neg
28
28
Northern Valley HS Independent DN West Ranch KT
Connie Pocrass
Neg
27
28
Mirman LS Palos Verdes HS ES
Shikhar Srivastava
Aff
29
29
Carmel Valley AK Southlake Carroll PK
Viren Abhyankar
Neg
28
29
Advanced Technologies JG Orange Lutheran AZ
Asher Towner
Neg
29
29
Brentwood SR Dougherty Valley PC
Vishvak Bandi
Aff
29
29
S. Eugene H. S JC La Costa Canyon IR
Megan Wu
Aff
29
25
Immaculate Heart RR Hill CC
Arya Goel
Aff
29
29
La Costa Canyon JA Marlborough AKi
Derek Hilligoss
Neg
29
29
Northern Valley HS Independent JL Scripps Ranch AS
Annie Wang
Neg
28
28
Sam Barlow EL Marlborough TZ
Scott Brown
Aff
28
28
Marlborough EW Evergreen Valley Independent DT
Kris Kaya
Aff
28
28
Ayala AM ModernBrain JM
Tej Gedela
Aff
29
28
Harker SS Magnet TK
Vanessa Nguyen
Aff
28
28
Dougherty Valley SKu Irvington GR
Nick Steele
Aff
29
28
Sequoia AS Strake Jesuit JG
Madeleine Conrad-Mogin
Neg
29
30
Palos Verdes HS KV Valor Christian LS
Katie Raphaelson
Neg
28
29
Immaculate Heart SS Marlborough JH
Alexandra Mork
Neg
28
29
Monta Vista RD Irvington AB
Claudia Ribera
Aff
29
29
Dougherty Valley ST Harvard-Westlake CC
Rex Evans
Neg
28
28
Carmel Valley ED Northern Valley HS Independent JS
Tej Gedela
Neg
29
29
Dougherty Valley AM Sage Hill AA
David Dosch
Aff
29
28
Harker AM Taft EL
Jaya Nayar
Aff
28
28
Iowa City West NW Bergen County Academies AK
Chris Castillo
Aff
29
28
Elkins AM Troy AP
Arya Goel
Aff
29
29
Dougherty Valley NB Harvard-Westlake ML
Rex Evans
Aff
29
28
Northwood NA Loyola DB
Annabelle Long
Aff
29
29
Loyola BC Harvard-Westlake IC
Annabelle Long
Aff
30
29
Exeter Independent SK Brentwood MM
angela zhong
Aff
29
29
Thomas Horace Rogers JW Iowa City West HD
Neville Tom
Aff
29
28
Kennedy KR Perry JA
Andrew Overing
Neg
29
29
Woodlands LW Loyola AP
Holden Bukowsky
Aff
29
29
Dougherty Valley SK Claremont GK
Jacob Nails
Neg
29
29
Dougherty Valley SB Harker DS
Viren Abhyankar
Neg
29
29
BASIS Independent Silicon Valley Independent SK Acton-Boxborough BH
Lena Mizrahi
Aff
29
29
Valencia SS Laylland NG Aff BYE Neg FFT
Rancho AW Neg BYE
Carnegie Vanguard SR DTHS HV
Chris Castillo
Neg
29
29
Carmel Valley EP Immaculate Heart FP
Joanne Park
Aff
29
29
Immaculate Heart JL Memorial SC
Calvin Tyler
Neg
29
29
Valley Christian Independent AP American KG
Megan Wu
Neg
28
28
Ridgevue TJ Dougherty Valley KM Aff FFT Neg BYE
Dougherty Valley DC Iowa City West HM
Ethan Elasky
Aff
29
29
Wilcox KM Harvard-Westlake SW
Diana Alvarez
Aff
29
28
Calle Mayor JC Marlborough GA
Shikhar Srivastava
Aff
29
29
San Dieguito NC La Costa Canyon JW
Venkatasubramanian Malayappan
Aff
30
28
Mission Vista EM JTMS ZX
Calvin Tyler
Neg
28
28
Dougherty Valley AG Strake Jesuit MS
Ethan Elasky
Aff
30
29
West AG Brentwood RY Aff BYE Neg FFT
Brentwood SH Portola AS
Derek Hilligoss
Neg
29
29
Brophy SA Harvard-Westlake OF
David Dosch
Neg
29
29
Immaculate Heart AW Oxford VM
Tarun Ratnasabapathy
Neg
29
29
Strake Jesuit AA S. Eugene H. S KS
Andrew Overing
Aff
29
28
Strake Jesuit BE Dougherty Valley KK
Nick Steele
Aff
29
29
Immaculate Heart ZB Brentwood JC
Joanne Park
Aff
29
28
Carmel Valley SZ West Des Moines Valley KC
Jacob Nails
Aff
28
29
Marlborough MS West Ranch SV
Jaya Nayar
Aff
28
28
Marlborough SG Brentwood JK
Asher Towner
Neg
28
28
West Des Moines Valley MM ModernBrain AK
Neville Tom
Aff
28
28
Immaculate Heart BC Austin SFA JH
Ethan Greer
Aff
29
29
Sage Hill MP Loyola LH
Madeleine Conrad-Mogin
Neg
30
30
Dougherty Valley SS Iowa City West JS
Tarun Ratnasabapathy
Aff
29
29
Brentwood AR Peachtree Ridge RL
Andrew Wixson
Neg
29
30
Harvard-Westlake JH Sammamish Independent LW
Isaiah Salgado
Neg
28
28
Carmel Valley KW Harvard-Westlake HM
Vanessa Nguyen
Neg
28
29