Peninsula Invitational

2021 — Rolling Hills Estates, CA/US
Round 2 Results
Aff Neg Judge Result Aff Points Neg Points
La Costa Canyon IR Immaculate Heart FP
Shikhar Srivastava
Neg
29
29
American KG DTHS HV
Connor Lindquist
Neg
29
29
Strake Jesuit JG Dougherty Valley AG
Jacob Nails
Aff
30
29
Mission Vista EM Harvard-Westlake OF
Jacob Lugo
Neg
28
28
Immaculate Heart SS Brentwood AR
Asher Towner
Neg
28
28
Strake Jesuit AA West AG
Holden Bukowsky
Aff
30
28
Northern Valley HS Independent JS Dougherty Valley SK
Andrea Chow
Neg
28
28
Carmel Valley KW Carnegie Vanguard SR
Tej Gedela
Neg
29
29
Immaculate Heart BC Magnet TK
Dillon Johnson
Aff
29
28
Damien JB Taft EL Aff FFT Neg BYE
Dougherty Valley KK Scripps Ranch AS
Immanuel Victor
Aff
29
29
Dougherty Valley SB La Costa Canyon JA
Calvin Gilmer
Aff
29
29
Ayala AM Portola AS
Jacob Lugo
Neg
28
29
S. Eugene H. S KS Irvington AB
Immanuel Victor
Neg
29
29
Immaculate Heart ZB Hill CC
Asher Towner
Aff
28
28
Elkins AM Calle Mayor JC
Kris Kaya
Aff
28
28
Brophy SA Loyola BC
Calvin Gilmer
Aff
29
29
Southlake Carroll PK Harvard-Westlake IC
Vanessa Nguyen
Aff
29
29
Woodlands LW Valor Christian LS
Chris Castillo
Aff
29
28
Loyola DB Harvard-Westlake SW
Madeleine Conrad-Mogin
Aff
29
29
Brentwood RY Northern Valley HS Independent JL
Diana Alvarez
Neg
28
29
Thomas Horace Rogers JW Laylland NG
angela zhong
Aff
29
28
Claremont GK San Dieguito NC
angela zhong
Aff
29
29
Brentwood SH Harvard-Westlake CC
Naomi Alan
Aff
28
28
Bishop's AC Sage Hill MP
Joanne Park
Neg
29
29
Harvard-Westlake ML West Des Moines Valley MM
Albert Cardenas
Aff
28
28
Loyola AP Oxford VM
Joanne Park
Aff
30
29
Wilcox KM S. Eugene H. S JC
Andrew Overing
Aff
28
28
Carmel Valley SZ Northern Valley HS Independent DN
Kris Kaya
Aff
28
28
Marlborough SL Sage Hill AA
Leah Clark-Villanueva
Neg
29
29
Austin SFA JH Marlborough MS
Arya Goel
Aff
29
29
West Ranch SV ModernBrain AK
Claudia Ribera
Aff
28
28
Exeter Independent SK Kennedy KR
Tristan Shaughnessy
Neg
28
29
Dougherty Valley SKu Loyola LH
Joel Lemuel
Neg
28
29
Immaculate Heart RR Iowa City West HM
Justin Fang
Neg
28
28
Palos Verdes HS KV Iowa City West HD
Tarun Ratnasabapathy
Neg
29
29
Palos Verdes HS ES Troy AP
Tristan Shaughnessy
Neg
28
29
Evergreen Valley Independent DT Iowa City West NW
Megan Wu
Neg
28
29
Northwood NA Marlborough TZ
Dillon Johnson
Aff
29
28
Immaculate Heart JL Dougherty Valley ST
Moon Sung Gwak
Aff
30
29
Brentwood SR West Des Moines Valley KC
Albert Cardenas
Aff
29
28
JTMS ZX Strake Jesuit MS
Tej Gedela
Neg
28
29
Valencia SS Orange Lutheran AZ
Shikhar Srivastava
Neg
29
29
Irvington GR Sam Barlow EL
Claudia Ribera
Neg
28
29
Monta Vista RD ModernBrain JM Aff BYE Neg FFT
Iowa City West JS Carmel Valley EP
Chris Castillo
Aff
28
28
Immaculate Heart AW BASIS Independent Silicon Valley Independent SK
Jonas Lebarillec
Neg
28
29
Marlborough JH Dougherty Valley AM
Joel Lemuel
Aff
29
29
Harker AM Marlborough EW
Derek Hilligoss
Aff
29
29
Dougherty Valley NB Carmel Valley AK
Lena Mizrahi
Neg
29
29
La Costa Canyon JW Harvard-Westlake JH
Diana Alvarez
Neg
28
28
Carmel Valley ED Mirman LS
Madeleine Conrad-Mogin
Aff
29
29
Dougherty Valley DC Acton-Boxborough BH
Naomi Alan
Neg
27
28
West Ranch KT Harker DS
Vanessa Nguyen
Neg
29
30
Brentwood JC Marlborough AKi
Leah Clark-Villanueva
Aff
29
29
Dougherty Valley SS Bergen County Academies AK
Moon Sung Gwak
Neg
28
29
Marlborough GA Advanced Technologies JG
Derek Hilligoss
Neg
29
29
Brentwood MM Sequoia AS
Andrew Overing
Neg
28
30
Harvard-Westlake HM Valley Christian Independent AP
Jacob Nails
Neg
28
29
Ridgevue TJ Marlborough SG
Justin Fang
Neg
27
28
Perry JA Dougherty Valley PC
Tarun Ratnasabapathy
Aff
29
29
Sammamish Independent LW Memorial SC
Connor Lindquist
Neg
29
30
Rancho AW Harker SS
Arya Goel
Neg
28
28
Peachtree Ridge RL Strake Jesuit BE
Holden Bukowsky
Neg
29
30
Brentwood JK Dougherty Valley KM
Lena Mizrahi
Aff
29
28