Peninsula Invitational

2021 — Rolling Hills Estates, CA/US
Round 4 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Strake Jesuit JG Austin SFA JH
angela zhong
Aff
30
29
Orange Lutheran AZ Immaculate Heart ZB
Arya Goel
Aff
29
29
Taft EL Brentwood SH
Immanuel Victor
Neg
29
29
West Ranch KT Oxford VM
Dillon Johnson
Neg
28
28
American KG Irvington GR
Raveen Bryant
Aff
29
29
Valor Christian LS Dougherty Valley PC
Madeleine Conrad-Mogin
Neg
28
28
Dougherty Valley DC Portola AS
Lena Mizrahi
Neg
29
29
Bergen County Academies AK Sequoia AS
Kris Kaya
Neg
28
29
Marlborough AKi Harvard-Westlake HM
Shikhar Srivastava
Neg
29
29
Harker SS Immaculate Heart AW
Jaya Nayar
Neg
28
28
Hill CC West Des Moines Valley KC
Tarun Ratnasabapathy
Neg
29
29
Loyola LH DTHS HV
Tristan Shaughnessy
Aff
29
29
Dougherty Valley AG Carmel Valley ED
Rex Evans
Aff
29
28
Marlborough SL JTMS ZX
Joel Lemuel
Aff
28
28
Woodlands LW Harvard-Westlake JH
Andrew Overing
Aff
29
28
Irvington AB Iowa City West NW
Conal Thomas-McGinnis
Neg
28
29
Immaculate Heart JL Claremont GK
Asher Towner
Neg
29
30
Perry JA Dougherty Valley KK
Jacob Nails
Neg
29
29
Evergreen Valley Independent DT Dougherty Valley ST
Asher Towner
Neg
28
28
Bishop's AC Calle Mayor JC
Annabelle Long
Aff
29
28
ModernBrain AK Troy AP
Diana Alvarez
Neg
29
30
San Dieguito NC Marlborough MS
Derek Hilligoss
Neg
29
30
Ridgevue TJ Laylland NG
Andrea Chow
Aff
28
27
Brentwood JK Iowa City West JS
Conal Thomas-McGinnis
Neg
30
29
Palos Verdes HS ES Brentwood MM
Claudia Ribera
Neg
28
28
Exeter Independent SK Valencia SS
Cass Condray
Aff
30
29
West Des Moines Valley MM Sammamish Independent LW
Holden Bukowsky
Neg
28
28
Harvard-Westlake SW Neg BYE
Loyola AP Dougherty Valley SK
David Dosch
Neg
29
29
Iowa City West HD Advanced Technologies JG
Chris Castillo
Neg
28
28
Rancho AW Dougherty Valley SKu
Ethan Greer
Neg
28
28
Harker AM Dougherty Valley AM
Moon Sung Gwak
Neg
28
29
Monta Vista RD Wilcox KM
Sachin Shah
Aff
29
29
Elkins AM Brophy SA
Rex Evans
Neg
28
28
Northern Valley HS Independent DN La Costa Canyon JA
Sridevi Madaraju
Aff
29
27
Carmel Valley KW Peachtree Ridge RL
Jonas Lebarillec
Neg
29
29
Loyola DB Brentwood SR
Tristan Shaughnessy
Aff
29
29
Dougherty Valley SB Southlake Carroll PK
Jonas Lebarillec
Aff
30
29
Iowa City West HM Marlborough GA
Kris Kaya
Aff
28
28
Northern Valley HS Independent JS Brentwood RY
Jacob Nails
Aff
29
28
Mirman LS Immaculate Heart RR
Vanessa Nguyen
Neg
29
29
Scripps Ranch AS S. Eugene H. S JC
Nethmin Liyanage
Aff
28
28
Brentwood AR Carmel Valley AK
Joanne Park
Neg
28
28
Dougherty Valley KM Marlborough SG
Nick Steele
Neg
28
28
Harvard-Westlake CC Dougherty Valley SS
Madeleine Conrad-Mogin
Neg
29
30
Marlborough JH Memorial SC
Tej Gedela
Neg
29
29
Palos Verdes HS KV Ayala AM
Moon Sung Gwak
Neg
28
30
Strake Jesuit MS Harker DS
Tarun Ratnasabapathy
Neg
29
30
Carnegie Vanguard SR Strake Jesuit AA
Elizabeth Lee
Aff
30
29
La Costa Canyon IR ModernBrain JM
Annabelle Long
Neg
28
28
Sage Hill MP Northwood NA
Alexandra Mork
Aff
29
29
Carmel Valley SZ Sage Hill AA
Jaya Nayar
Neg
26
30
Harvard-Westlake IC Brentwood JC
Amy Jarkow
Aff
28
28
Harvard-Westlake ML Immaculate Heart BC
Tej Gedela
Neg
29
29
La Costa Canyon JW Magnet TK
Joel Lemuel
Neg
28
28
West AG Mission Vista EM
Sridevi Madaraju
Aff
29
28
Sam Barlow EL S. Eugene H. S KS
Nethmin Liyanage
Neg
28
28
Kennedy KR Immaculate Heart FP
Alexandra Mork
Aff
29
29
Marlborough EW Dougherty Valley NB
Nick Steele
Neg
28
29
Loyola BC West Ranch SV
Holden Bukowsky
Aff
29
29
BASIS Independent Silicon Valley Independent SK Strake Jesuit BE
Joanne Park
Neg
29
30
Northern Valley HS Independent JL Marlborough TZ
Derek Hilligoss
Aff
29
29
Harvard-Westlake OF Valley Christian Independent AP
Sachin Shah
Aff
29
29
Acton-Boxborough BH Immaculate Heart SS
Dillon Johnson
Aff
29
28
Thomas Horace Rogers JW Carmel Valley EP
Andrew Overing
Neg
28
29