Peninsula Invitational

2021 — Rolling Hills Estates, CA/US
Round 3 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
Dougherty Valley NB Loyola BC
Joel Lemuel
Neg
29
29
Marlborough MS West AG
Dillon Johnson
Aff
29
28
Brophy SA BASIS Independent Silicon Valley Independent SK
Jaya Nayar
Neg
28
28
West Des Moines Valley KC Kennedy KR
Joanne Park
Neg
29
29
Iowa City West NW Sam Barlow EL
Connor Lindquist
Aff
29
29
Calle Mayor JC Harvard-Westlake IC
Madeleine Conrad-Mogin
Neg
28
29
Strake Jesuit BE Carmel Valley SZ
Tarun Ratnasabapathy
Aff
29
29
Dougherty Valley AM Acton-Boxborough BH
Jonas Lebarillec
Aff
29
29
Ayala AM Damien JB Aff BYE Neg FFT
Oxford VM Thomas Horace Rogers JW
Derek Hilligoss
Neg
30
30
Sammamish Independent LW Brentwood AR
Claudia Ribera
Neg
29
29
S. Eugene H. S KS Marlborough JH
Nick Steele
Neg
28
29
Harker DS Harvard-Westlake OF
Madeleine Conrad-Mogin
Aff
30
30
Southlake Carroll PK Harvard-Westlake ML
Annabelle Long
Aff
29
28
Strake Jesuit AA Northern Valley HS Independent JL
Megan Wu
Aff
29
29
Marlborough TZ La Costa Canyon JW
Leah Clark-Villanueva
Aff
28
28
Mission Vista EM La Costa Canyon IR
Renjith Ponnappan
Neg
28
29
Sage Hill AA Dougherty Valley SB
Moon Sung Gwak
Neg
30
30
Northwood NA Elkins AM
Shikhar Srivastava
Aff
29
29
Sequoia AS Loyola DB
Lena Mizrahi
Aff
29
29
Immaculate Heart BC Iowa City West HM
Andrew Overing
Aff
29
28
Carmel Valley EP Scripps Ranch AS
Claudia Ribera
Aff
29
29
Irvington GR Northern Valley HS Independent DN
Venkatasubramanian Malayappan
Aff
30
29
Carmel Valley ED Sage Hill MP
Kris Kaya
Neg
28
29
Brentwood SR Strake Jesuit MS
Holden Bukowsky
Neg
28
29
Iowa City West JS Carmel Valley KW
Holden Bukowsky
Aff
28
28
Immaculate Heart AW Mirman LS
Arya Goel
Aff
29
28
Troy AP Harker AM
Annabelle Long
Neg
28
29
Brentwood JC Dougherty Valley KM
Jacob Nails
Aff
29
28
Dougherty Valley SS Monta Vista RD
Joel Lemuel
Aff
29
29
Valley Christian Independent AP Loyola AP
Tarun Ratnasabapathy
Neg
29
29
JTMS ZX West Des Moines Valley MM
Asher Towner
Neg
28
28
Harvard-Westlake SW Marlborough EW
Tristan Shaughnessy
Neg
28
28
Immaculate Heart FP Carnegie Vanguard SR
Sachin Shah
Aff
29
29
Claremont GK Iowa City West HD
Conal Thomas-McGinnis
Aff
29
28
Brentwood RY Rancho AW
Vanessa Nguyen
Aff
28
28
Immaculate Heart SS San Dieguito NC
Jaya Nayar
Aff
28
28
Immaculate Heart RR Bishop's AC
Shikhar Srivastava
Neg
29
29
Dougherty Valley ST Palos Verdes HS ES
Andrea Chow
Aff
28
28
Dougherty Valley SK Brentwood JK
Tej Gedela
Aff
29
29
Peachtree Ridge RL Ridgevue TJ
Katie Raphaelson
Aff
29
28
Marlborough GA Exeter Independent SK
Nick Steele
Aff
29
29
Dougherty Valley PC Harvard-Westlake CC
Moon Sung Gwak
Neg
28
29
Valencia SS ModernBrain AK
Elizabeth Lee
Neg
28
29
Wilcox KM Dougherty Valley AG
Jonas Lebarillec
Neg
29
29
Brentwood SH Loyola LH
Rex Evans
Neg
28
30
Marlborough SG Woodlands LW
Jacob Nails
Neg
28
29
S. Eugene H. S JC Marlborough SL
Sachin Shah
Aff
28
28
Immaculate Heart ZB Evergreen Valley Independent DT
Andrew Overing
Aff
29
28
Advanced Technologies JG Perry JA
angela zhong
Neg
29
29
Harvard-Westlake JH Immaculate Heart JL
Tej Gedela
Neg
29
29
Memorial SC Dougherty Valley DC
Rex Evans
Neg
29
28
DTHS HV Irvington AB
Albert Cardenas
Aff
28
28
Harvard-Westlake HM Valor Christian LS
Albert Cardenas
Neg
28
29
West Ranch SV Bergen County Academies AK
Asher Towner
Neg
28
28
Carmel Valley AK Harker SS
Tristan Shaughnessy
Aff
29
28
Dougherty Valley SKu Northern Valley HS Independent JS
Isaiah Salgado
Neg
28
29
ModernBrain JM Marlborough AKi
Dillon Johnson
Aff
28
28
Brentwood MM Palos Verdes HS KV
Arya Goel
Neg
28
28
Portola AS Strake Jesuit JG
Joanne Park
Neg
29
29
Austin SFA JH Taft EL
Andrea Chow
Aff
27
28
Magnet TK Hill CC
Diana Alvarez
Neg
28
28
Dougherty Valley KK Orange Lutheran AZ
Lena Mizrahi
Aff
29
29
Laylland NG American KG
Venkatasubramanian Malayappan
Neg
29
30
La Costa Canyon JA West Ranch KT
Renjith Ponnappan
Neg
28
28